Info Çetta

Info Çetta

Publicistikë e pavarur

e martë , 27. korrik 2021
Ballina » Artikel Archiv

Artikel-Archiv


10.07.2021  

ADN më doli Shqiptar klasik në perpjekje të kohës e cila do duhet të vjen
Thuhet, kanë thënë të huajt dhe nga pervojat e gjata...

10.07.2021  

Sot i pushuar nga familja, me mire se sa nga dreqerit ne politikë dhe shejtanët
Sot i pushuar nga familja, me mire se sa nga dreqerit ne politikë...

03.07.2021  

PDK dhe konventa sajë politike sot
PDK kishte nevojë urgjente për ta ndryshuar jo vetëm...

27.06.2021  

Ta mësojm e mos harrojm historinë e Çamërisë na duhet kjo
Po ne duhet ta mësojm e mos harrojm historinë e...

27.06.2021  

Kronika e zezë në rritje ekstreme në gjitha hapsirat e vendit tonë,
Është për mjerim çfarë po ndodh, kronika e...

25.06.2021  

Një urim pervjetori jasht politikës e cila na mplaku kaq gjatë
Është fat kur nga politika më ipët rasti të...

15.06.2021  

As i zgjuar e as në gjum monologu më Kosovën në këtë mengjes më paska djerësitur
Ah Kosovë o vendi im, shumë të deshta dhe të dua...

10.06.2021  

Pasi kreva shumë punë, i lodhur tej mase edhe pse jo bash mire më shendet dola t
Pasi kreva shumë punë, i lodhur tej mase edhe pse jo bash...

31.05.2021  

Ta njohësh botën e jo sa duhët fëmiun tënd kjo është një pergjegjësi e cila na m
Po, vërtetë ta njohësh botën e jo sa duhët...

29.05.2021  

Nga sot, ora pas mesnate, më 65 vite po dal në psension !!! po unë tek tani jetë
Po, vertetë nga sot, ora pas mesnate, më 65 vite po dal...

28.05.2021  

Tek ne diqka nuk po funksionon, kur afrohët njëri ik tjetri, kur ik tjetri afroh
Tek ne vërtet diqka nuk po funksionon, kur afrohët njëri...

28.05.2021  

Sot 28.05.2021 k+etu pes+e Shperndarje
Facebook-u perkujton 28.05.2021 : Xun Çetta E...

29.04.2021  

Takime gëzimi por pjesërisht edhe pikëllimi pas 40 vitësh …
Këto ditë ngarkesash më organizime të ndryshme,...

20.04.2021  

Të nderuar/ mikesha, miq e lexues/e në facebok dhe portale tjera publike.
Ishin vitet kur vlerësimet tuaja reale si këtu nen...

19.04.2021  

Simpoziumi i djeshëm në Stuttgart, kaloj mirë edhe pse gati rrëshqitëm në seancë parlamentare madje më replika
Për më shumë mbi Simpozium e 40 vjetorit 1981 mbajtur...

19.04.2021  

Kur nuk luftohët krimi, aj perseritët akoma më rrezikshëm në këtë kohë papergjegjësish
Koha e cila po na vret shpirtërisht është kjo sot, po kjo...

16.04.2021  

Edhe neser në Shtutgart të Gjermanisë e ndoshta po lirohemi nga ky Jubilar i 40 vjetorit 1981
Tani një shkrim ky këtu krejt më ndryshe nga kumtesat...

12.04.2021  

Reforma e ndryshimeve në vendin tonë tani po fillon, ky sukses edhe në zbardhjën e 1981-shit po ndikon
Kurr më mirë e më arsyeshëm se tani pas ndryshimeve...

10.04.2021  

Vetëm të marrët në politikë, të kompleksuarit në mendje, u frikësian nga fjalimi i Kryetarës zonja Osmani
Nuk kam kohë të tjerri analiza për ta gjetur guralecin...

08.04.2021  

Një shkrim si ky, tmerron gjithë pushtetar e hiliqar të gjitha kohëve dhe pushteteve tyre
Unë, nuk kam bashkëpunuar më t`pa vdekshmën dhe...

07.04.2021  

Një paralajmërim për lexues/e në profilin tim Facebook dhe pjesërisht në info-cetta:
Siq mud të shihët, dje nuk kam postuar bash asgjë, madje...

05.04.2021  

Tri afishime nga facebooku perkujton më shtesat si koment në info-cetta sot 05.04.2021
Afishimi -I- Kur njeriu shkruan më shpirt e ndjenja rezistenca...

05.04.2021  

TOP Lajm fatesh në politikë :
Agim Veliu, Driton Selmanaj dhe Avdullah Hoti kalojn në PDK,...

04.04.2021  

Urimi im Presidentës-Kryetarës zonjës Vjosa Osmani
Serish në mungesë kohe si zakonisht, në vend të...

04.04.2021  

Seanca për zgjedhjën e Kryetarës-Kryetarit të Kosovës, serish ashtu si dje, fillon më vonesë edhe sot 04.04.2021
Se sa demokraci dhe mendim të lirë ka Kuvendari -Kuvendarja...

04.04.2021  

Më vonësë dy orëshe më në fund filloj seanca për zgjedgjën e Kryetarit-Kryetarës së Kosovës
Jo mirë më këto vonesa por arsyt i kuptojm ngase...

03.04.2021  

Nga hapi i gabuar tani në eliminim të bllokadës si hap i qelluar nga z. Kurti
Unë disa herë kam thënë : ,, Sa më shpejt...

03.04.2021  

Mysafir ne Studio TV Syri CH, tema mbi bustin e Anton Çetta ne Klinë me datë 01.05.2021
Një sqarim që në fillim : Isha tepër i...

01.04.2021  

Pse kaq zhurmë e konfuzion për zgjedhjën e Presidentit ?
Dalin dy kandidatura e më shumë nese ka dhe kush fiton tjetri...

30.03.2021  

Sa kënaqësi ta degjosh këtë frymë politike
Më vemendje po percjelli dhe bash askundi nuk po mund të...

29.03.2021  

Kronika e zezë në vendin tonë, mjerisht nuk po ndalët
Kronikat e zeza i percjelli dhe shumë nga to i bëjë KOPY...

28.03.2021  

Një akt sa human po aq kombëtar, si shembull duhët më e marr, kjo mes veti na integron
Dje, Tirana zyrtare për herë të dytë brenda...

28.03.2021  

Koha nuk po më premton miq e as mikesha më kohë ti falenderoj, shpresoj të më kuptojn
Më datën 27.02.2021 sapo dola në kafën e mengjesit,...

26.03.2021  

Pushoft i qet trupi juaj në tokën e Kosovës së trazuar ndër vite o Rasim Thaçi -CIMA
Lajm i rëndë ky dhe ende i pa besueshëm se ti Rasim, nuk...

26.03.2021  

Këtu tri postim-reagime, drejtperdrejt nga TV emisione të ndryshme
Tri postim-reagime këtu drejtperdrejt nga TV emisione të...

24.03.2021  

Viti 1981,vit para final i përpjekjeve për çlirimin e vendit
Këtu vetëm një pjese nga kumtesa 50 faqe me temë :...

23.03.2021  

Një provokim i rëndë iu bë zonjës Kolqaku nga z. Spahiu por kjo e fundit e tejkaloj
Sa trishtuese të thuhët para degjuesve të emisionit...

23.03.2021  

A ka gjë më mirë se kur dëgjojm dhe lexojm kaq urime dhe perkrahje Qeverisë Kurti 2
Nuk është kënaqësia pse urohët dhe merr kaq...

22.03.2021  

Seanca për ngritjën e institucioneve të vendit tashmë po fillon, kujdesë kush çfarë po bënë
Të gjithëata të cilët parcjellin rrjedhat dhe duan...

21.03.2021  

Ndryshimet qendrore në vend dhe ato brenda LDK-së, një sukses i madh për të ardhmën e Kosovës
Nuk kam të drejtë e as që lejoj vehtën të...Wählen Sie einen Zeitraum, der angezeigt werden soll:

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

 • dhjetor (9)
 • nëntor (2)
 • tetor (0)
 • shtator (0)
 • gusht (0)
 • korrik (0)
 • qershor (0)
 • maj (0)
 • prill (0)
 • mars (0)
 • shkurt (0)
 • janar (0)

2009

 • dhjetor (10)
 • nëntor (10)
 • tetor (0)
 • shtator (0)
 • gusht (0)
 • korrik (0)
 • qershor (0)
 • maj (0)
 • prill (0)
 • mars (0)
 • shkurt (0)
 • janar (0)[ Artikel-Archiv Startseite | zeige alle Artikel ]