Info Çetta

Xun Çetta, Arkivist i pavarur

Home » Lajme
flag-albanian flag-german

Kush ku është..?

Gäste (121):

Internes

Artikel Übersicht


 • mehr... (1532 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 3071 mal gelesen

Emisioni ,,Vala Mala" mysafir:M.Zekka dhe N.Bllaca (Komentime )

Politikë Sot,më vëmendje po percilja emisionn,, Vala Mala " të z.Valon Maloku me mysafir Milaim Zekën dhe në lidhje telefonike më Nazim Bllacën.
 • mehr... (3333 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 3529 mal gelesen

Nuk e meriton, por në përballje më kundërshtarët ne prapaskenë e meriton votën. (Fushata Zgjedhore)

Politikë Demë ÇettaDemë Cetta, aktualisht kryesuese i asamblesë komunale në Istog, për kaq vite radhazi,nuk e meriton votën ngase ka ndihmuar prapaskenën politike për mes zyrtarëve kukulla në këtë komune. Ky është mendimi dhe vlerësimi im për djalin e axhës tim Demë Cetta.
Por ja tani ana tjetër e medaljës pse e meriton të votohët pikërsht në këto zgjedhje:
 • mehr... (1209 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 4121 mal gelesen

Dita e zgjedhjeve po ofron,elektorat sa të duash (Fushata Zgjedhore)

Politikë     
Tash sa kohë Kosova nuk ka problem për numer apo perqindje  te daljes ne zgjedhje,politika dhe politikan vendor me instruktor nderkombetar kanë stabilizuar situaten dhe tashme jane te qete ne këtë drejtim.
 • mehr... (1579 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 4136 mal gelesen

Botim i ri nga autori Jashar Alia,,Nga femiria deri te liria" (Komentime )

Kulturë EdPromovimi i librit nga Jashar Alijahe nje botim me shume,drejt zbardhjes se realiteteve te sakrificava tona si popull.
 • mehr... (848 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 4488 mal gelesen

Le te vazhdoj si dite urimesh dhe vizitash festa e Kurban Bajramit (Aktivitete-ftesa-pergjigje)

Kulturë Ne kete mengjes 15.10.2013 dite me mjegulla te cilat e paskan mbuluar Prishtinen,po startoj kete dite me urimet e festes se Kurban Bajramit si dite e sakrifices, faljes, mirekuptimit dhe perafrimit duke i bere vizita njeri tjetri pa dallim besimi edhe pse festa eshte e besimit Islam.
 • mehr... (2037 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 4422 mal gelesen

Parulla e cila u fshi ne shpejtesi me ilaqe kimike ne qender te Prishtines

Lajmet aktuale
 Sot me 14.10.2013 sapo postova nje artikull ne Facebook dhe Uebfaen time personale, dola ne qender te kryeqytetit, pra ne Prishtine per ta pire kafen e mengjesit

2621 Artikel (437 Seiten, 6 Artikel pro Seite)