Info Çetta

Xun Çetta, Arkivist i pavarur

flag-albanian flag-german

Kush ku është..?

Gäste (17):

Internes

Artikel-Archiv, Nëntor, 2021


29.11.2021  

Thënë të vertetën, z. Behgjet Pacilli më sukses ja doli
Ka vite që kam thënë, mos të nxitojm tjetrin ta...

29.11.2021  

Një konstatim nga takimi i dy presidencave të dy shteteve mike
Konferenca e përbashkët për media me Presidentin e...

29.11.2021  

Të mëdhenjët dhe të vegjlit në politikë
Nuk isha e as jam i vogël që të mëdhenjët...

28.11.2021  

Urimet e kësajë dite festive sikur nuk po mund të ndalën
Si ti uroj të gjithë e jo Babën tim ! një NDSH-ist...

28.11.2021  

Edhe një urim-falenderim më të veqant
Më në fund, më flamurin i cili na bashkoj nder shekuj, e...

28.11.2021  

Sot është ditë feste por edhe më pushuar e jo aq shumë më shkruar e lexuar
Facebook-u edge sot më paska sjellur shumë perkujtime...

27.11.2021  

Dita e forcës sonë
Ushtria e Kosovës do të jetë vet forca ngase...

27.11.2021  

Sot ditë parafeste dhe grilimi për mua por edhe pikllimi rasti Gllogjan
Jeta e ka kështu dhe për të rezistuar, si e tillë ne...

27.11.2021  

Qellimisht kopjoj gjegjësisht plagjitoj dhe më këtë mesazh të bukur të ju uroj
Në mesazhin tim privat nder shumë tjera mora edhe...

24.11.2021  

Ne vertetë kritikojm, nuk shajm e as sulmojm po del se edhe punë po e b+ejm
Më konferencat shkencore mbi demonstratat e vitit 1968 dhe ato...

23.11.2021  

Emisioni mbrëmshëm T7 shtyri ta legalizoj frikën time në këtë ambient politik
Ka vite të tëra që kur vuaj pse na është...

23.11.2021  

Tragjedi e rëndë e cila jo vetëm Shkupin por të gjithëve na solli në pikëllim
Lajmi i hidhur për tragjedinë e autobuzit e cila ndodhi...

21.11.2021  

Mehmet Hajrizi një veprimtar i rreshkur dhe politikan i heshtur
Kohët po kalojn, vitët po shkojn por arkivi realitetet do ti...

20.11.2021  

Edhe kjo po vazhdon të më ndodh, e hidhur kjo sa vet jeta në perpjekje
U inkuadrova në këtë temë sa po shetitja ngase ma...

20.11.2021  

Ndodh kur tema nuk më len të heshti e mos them dy fjalë
Nuk i kam lexuar të gjitha më shpresë ti kem e lexoj por...

17.11.2021  

Zvicra vendi i mundësive për ata që din, duan dhe mund të kontribojn për vendin
Nuk ka si të pershkruhet kënaqësia e suksesit të...

17.11.2021  

Një koment mesazh mikut tim pas dorëheqjës tij 17.11.2021
Bajram Ajeti facebook 17.11.2021 ora 14 Leximi i plotë...

17.11.2021  

Unë nuk jam diplomat, në raport komunikimi më të huajt gabime po u gjejë
Ja si po komunikojn e si do duhej komunikuar diplomat tonë :...

17.11.2021  

Nga pervojat e fillove i nderuar Muharrem po më pervoja tjerët po ta kthejn.
Ata të cilët kurr nuk kanë hyerë në këto...

16.11.2021  

Urime fitorja z. Kryetar Perparim Rama
Për sa ju dëgjova dhe percjella më vemdendje në...

16.11.2021  

Mos vajtoni por pranoni rezultatin e kompromiseve në demokraci
Më shumë këtu : Mekuli Press facebook 16.11.2021 ora...

16.11.2021  

Sadri Ramabaja skandali tij befasues mbi zgjedhjet e 14.11.2021
Pikërisht sot sapo e lexova skandalin Ramabaje !!!. Të heshti...

10.11.2021  

Pjesë shkëputur nga ditari, e cila më kujton shumë edhe tani pas 34 vitësh
Në shfletim për seleksionim ditari lexoj : Dita e lirimit...

09.11.2021  

Edhe një paralajmërim për kujdesin dhe pergjegjësinë që duhet ta kemi në Faceboo
Sa keq kur fshihën postimet e aq më keq kur fshihën...

08.11.2021  

Nga sa muaj që kur më plasën sa gëzime po aq hidherime tek sot ditë gëzimi
Nga sa muaj që kur më plasën sa gëzime po aq...

07.11.2021  

Një poezi e cila të ndieshmit i bënë në dhe më hy, komenti im sadopak, hjek merz
Lexo të plotë këtu dhe le ta dridh trurin sadopak ai i...

07.11.2021  

Një koment urim sa për ditëlindje po aq për punën që bënë Prof. Zymer Neziri
Komenti im pas postimit të z. Alban Y Neziri Facebook mesnatë...

06.11.2021  

Nderpritet puna kur ka punë tjetër më vlerë nga e cila perfiton pervoja jete
Në Shfletim të publicistikës në info-cetta nga 318...

02.11.2021  

Lajmi i të çmendurve nga Media Serbe, Një tregti pa hangji do thoshte popullli
,, BE do na jap 200 milionë në vit dhe ne t`ia...

02.11.2021  

Marrveshjet e fshehta për fatin e vendit, në botën e zhvilluar denohen më burg
Lidhja ku lexohet më shumë mbi dridhjët diplomatike jasht...

01.11.2021  

Një thirrje publike dhe krejt miqësore z. Aleksander Vuçiq
Lëri këshillat e z. Rama i cili ty bashkë më...

01.11.2021  

Vendi don jetësim ndryshimësh të kundertën e di çfarë mund pjell në vendin tonë
Pushteti i pa kontrolluar në funksionimin e tij bashkë më...


Wähle einen Zeitraum, der angezeigt werden soll:

2023

 • Dhjetor (0)
 • Nëntor (0)
 • Tetor (0)
 • Shtator (0)
 • Gusht (0)
 • Korrik (0)
 • Qershor (0)
 • Maj (0)
 • Prill (0)
 • Mars (3)
 • Shkurt (0)
 • Janar (0)

2022

 • Dhjetor (0)
 • Nëntor (0)
 • Tetor (0)
 • Shtator (0)
 • Gusht (0)
 • Korrik (0)
 • Qershor (4)
 • Maj (4)
 • Prill (0)
 • Mars (13)
 • Shkurt (17)
 • Janar (2)

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

 • Dhjetor (9)
 • Nëntor (2)
 • Tetor (0)
 • Shtator (0)
 • Gusht (0)
 • Korrik (0)
 • Qershor (0)
 • Maj (0)
 • Prill (0)
 • Mars (0)
 • Shkurt (0)
 • Janar (0)

2009

 • Dhjetor (10)
 • Nëntor (10)
 • Tetor (0)
 • Shtator (0)
 • Gusht (0)
 • Korrik (0)
 • Qershor (0)
 • Maj (0)
 • Prill (0)
 • Mars (0)
 • Shkurt (0)
 • Janar (0)[ Artikel-Archiv Startseite | zeige alle Artikel ]