Info Çetta

Xun Çetta, Arkivist i pavarur

flag-albanian flag-german

Kush ku është..?

Gäste (22):

Internes

Artikel-Archiv, Juni, 2018


30.06.2018  

Po fillojn, po fillojn të dalin vet, më vonesë por akoma do dalin e i dëgjojm
Milaim Zeka kurr nuk ka qenë i pa frytshëm por mjerisht kurr...

30.06.2018  

Dje 29.06.2018 dorekt nga Emisioni Radio Fontana e Istogut (në këtë rast VIDEO)
Ka kohë që kur e pres një permirsim të kualitetit...

29.06.2018  

Tri reagim komentesh ndër shumë tjera Ambasadorit të nderuar z.Ruairí O'Connell
Tërë ditën, ishte temë mes shumë temash tjera...

28.06.2018  

Koment i vonuar mbi zonjën Micheline Calmy-Rey por gjithëherë aktual e i qendrus
Më shumë lexo tëk profili i Gjin Rexhep Shatri facebook...

28.06.2018  

Duke mësuar e aplikuar gjuhë të huaja, të bëjm edhe në plasimin e gjuhës shqipe
Krahas mësimit dhe perdorimit të gjuhëve të huaja,...

28.06.2018  

Dorën në zemër, shpirti i njeriut paska nevojë për lajme të mira
Isha bukur i lodhur e pa dispunim si pasojë e shumë lajmeve...

27.06.2018  

Kanë thënë dhe rregullisht po del se Xuni nuk do vdes pa i perjetuar të gjitha
Edhe një perjetim sot, tepër befasi për mua dhe pa...

26.06.2018  

,,Lobi Euro-Atlantik Shqiptar“ letër miqësore si paralajmërim zonjës Mogherini
,,Lobi Euro-Atlantik Shqiptar“ në mungesë të...

26.06.2018  

Një koment respekti për Shemsi Reçicën dhe ngacmim të sa e sa të quajturve patri
PS. Nuk jam ai i cili ndeza qiririn e vitit 1981 por në...

26.06.2018  

Kutitë po pergaditën por jo, ende nuk ka zgjedhje të cilat sjellin ndryshim
Ju lutëm gjithëatyre të cilët lexojn, shtrydhin...

26.06.2018  

Ja pse gjithëherë na u përmbysën organizimet dhe iniciativat e mira e në kohë
Kur fton të gjithë për takim dhe debatim organizimi...

25.06.2018  

Të pa akuzarit dhe jo të pasuruarit nga politika po, pse jo edhe Pacolli ?
Behgjet Pacolli, dorën në zemër nuk ka nevojë...

25.06.2018  

Kurr mos hesht kur ke çfarë thuan më vlerë e nevojë për vendin, pa dallim
Kurr mos të heshtim kur kemi çfarë themi më...

24.06.2018  

Shkoj jeta duke pritur e percjellur para kronit që tjerët të pijn ujë
Kur e shfletoj ditarin pas dekadave që kaluam më gjitha ato...

24.06.2018  

Më shkas të situatave politike të cilat po na perseritën e bëhën rutinë.
Repeizë sot 24.06.2018 si paralajmërim më shpresë...

22.06.2018  

Rezultati 2-1 ishte i pritur e jo befasi, pritej akoma më i mirë se ky
Rezultati 2-1 për Zvicrën kundër Serbisë ishte...

21.06.2018  

Të mos shashtrisëmi nga invazioni i 600.000 "refugjatëve" Sirian në Shqipëri
Ah more zot po si nuk i ndeshkon fajtorët por gjithëherë...

21.06.2018  

INFORMIM në kuader të lajmit të fundit tani sapo kaloj mesnata
Mendoj se është një ndryshim i mirë kur...

20.06.2018  

Nese ne harrojm forma tjera që na perkujtojn, në këtë rast info-cetta dhe fb
Po, nese ne harrojm Facebook-u dhe info-cetta na perkujton se si...

20.06.2018  

Politika e ndyerë dhe media e kontrolluar rrezik permanent per vendin tonë
Po reagoj edhe pse tash sa kohë në forma të ndryshme...

19.06.2018  

Pusho i qetë mes deshmorëve Hilmi Haradinaj,pjesë e kontibutit po bëhësh tutje
Komentimët qoftë edhe më kritika por si qellim ta...

18.06.2018  

Nga sot pusho i qetë mes deshmorëve të shumt o Hilmi Haradinaj
Sot 16.06.2018 përcilët për në amshim një Baba...

18.06.2018  

Kur i perjeton të gjitha, bash të gjitha, jeta pastaj nuk ka aq shumë kuptim
Kanë thënë dhe është deshmuar si e...

17.06.2018  

Si e prita lajmin për vdekjën e të pa vdekshmit Fadil Vokrri
Në rrugë e sipër më tren relacioni Luzern-Wienë...

17.06.2018  

Gjithëherë pushtetarët trashegojn pushtetin dhe format e zeza të mbajës tij
Historikisht njihën disa nga format e ndrrimit të pushteteve...

14.06.2018  

Urimi im për këtë Bajram solidar mes nesh si popull
Urime Fiter Bajrami për gjithë të besimit Islam po edhe...

14.06.2018  

Pamje të tilla dhune serish në Palestinë VIDEO
Sa herë që shohim pamje të tilla dhune dhe derisa nuk...

14.06.2018  

Pusho i qetë në tokën e vindit të çliruar pjesë e të cilit çlirim je o Din Ahmet
Këtu lexova e kuptova më vonësë për...

13.06.2018  

Rrogat mes pushtuesve dhe të pushtuarëve ma kujtojn mikun nga Tirana
Kjo pamje statistikash pa lodhur kokën aq shumë mi kujton fund...

13.06.2018  

Kam frikë se, pa u ulur e ballafaquar mes vehte,vetëm me shkrime nuk do ja dalim
Shtrembërime të vertetave për rrjedhatë më me...

12.06.2018  

Nga pritje percjellja e miqve, shokëve e dashamirve dhe familiarëve për ngushlli
Më 10.06.2018,më në fund u pajtuam se të humbem...

08.06.2018  

Porosija e të parëve, hulumtimi për ta dhe arsyeja që ta përmbushim porosinë
Epitafi më porosi në pllakën e varrit të babit tim,...

08.06.2018  

Koka politike të shkoj kah dojë, ta thithim Kosovën sa është kjo çfarë është
Aktualiteti politik në Kosovë !!! Kështu e ka...

07.06.2018  

Lajmerim për pritje percjellje ngushllimesh nga miq e dashamir të Xhavitit
E publikojm si lajmerim për pritje percjellje ngushllimesh të...

06.06.2018  

Paralajmërimi për procese e vendime të dhimbëshme nuk arsyeton politikanet
Kështu nuk pergaditet tereni në popull për tu pajtuar...

06.06.2018  

Seanca dhe Adem Mikullovci i cili në formën e tij demokratike proteston :
Më fal për vonesën z. Mikullovci, do doja që...

06.06.2018  

Një deklaratë e matur politike del nga ,,LOBI EURO ATLANTIK SHQIPTAR“
Të gjitha organizimët e reja politike duke seleksionuar...

05.06.2018  

Kuvendari z. Anton Quni guximtar në Kuvendin e Kosovës, i urtë e modest në Zvicë
Kuvendari z. Anton Quni guximtar në Kuvendin e Kosovës i...

04.06.2018  

Situata politike, as ndryshimet nuk vijn lehtë më partitë sa më të perkushtuarit
Ne kemi suksese të këtyre dekadave të fundit dhe jo pak,...

03.06.2018  

Një koment i imi mikut tim Berat Luzha në postim pershkrimin e tij dje
Berat Luzha fb 03.06.2018 ora 01, pra ora e parë pas mesnatës...Wählen Sie einen Zeitraum, der angezeigt werden soll:

2023

 • Dezember (0)
 • November (0)
 • Oktober (0)
 • September (0)
 • August (0)
 • Juli (0)
 • Juni (0)
 • Mai (0)
 • April (0)
 • März (3)
 • Februar (0)
 • Januar (0)

2022

 • Dezember (0)
 • November (0)
 • Oktober (0)
 • September (0)
 • August (0)
 • Juli (0)
 • Juni (4)
 • Mai (4)
 • April (0)
 • März (13)
 • Februar (17)
 • Januar (2)

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

 • Dezember (9)
 • November (2)
 • Oktober (0)
 • September (0)
 • August (0)
 • Juli (0)
 • Juni (0)
 • Mai (0)
 • April (0)
 • März (0)
 • Februar (0)
 • Januar (0)

2009

 • Dezember (10)
 • November (10)
 • Oktober (0)
 • September (0)
 • August (0)
 • Juli (0)
 • Juni (0)
 • Mai (0)
 • April (0)
 • März (0)
 • Februar (0)
 • Januar (0)[ Artikel-Archiv Startseite | zeige alle Artikel ]