Info Çetta

Xun Çetta, Arkivist i pavarur

Home » Lajme
flag-albanian flag-german

Kush ku është..?

Gäste (144):

Internes

Artikel Übersicht


 • mehr... (2882 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 3560 mal gelesen

Vrasësi heret a vonë zbulohet, ai lajmërohet vet, Donika Gërvallës nuk i ndezi

Politikë


,,Në një formë a tjetër vrasësi zbulohet vet, gjaku nuk len të jesh i qetë“ (thotë populli)

 • mehr...
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2907 mal gelesen

Shpresa dhe frymëmarrja më energji pozitive, shëndeti ynë si komb

Politikë


Dje i thosha vehtës : Unë  jam i lirë sa ta kem frymëmarrjen dhe shpresën për Liri.

Sot i thëm vehtës :   shpresën dhe frymëmarrjën për plotë energji çlirimi, edhe 13 shtete si ish Jugosllavia artificiale do i shkatrroja ! po ku jam sot, ku e kam shpresën e cila ma ka vështërsuar paksa edhe frymëmarrjën jasht grilave ?

Mos ta humbim shpresën, ajo është gjithëçka.

Luzern 20.05.2016

Xun Çetta


 • mehr... (423 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2606 mal gelesen

BE, për dikë Nënë e tjetrin Njerkë, kështu vet mbetet shterrpë

Politikë


Përgjigje Komisionarit Evropian për migrim dhe Punë të Brendshme z. Dimitris Avramopoulos :

Kujdesë politikave të vjetra BE, për dikë Nënë e tjetrin njerkë, vet mund të mbetesh shterrpë…

 • mehr... (2540 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2820 mal gelesen

Kthim dhe lexim nga situata dje, krahaso më situatën dhe realitetin politik sot (Rrefime nga ditari)

Politikë


Më mirë të kthehem dhe kontrolloj vet se çfarë thash dje e ku jemi sot, sesa të më thot tjetri nese vërtetë ka kush çfarë më thot…Po, pritja vërtetë po zgjat por serish ashtu si dje e perseriti : Pritja ka çmim

Linkun në facebook e keni në fund por tekstin po e barti edhe këtu :

 • mehr... (2530 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2663 mal gelesen

Sapo u informova se, tash sa ditë paska vdekur aktivisti, veprimtari Shaip Bilal (Akademi Perkujtimore)

Lajmet aktuale


Njërëzit po vdesin për herë e më shumë, gjurmët e tyre vërtet po mbesin por jo të zbardhën si duhet ato.

Duke lexuar në facebook, krejt pa pritur hasa në një link ngushllimi ku kuptova se paska vdekur, tani i ndjeri Shaip Bilalli.
 • mehr... (2578 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2487 mal gelesen

Dëgjone plakun dhe përvojat e tij : (Rrefime nga ditari)

Kulturë


,,Bota, për herë e më shumë po shkilët cep më cep planetit tonë, madje po thyhet shteku dhe shpërthen etja edhe për hapësira të planeteve tjera. Le të shkilet bota, le të hapen shtiqe të reja për në hapësirë sa të donë dhe mundin të tjerët ! por për ne, Tokë, Hënë, Diell, Yll apo Mars, është  vetëm vendi ynë i shqipeve. Aty kërkoni, insistoni më këmbëngulësi që të bëhët dhe ta gjëjm më të mirën të mundshme për jetë të qytetarëve tonë“

Kështu e barta dhe po publikoj mesazhin e plakut dal nga përvojat e tij.

Luzern 18.05.2016

Xun Çetta


2621 Artikel (437 Seiten, 6 Artikel pro Seite)