Politikë

      

 

 

 

 

 

 

Epopeja e lavdisë së Dukagjinit, vertetë ende në rrugëtim për një unifilim, ngadale por shpresoj andej po shkon nese edhe më Betejën e Kosharës disi, tani në paqe nuk na ndan !!! Këtë fillim të mirë, vertetë shkurt, por Dauti sot e tha.

Sot një vit më parë, kjo datë u shenua më ndryshe nga u shenua sot, akoma më ndryshe ishte shenuar më 24.03.2016 e që pason më 24.03.2017 siq do ti lexojm link-lidhjet këtu, lidhje apo vegza të cilat nuk na harrojn, ato lidhje realitetet na i perkujjtojn aq më shumë komentimet që lexuesit po bëjn...

Sot, më perkushtim percjella në Televizor Epopenë e lavdishme të Dukagjinit në Gllogjan, një shenim ndryshe nga vite më pare dhe u ndale, pyetje vehtës ti bëj edhe pse pergjigjën, vetvehtës nuk mundëm më ja dhënë.

Aty pash shumë personalitete të cilët nuk ishin më parë, u befasova pse nuk ishte Kryeministri Kurti ! apo ndoshte ftesë zyrtare fare nuk ka marr !.

Aty nuk e pash as z. Rrustem Berisha ! apo ndoshta ishte i zënë më organizime deshmorësh në Kosharë.

Sot ishte edhe dita më e lavdishme e NATOS në Kosovë, e cila vendosi që pushtuesin e vendit tonë ta bombardon për ndryshe agresori Serb kishte planin si popull të na zhbën.

Tani dua të besoj se Kryeministri Kurti, më këtë shenim pervjetori të NATOS i zënë ka kënë dhe kjo mund të jetë arsyeja pse nuk ishte në Gllogjan.

Lexo pra edhe nga tash një vit më parë Epopeja në Gllogjan 24.03.2021 :

,, Një vizitë e mirë për homazhe në Gllogjan e më shumë se kaq edhe pse koha sikur nuk po premton, Qeveria Kurti 2, këtë e bënë”

Afishuar sot 24.03.2022 nga tash një vit më pare 2021 !!! :

Një vizitë e mirë për homazhe në Gllogjan e më shumë se kaq edhe pse koha sikur nuk po premton, Qeveria Kurti 2, këtë e bënë

Pas homazheve në Prekkaz një mrekulli kjo tani tek varri Rugovës, Demaçit dhe tjetra në Gllogjan, të rënët për vendin, politika nuk guxon ti ndan, ata për të njejtat ideale kanë vdek e kanë rënë.

VIDEO drejtperdrejt – Kryeministri më stafin e tij Qeveritar, Homazhet në Gllogjan 24.03.2021

Drejtperdrejt Kryeministri Kurti homazhe n+e Gllogjan VIDEO YuuTube:

https://youtu.be/mg6HuKZkc4o

Nuk kemi aq figura politike për ti rrenuar pa dallim proceseve të vështira në këtë rrugë ne jemi duke e vazhduar, dikuish është për politikë e diplomaci, tjetri për luftë e trimëri, të gjithë bashk jemi aty, Kosova dhe kombi ynë mbi të gjitha...

Lexo nga kohë të egra kur isha i tillë e bash sot facebook-u po ma perkujton :

Një postim në ditën e sotme, postim krejt tendencioz të gjuajtur në profilin tim.

Lexo në info-cetta dhe Facebook :

http://info-cetta.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1113&fbclid=IwAR38PXFwy5ld97IAhDTQ10EvYtUO-DhSmwq28TOplehIubvvUtjEfHX_9Ec

Lexo në Facebook nga 24.03.2017 dhe më pekushtim lexo komentet nese disa nuk vrapojn ti shlyejn por KOPIET tek unë rrin :

https://www.facebook.com/xcetta/posts/1446086112078181

xxxxx-----xxxxx------xxxxx----,

Lexo nga Xun Çetta facebook 24.03.2016

Lexo këtu një postim për iritim dhe më shumë pse ishte postim i cili më trishtoj dhe ja si reagoj në atë kohë 2016 :

Një postim në ditën e sotme, postim krejt tendencioz të gjuajtur në profilin tim

E për zote mund ta shlyej që tani këtë postim të cilin ma paskeni postuar në profilin tim, postim ky më karakter tepër të njëanshëm e për më keq, tepër tendencioz dhe aspak unifikues se dhe pa pikë nderi në politikën e cila ka lëshuar të zinë e sajë në raportet tona ndershqiptare.

Po, mund ta shlyej këtë që tani, por po e lë edhe pak në mënyerë që edhe tjetri ta dij sesi vlerësohet nga ana ime ky lloj shkrimi dhe qellimi i tij.

Kjo formë e shkrimit nuk më bënë nder, perkundrazi më bënë të skuqem ndaj atyre të cilët prodhojn vlera si dhe më bënë të urryer tek ata të cilët nuk kuptojn qellimin e postimit të këtij karakteri publicistik këtu…

Këtu në këtë shkrim, janë jo një thikë më dy teha por dy thika më kater teha:

1-,,Rugova- Millosheviçi një“ Katastrofa e re për situatat sot.

2-,,Familja Haradinaj, mbi atë Jashari dhe Rugava“ Familje e cila gjoja paska vazhduar pertej tyre. Ndarje e familjeve emblematike të luftës dhe paqës kjo e keqe dhe shumë e dëmshme për sot, politikë e qullur kjo kundër të cilës është vet Ramushi nese nuk mund garantoj më shumë…

3-Mjegullim politik ky si publikim, mjegullim tek masat e niveleve të ulta të cilët nuk kuptojn kupilit e tjetrit.

4-Shërbimi më antikombëtar më këtë publikim, që kam mund ta lexoj për ditën e sotme kur do duhej të ishim krejt ndryshe 18 vjet pas luftes dhe sulmit të NATO-s në anën tonë. Ne sot, akoma kundër vetvetës, gati më zi se shtetet arabe duke luftuar njëritjetrin !!! O zot, ku je, a po na sheh apo vërtetë na ke braktisur ?

Luzern 24.03.2017

Xun Çetta

Link lidhja të cilën kishin postuar në profilin tim :

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208715327137604&set=a.3074762225079.154973.1144396797&type=3&theater

Familja qe beri historine!

Me 24 mars 1998, diten kur filloi lufta e Haradinajve ne Gllogjan, Serbia dhe LDK, e kuptuan se renia e Jasharajve nuk ishte fundi i UÇK-se, por fillimi i Luftes frontale kunder shovenizmit dhe fashizmit serb, si dhe çjerrja e maskave te Pacifizmit Titist Rugovian, te cilet po ne kete date me porosi te Beogradit dhe ,, miqve" fiktiv, organizonin Zgjedhje ,, te lira e demokratike" gjoja "per te deshmuar se populli eshte kunder terroristeve te UÇK-se....".

MZD

24 mars 2016.-(ripostuar sot 24.03.2017)

Edhe në info-cetta:

http://info-cetta.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1113&fbclid=IwAR2XT0NzstS5KEWkd4tJ1vQCA0zR9L9c_2JbNlVDlfbNiMqQ14y539s8urU

Facebook :

https://www.facebook.com/xcetta/posts/1446086112078181

Komentet në Facebook :

Fadil Trena : Vërtete shërbim antikombëtar..

Fadil Trena : Ama "like" e kishe be....

Xun Ç etta : Kjo është kur njeriu nenshkruan parase ta lexon tekstin siq veprojn politikaj tonë para akteve historike në raport me nderkombëtarët.. E ke verejt mirë i nderuar

Fadil Trena : Jo more Xun e lexova shkrimin tënd, dhe pajtohem plotësisht. Ama ti kishe vene edhe vegezën. Kur hyra ne te pashe edhe "pelqimin" tënd.

Fadil Trena : Tash e kuptova drejte , mik!

Xun Ç etta :Te kuptova dhe e pranova se e kam kliku parase me lexu, vetem me foto, Pra fai ishte i imi . Po deshe po shkoj dhe e terhjeku nendhkrimin( klikimin)

Fadil Trena : hahhahha, jo.jo. Po kujdes nga minat!

Xun Ç etta : FLM për paralajmërimin e minave , a fajin dhe kritiken e pranoj dhe nuk i iku realitetit. Nuk shkoj ta terhjeku klikimin e te them jo nuk e kam kliku...

Fadil Trena : Ti di. Like është pëlqim. Pra pajtohesh me te.

Xun Ç etta : Bile veqse pajtim edhe më nenshkrim.

Xun Ç etta : Jo mirë por tani po shkoj dhe e hjeku klikimin ( nenshkrim) por mos te harrohet se ishte një leshim i imi

Facebook :

https://www.facebook.com/xcetta/posts/1446086112078181

info-cetta :

http://info-cetta.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1113&fbclid=IwAR2XT0NzstS5KEWkd4tJ1vQCA0zR9L9c_2JbNlVDlfbNiMqQ14y539s8urU

xxxx----xxxxx-----xxxxx------,.

Lexo këtu direkt nga miku im Metush Zenuni tani Metë Dura, facebook 24.03.2016 :


Familja që bëri histori

Me 24 mars 1998, diten kur filloi lufta e Haradinajve ne Gllogjan, Serbia dhe LDK, e kuptuan se renia e Jasharajve nuk ishte fundi i UÇK-se, por fillimi i
Luftes frontale kunder shovenizmit dhe fashizmit serb, si dhe çjerrja e maskave te Pacifizmit Titist Rugovian, te cilet po ne kete date me porosi te Beogradit dhe ,, miqve" fiktiv, organizonin Zgjedhje ,, te lira e demokratike" gjoja "per te deshmuar se populli eshte kunder terroristeve te UÇK-se....".
MZD
24 mars 2016. 

Komentet në Facebook :

Begzat Gashi : Cellimshte heshten.Ne vend qe te ipen lajme gjuthandej e edhe programe per Haradinajt e. 24 Marsit zevendesojne gjithe diten me sulmet e NATO s. Turpi ska kufi ne Kosov

Abdullah Prapashtica : Kjo eshte diktatura e huntes në pushtet ndaj mediave!

Abdullah Prapashtica : LAVDI HERONJVE E DESHMORËVE TË KOMBIT! RESPEKKT LUFTETAERËVE TË GJALLË!

Maxhun Osmanaj : Nder dhe respekt kesaj familjeje embleme lirie!

Suzana Bani : LAVDI HERONJVE, LAVDI VEPRES SE TYRE GJAKUT TE TYRE..SHQIPTAR!

HERONJE JETOJN PERHER

Facebook :

https://www.facebook.com/Metush.Zenuni/posts/10208715408739644

Afishuar në permbledhe sot, 24.03.2022 në info-cetta