Info Çetta

Info Çetta

Publicistikë e pavarur

e hënë , 08. gusht 2022
Ballina » Artikel

Artikel zum Thema: Lajmet aktualeTragjedi e rëndë e cila jo vetëm Shkupin por të gjithëve na solli në pikëllim

Lajmet aktuale

 Lajmi i hidhur për tragjedinë e autobuzit e cila ndodhi mbrëm në ora dy pas mesnate ku mbetën të vdekur 46 udhëtar na ka shokuar, ishte lajm i dhimbëshëm i cili nuk po perballohët leht.

Ngushllime familjarëve të viktimave, urojm sherim për të lenduarit të cilët i shpetuan vdekljës në këtë fatkeqsi.

Unë nuk jam diplomat, në raport komunikimi më të huajt gabime po u gjejë

Lajmet aktuale

 Ja si po komunikojn e si do duhej komunikuar diplomat tonë :

,, Ne si qeveri jemi dhe mendojm kështu, nen këto qendrime nuk kemi ku më shku. Jo se vetëm ne kështu po duam, por opozita e bashkuar në vendin tonë, pertej këtyre qendimeve synon, andaj mos pritni që ne mes veti të luftojm“

Sapo mora lajmin e hidhur, na paska lënë atdhetari, kleriku i nivelit të Nolit

Lajmet aktuale

    Ishte lajm i hidhur kur kuptova se na paska lënë tani i ndjeri Rexhep Boja, një atdhetar, një klerik i fatit të ngjajshëm më atë të F. Nolit. Kujtimet e pa zbardhura më të, kryesisht 1989-90 janë dhimbje e dyfisht, ah sa e dhimbëshme kur njerëzit po ikun pa e parë vlerësimin e tjerëve për veprat e tyre !!!

Ngushllime gjithe atyre te cilet e njohen nivelin patriotik e diplomatik e tani te ndjerit R. BOJA,, ngushllime familjes Boja, u preht ne paqe trupi tij LAVDI.

Kronika e zezë tash sa kohë, edhe mua më qoj në ditë zie

Lajmet aktuale

  Ka javë e gati muaj që kur kronika e zezë më vdekje qytetarësh nga gjitha fatkeqsitë po shtohët, pati aq shumë kronika e fatkeqsi sa është bërë e pa mundur në të gjitha kronikat veq e veq më hy aq më pak më shkruar e komentuar.

Mbeta i shtangur para ekranit nga lajmi i zi në Pejë

Lajmet aktuale

   

Për lajme si ky, Peja, Kosova e as gjithë kombi ynë, nuk kishte si ti degjon e as komenton ndryshe pos si lajmin më të keq, lajm i cili nuk po më besohët edhe pse fatkeqsisht realitet.

Dardani, sot 01.09.2021 i tha Lamtumirë beqarisë

Lajmet aktuale

  

Eeeuu sot djali im Dardani nenshkroj kapitulimin e Beqarisë më shpresë dhe deshirë që ta fillon jetën e burrërisë. Unë kisha nenshkruar largimin e Beqarisë kur i mbusha 42 vite derisa Dardani bëri këtë akt qyshi i ri 22 vjeqar dhe uroj që jeta të ju shkon mbarë.

U trashegoft qifti i ri, Dardani dhe Eliza paqin fat e harmoni. Urime, urime Dardan më Elizën aty pran.

Luzern 01.09.2021

Sqarim:

Foto tjera dhe mbi 200 komente urimi do ti barti më vonë nga Facebook edhe këtu në info-cetta:

Më shumë në facebook :

https://www.facebook.com/xcetta/posts/4552290441457717

 

 

Kronika e zezë në rritje ekstreme në gjitha hapsirat e vendit tonë, (Lajme)

Lajmet aktuale

 Është për mjerim çfarë po ndodh, kronika e zezë në rritje ekstreme në gjitha hapsirat e vendit tonë, tragjeditë e popullit tone nuk po pushojn

Edhe neser në Shtutgart të Gjermanisë e ndoshta po lirohemi nga ky Jubilar i 40 vjetorit 1981

Lajmet aktuale

   Tani një shkrim ky këtu krejt më ndryshe nga kumtesat tona tash sa vite, shkrim jo bash i kompletuar dhe jo bash i redaktuar e më kujdesë drejtshkrimor...

Përshkrimet si shtesë hulumtimi gjatë pauzave të këtyre takimeve nder vite, nuk janë pa vlerë e aq më pak të mos i kompletojm tutje më vonë:


302 Artikel (38 Faqe, 8 Artikel pro Seite)

Reklama

Së shpejti fillojmë me publicitet! Këtu mund te prezentohet edhe biznesi juaj!

Klikime

Ne kemi
19.002.466
klikime qe nga data 03.11.2011

3 Web-Links
123 * besucht

0 Downloads
0 * gesaugt
= 0 MB