Info Çetta

Xun Çetta, Arkivist i pavarur

Home » Lajme

Kush ku është..?

Gäste (25):

Internes

Artikel Übersicht


 • mehr... (2375 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2706 mal gelesen

Rënia për vendin, çlirimin dhe lirinë e tij akti më sublim. Lavdi të rënëve (Akademi Perkujtimore)

Politikë

 Po të mos ishin të vrullshëm dhe pa hamendje përkrahësit e të rënëve në Komanovë, u pa se si politikat zyrtare dhe gjitha shërbimet e tyre të fshehta e të kryqëzuara në politikë, në publicistikë e  media, paten ti vulosin të rënët si terrorist e anti kombëtar. Historia ka dëshmuar tashmë se, kur politika më llumin politik rreth sajë vetëm për marrje apo ruajtje pushteti, shpall trathtar duke bërë krimin e trathtisë në emër të pushtetit.

 • mehr...
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2579 mal gelesen

100 herë mat, njëhere prej, thotë fjala e popullit. Isa Boletini në Boletin (Akademi Perkujtimore)

Politikë

Nuk kishim nevojë ti mbrojm varret e të parëve në Vlorën e lirë sa kemi nevojë ti mbrojm varret dhe trojet e të parëve në Boletin,Mitrovicë dhe veriun e sajë.

E përgëzoj vendimin dhe komunikimin e tij publik nga z. Ibrahim Shala

Luzern 26.05.2015

Xun Çetta

 

 • mehr... (3774 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2174 mal gelesen

Rasti Kumanova, prapaskenë e vjeter politike, e dallon, trathtia e rëndë dhe ... (Nga video dhe pershkrimet )

Politikë   Rasti Kumanova, prapaskenë e vjeter politike. Sot nga dekada më parë dallon fakti i trathtisë së rëndë dhe rënja fizike e të perkushtuarëve për çlirimin dhe bashkimin e kombit tonë.

Video dhe nen vide komenti. Kështu lexohet pasi të degjohet Video incizimi dokumentar:

http://info-cetta.com/modules.php?name=Video_Stream&page=watch&id=91&d=3

 • mehr... (8031 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2726 mal gelesen

Sot do duhej shpallur dy ditë zije për ta thirr mendjën e qytetarit masiv.

Kulturë

  Sot do duhej shpallur dy ditë zie për dy tragjedi të vendit tonë, ajo e masakrës në burgun e Dubravës në kohë lufte dhe kthimi i trupave të pa jetë të nent 9 dëshmorëve  që ranë në Kumanovë. Kjo datë, nuk konqedoj rastësisht pos për ta thirrur mendjen e fjetur dhe për të parë se ku jemi, çfarë bëjm dhe me çfarë po merremi.

Jam ligështuar ! e pranoj ngase edhe kjo është njerëzore të ligështohesh në pamundësi të ngushllohesh dhe bësh diçka, madje jam i pa forcë të shkruaj diçka më shumë.

Më duhët pak qetësi për ta marr vetën dhe të mbetem në vazhdim të rrjedhave sado tragjike për vendin tonë.

Lavdi atyre dje, këtyre sot dhe gjithë dëshmorëve që do bien në vazhdim për çlirimin e trojeve tona.

Luzern 22.05.2015

Xun Çetta

 • mehr... (28212 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2817 mal gelesen

Edhe Rexhep Kastrati sa dukët i dëgjueshëm dhe pro cenzure 19.05.2015 !!!

Lajmet aktuale   U tha se Jankullovska dhe Mijallkov dhanë dorëheqje, pastaj doli se së paku Jankullovskën e kishte shkarkuar Georgievski. Dhe kjo kishte ndodhur menjëherë pasi që në Ambasadën amerikane në Shkup, ishte lëshuar komunikimi që institucione të sigurisë sllavo-maqedonase kishin pasur me pjesëtarë të grupit të armatosur.
 • mehr... (3088 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2681 mal gelesen

Komenti im bërë anti shqiptarizmës dhe anti njerëzimit të z, Gordana Jankulloska

Lajmet aktuale

  Pas shpërthimit të anti shqiptarizmës dhe anti njerëzimit të z, Gordana Jankulloska, ngo ky moment kur u zbulua përgjimi i fundit bërë njerëzve të terbuar në pushtet, pergjegjësinë e çfarëdo krimi të radhës mbi Shqiptarët në Maqedoni, e mban faktori nderkombëtar…


2618 Artikel (437 Seiten, 6 Artikel pro Seite)