Info Çetta

Xun Çetta, Arkivist i pavarur

flag-albanian flag-german

Kush ku është..?

Gäste (139):

Internes

Artikel-Archiv


14.04.2017  

Transparenca shëndet i opinionit publik, mbyllja në dyshime qerdhe e krimit
E kam thënë dhe po e perseriti : Presioni për të pas transparencë është...

12.04.2017  

Njëmbëdhjetë(11) ditë heshtje publike por jo mos veprim
Pararrugëtimi dhe pas kthimi nga Kosova ku isha për ti nxjerrur ca...

01.04.2017  

Vendi është në krizë, por unë nuk dua të jem viktimë e pasojave, thonë disa !!!
Erdhi koha ta perjetoj e ndoshta gjithëherë ka qenë kështu që njerzit e...

29.03.2017  

Koment mikut tim i cili po mbahet, a unë po e gjelozoj pse po ma kalon
Në pauzë dreke e lexova postimin e mikut tim z. Naser Kuka. Ja pata...

26.03.2017  

Lidhët besa për shpetim, nga errësira në ndriqim
Një blic konsultim i imagjinuar për situatën Milaim Zeka : Ta...

24.03.2017  

Mengjesi i hershëm 23.03.2017, shetitje buzë Liqenit të mrekullueshëm Luzern.
A mbytet malli për vendin dhe gjendjen atje nga Parajsa këtu në Zvicër...

24.03.2017  

Një postim në ditën e sotme, postim krejt tendencioz të gjuajtur në profilin tim
E për zote mund ta shlyej që tani këtë postim të cilin ma paskeni...

23.03.2017  

As vet se di ku po jetojn politikaj tonë ? Për diplomat mos të flasim fare.
Ku jetojn, ku janë, ku po mrizojn, çfarë bëjn, për kënd punojn dhe kujt...

22.03.2017  

Më rastin e konfirmimit të miqësisë në fb,po ja prishi paksa dispunimin në besim
Ndoshta së fundit nuk po me kupton, po as tani nëse ju përkujtoj mik i...

22.03.2017  

Përgjigja ime në ftesën për kontribut
Gati se vlera dhe merita më e mirë po mbetët ajo çfarë bëjn tjerët për...

20.03.2017  

Të kthehemi prapa dhe të mendojm, për ta kuptuar gabimin tonë
Kjo që lexova këtu, ma kujton llumin e disa shqiptarëve 1989-1990 të...

19.03.2017  

A ka percjellës të përpikt të rrjedhave i cili me tregon pse u fshi ky postim
Në mos askush tjetër pres nga aotori i postimit z. Rifat Muriqi që të...

18.03.2017  

Kundër bërjës së vendit më ushtri nuk po shoh gadishmeri.
Askush nuk është kundër bërjës së vendit më ushtri por mjerisht, në...

17.03.2017  

Mos të thuhët neser se ndodhi edhe një vetëvrasje në burgjet e Kosovës !
Tani i ndjeri Kadri Osmani, nga shokë dhe bashkëveprimtar të tij, për...

17.03.2017  

Çfarë po shoh e çfarë po dëgjoj, as s`po mund të thëm e as të shkruaj.
Për herë e më shumë po zbardhën të këqijat dhe keqbërës, por ato po...

16.03.2017  

Ëndër në gjygjin e Murat Jasharit dhe Avni Llumnicës
Tërë nata më një gjumë të lodhur e copa,copa si asnjëhere më parë. Pa...

15.03.2017  

Edhe argëtimi nganjëhere vjen posi dielli dhe krejt pa pritmas
Në kulm të merzive të mia duke shkruar, Iliri më bëri të ndihëm më mirë...

15.03.2017  

Një koment i imi në tri postimt e ngjajshme të tre miqve të mij :
Mik i nderuar dhe respektuar Pajazit Jashari, siq i komentova Naser...

13.03.2017  

Vrasja në tentativë e z,Azem Vllasi akoma më e dyshuar si produkt i pushtetarëve
As nuk dua të merrem në pyetje për dyshimet e mia për çfarë thëm, dhe...

12.03.2017  

Ja cila është politika, diplomacia,ekonomia, kultura dhe obligimi ynë i vetëm
Sa më parë që të jetë e mundur, të zbardhët historia e krimit mbi...

12.03.2017  

Vdiq i pa harruari, aktori Hadi Shehu
I përjetshëm në kujtimet tona emri i aktorit të mrekullueshëm Hadi...

12.03.2017  

Mirënjohja për kontribut mund ta zëvëndëson shpalljën Hero i çështjës Kombëtare
Shpalljet e shumta Hero edhe mund ta humbin kuptimin që ka Heroi. Në...

11.03.2017  

Sot, pervjetor i bardhë për Kosovën, vdekjeprues dhe i zi për Serbi-Jugosllavi
Plotë 36 vjet, akoma sot nuk po kupton Serbia se në Kosovë, më politika...

10.03.2017  

Hera e parë më kërcënim të sakrifikimit të postit të Presidentit më dorëheqje
,,Nëse nuk votohet ligji për ndryshim transformimin e emisionit të...

09.03.2017  

Tash e katër ditë, 06 deri 09.03.2017, mjerisht pa qasje në internet !!!
Këto katër ditë të vështira, për shkak të kontratës së re për trefishim...

05.03.2017  

Më rastin e EPOPESË së UÇK-së,gjatë ditës komentova postimin e Arif Molliqit por
Vërtetë, gjatë ditës, komentova postimin e Arif Molliqit mbi rastin e...

04.03.2017  

Manifestim solidarizimi gjithëpopullor në Prishtinë më moton, më Ramushin
Manifestim solidarizimi më Ramushin dhe protestim kundershtimi më...

04.03.2017  

Realiteti, fatkeqësi në sendviq mes politikës dhe diplomacisë.
Ndihëm shumë më mirë dhe shendeti më ndryshon kur më realitetin...

03.03.2017  

Dy skandale politike sot të njejtit mentalitet politik në Beograd dhe Prishtinë
Dy skandale politike sotë të dy mentaliteteve të njejta në politikë,...

02.03.2017  

A ka kuptim heshtja në politikë ?Franca po na shtyen të kërkojm E. Pashë Toptana
A ka kuptim heshtja në politikë ? Gjithëherë kam thën jo dhe kurr nuk...

01.03.2017  

E qiti kokën Millosheviqi i Maqedonisë, arkitekti i shkatrrimit te shtetit tij
Uroj të mos ndodh më e keqja, pra shkatrrimi i Maqedonisë më luftë, e...

28.02.2017  

Dje,sot as neser, nuk ka pas, nuk ka dhe nuk do të ketë mafi Shqiptare në Zvicër
Tash sa vite, percjelli gjendjën reale të Mergimtarëve tonë në Zvicër...

28.02.2017  

Vdekje e papritur por e leht ashtu siq deshi dhe e kishte shpirtin i ndjeri
Krejt pa pritur, në pauzë, në byfenë e punës, mora lajmin për vdekjën e...

26.02.2017  

Më rastin e 81 vjetorit të lindjës së z. Adem Demaçi ( Kumtesa ime)
Më vonesë por pa perfunduar kjo ditëlindje, po e postoj Kumtesën time...

25.02.2017  

Protesta në Bern, numerikisht më modeste nga tjerat por më permbajtje
Sot, edhe pse më agjendë të ngarkuar, koha na premtoj të jemi pjesë e...

25.02.2017  

Më protesta e pa dhunë deri në lirimin e Gjeneralit Ramush Haradinaj
Më protesta paqësore kunder pushtuesit dje deri tek lufta dhe çlirimi i...

21.02.2017  

Demarkacioni i kufirit dhe liberalizimi i vizave, një kashë e lashë dimri
Dikur pas darke në natë dimri, si femijë, merreshim më kashë e lashë...

19.02.2017  

Në këtë mengjes të hershëm Ilirin e percjellëm, jo për Ushtar por për Spanjë
Në këtë mengjes të hershëm e më rreze dielli, Ilirin e percjellëm, jo...

19.02.2017  

Facebook mi perkujton publikimet të cilat konqedojn me aktivitetet e AAK-së sot
E falenderoj stafin e Facebook-ut i cili mi perkujton publikimet e më...

17.02.2017  

Sot ishte një ditë gëzimi, dilemat, si tutje ? le të i mbesin kohës, ajo vazhdon
Sot 17.02.2017, vërtetë nuk ishte atmosferë festive ashtu siq janë...Wähle einen Zeitraum, der angezeigt werden soll:

2023

 • Dhjetor (0)
 • Nëntor (0)
 • Tetor (0)
 • Shtator (0)
 • Gusht (0)
 • Korrik (0)
 • Qershor (0)
 • Maj (0)
 • Prill (0)
 • Mars (3)
 • Shkurt (0)
 • Janar (0)

2022

 • Dhjetor (0)
 • Nëntor (0)
 • Tetor (0)
 • Shtator (0)
 • Gusht (0)
 • Korrik (0)
 • Qershor (4)
 • Maj (4)
 • Prill (0)
 • Mars (13)
 • Shkurt (17)
 • Janar (2)

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

 • Dhjetor (9)
 • Nëntor (2)
 • Tetor (0)
 • Shtator (0)
 • Gusht (0)
 • Korrik (0)
 • Qershor (0)
 • Maj (0)
 • Prill (0)
 • Mars (0)
 • Shkurt (0)
 • Janar (0)

2009

 • Dhjetor (10)
 • Nëntor (10)
 • Tetor (0)
 • Shtator (0)
 • Gusht (0)
 • Korrik (0)
 • Qershor (0)
 • Maj (0)
 • Prill (0)
 • Mars (0)
 • Shkurt (0)
 • Janar (0)[ Artikel-Archiv Startseite | zeige alle Artikel ]