Info Çetta

Xun Çetta, Arkivist i pavarur

Home » Lajme

Kush ku është..?

Gäste (24):

Internes

Artikel Übersicht


 • mehr... (3954 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2740 mal gelesen

Politikat e organizimit dje nen pushtim, vullneti dhe mundësit qe po mungojn sot (Nga Foto albumi-)

Politikë
Për herë e më mirë po e kuptaj faktin se, me paskan duruar vetëm derisa vendi ishte i pushtuar dhe kishte nevojë për rrebelim, për dallim nga tani kur nuk po me durojn të jem kritik e lere më ta shtrij rrjetin e rrebelimit progresiv e pa dhunë.
 • mehr... (2956 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2223 mal gelesen

Bernard Kushner tha shumë realitete të embëla por edhe të hidhurat nuk i fshehu (Komentime )

Politikë


Në intervistën e tij, krejt i pa anshëm, Kushner tha shumë realitete të embëla por edhe të hidhurat nuk i fshehu për të dalur origjinal më kohën e cila nuk ndalët, ajo vazhdon drejt finalizimit të problemeve.

Ai, nder tjera siq do ti lexoni tha :
 • mehr...
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2949 mal gelesen

Edhe një koment plotësues në foto dhe tekst, arsimtari besoj nuk ma merr per keq (Komentime )

Kulturë

Rexhe Kelmendi facebook 22.09.2016 ora 8.16  :  

Jam me i madh kur te fal se kur te urrej, kur te hakmerrem - Azem Shkreli.

Xun Çetta : Hakmarrja mes nesh për të kaluarën si popull, perfundimisht duhet të ketë marr fund. Urrejtja e perzier më gjelozi, jo vetëm për të kaluarën por edhe për aktualitetin, mjerisht është kah na kushton. Shpresoj se edhe këtë të keqe do ta kalojm pa u bërë të pa vlerë si popull, si kolektivitet. Mos të gjelpzojm negativisht, ngase kjo gjelozi kalon në urrejtje, të gjelozojm pozitivisht dhe ta shprehim gjelozinë në perkrahje të pales që gjelozojm për mirë, kjo është ajo e cila na kthen drejt vlerave.

 

Luzern 23.09.2016

Xun Çetta

Komenti:

Rexhe Kelmendi : Ju falenderoj perzemersisht per komentin i nderuari ish nxenesi im Xun Cetta ! 


 • mehr... (6 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2773 mal gelesen

Hotele e objekte tjera si klube e kisha ku u mbajten aktivitete Mergimtarësh

Rrefime


 

Këto objekte mund të renovohen, por kujtimet mbesin perherë

Kujtone si ishte, vizitojeni dhe shihni si është tani si dhe kujtojini sa e sa takime të ardhurve nga Kosova ju kemi organizuar e mbajtur tubimi informative po në këtë Hotel . Këtu u është bërë pritja dhe organizimi për takimin e tyre më bashkë Mergimtar shumë personaliteteve të kohës, nder ta po i veqoj vetem disa dhe ju bashkëatdhetar të nderuar kujtojini rastet tjera veq e veq .

Këtu në po këtë Hotel, është pritur e percjellur Don Lish Gjergji-Pjeter Arbënori-Adem Demaçi-Idriz Ajeti e shumë e shumë emra tjerë të cilët vinin nga Kosova e pushtuar nga ku na i sillnin dhimbjet për vendin ku po e perplaste pushitmi Serb.

Sot ky hotel në mes të Luzernit po perfundon punimet e renovimit tij gjeneral pa prishur pamjen dhe arqitekturen e qytetit të vjeter, por kujtimet tona për mikpritjën këtu, mbesin të perhershme.

Urime dhe më fat pas renovimi Hotel Anker.

Luzern 23.09.2016

Xun Çetta

Më shumë në Facebook:

https://www.facebook.com/xcetta/posts/1258534780833316?pnref=story

Video, pamje ajrore mbi qytetin Luzern :

https://www.facebook.com/Typisch.Schweiz.likemag/videos/1771048686472510/

 


 • mehr... (1109 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2682 mal gelesen

,,RTK“ Lajmi i radhës mbi vrasjët dhe hetuesia në kërkim të vrasësit

Lajmet aktuale


I dëgjuam lajmët nga më të ndryshmët, u shpallën çlirimtar të vendit tonë, madje jo një Gjeneral nga jasht vendit, deri pertej Atlantikut. Po u shpallën e po shpallën derisa Kolonel e Gjeneral tonë, tashmë pa peshë në paqe !!! po edhe të vrar në kohë lufte, për më keq në mes Tirane, mjerisht po mbesin që ti shqyrtoj historia e falsifikuesve të historisë. Gjeneralet e luftës dje, tani në paqe, duan pasurin e vendit tonë dhe nentokën më minerat e sajë.

 • mehr... (4537 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2260 mal gelesen

Po jetojm ditë dhe kohë të vështira, shendeti mbi të gjitha, ta ruajm atë (Komentime )

Kulturë


Sejdi Sopi facebook 20.09.2016 dhe koment përgjigja ime e cilas vlen për gjithë ne :  

Të afërmit e mi, mike, miq të respektuar!

Me keqardhje ju vë në dijeni që:

Për arsye shëndetësore, përkohësisht, jam i detyruar (i udhëzuar) t´i kufizoj komunikimet e drejtpërdrejta, tel. mobil dhe veprimtari tjera rënduese. Shpresoj në tejkalim të shpejtë.
Paçi shëndet dhe mbarësi!
S.S
20.09.16

Komenti im Sejdiut dhe për mes këtij komenti, ftoj gjithë miq e mikesha në facebook që ta ruajm vehtën ngase PC, qendrimi i gjatë para kompjuterit është një lloj smueje e cila len pasoja në shendetin tonë :


2621 Artikel (437 Seiten, 6 Artikel pro Seite)