Info Çetta

Publicistikë e pavarur

Artikel-Archiv, 2018


20.11.2018  

Si gjithëherë edhe sot, nuk i perkrahu e as sulmoj pa bazë Qeveritë tona
Ish Qeverisë Bukoshi viteve 90-ta, i kishte ardhur fundi dhe i...

19.11.2018  

Mos ta kujtosh e nderojsh të kaluarën, do të thot ta harrojsh e kthehësh serish
U ndjeva mjaft keq kur më vonesë lexova postimin e mikut tim...

18.11.2018  

Ka forma,sa e sa mënyera për të parë e kuptuar çfarë na ka gjetë e çfarë na pret
Vetëm nese nuk duam, nese na ka marr e keqja dhe na ka mbuluar...

18.11.2018  

Për mua, vetëm në prag zgjedhjësh e fushatash, vështirë të jem në Kosovë.
Për ditë e më e vështirë po bëhët...

16.11.2018  

Demaçi-Rugova-Hashimi–Albini, Rambo ku mbet, po sukseset ku janë ?
Vërtetë po tentoj të heshti por diqka si qetë e pa...

16.11.2018  

Facebook, si me pyet : Pse nuk i ke këto postime në info-ceta ku te duhen neser
Janë katër postime këto nga jeta në vuajtje denimi,...

15.11.2018  

E njoh historinë pa qen historian, vetëm aq sa të mos më manipuloj historia poli
Si fëmij më ka lënë pershtypje kur dëgjoja...

13.11.2018  

A din njeri të më tregoj, nga gjithë kjo forcë, kjo kthjellësi e Nënës së Astrit
Njeriu më ideale është më i fortë se guri, as...

13.11.2018  

I barti këtu katër (4) afishime reprizë sot 13.11.2018
Në mungesë kohe dhe më frikë nga mos mirënjohja...

11.11.2018  

Sot, Franca ishte e privilegjuar, atje u perkujtua 100-vjetori i fundit të Luftë
Tash e 100 vite më parë ndodhi armëpushimi i luftës,...

11.11.2018  

Para tetë ( 8 ) vitësh për politikën, Ah, edhe sot nuk pendohëm për publikimin
Tash 8 vite më parë e kisha shkruar këtë shkrim por...

10.11.2018  

Dokumentar i mirë i cili na sqaron më shumë për Isa Boletinin e viteve tona

10.11.2018  

Edhe një punë më vlerë të madhe të cilën pak kush e bënë si Xeni
Ju përgëzoj për punën Shkëlzen i nderuar,...

10.11.2018  

Ndihëm mirë kur njerëzit nuk harrojn, vizitojn dhe evokojn kutimet e tyre
Mik i nderuar dhe respektuar Xhafer, e di se je një punëtor i...

10.11.2018  

Ta duam vendin shpirtërisht kështu siq është ngase kështu e bëjm si e duam
Kështu lavdërohet e duhët vendi për të cilin...Wählen Sie einen Zeitraum, der angezeigt werden soll:

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

 • Dezember (9)
 • November (2)
 • Oktober (0)
 • September (0)
 • August (0)
 • Juli (0)
 • Juni (0)
 • Mai (0)
 • April (0)
 • März (0)
 • Februar (0)
 • Januar (0)

2009

 • Dezember (10)
 • November (10)
 • Oktober (0)
 • September (0)
 • August (0)
 • Juli (0)
 • Juni (0)
 • Mai (0)
 • April (0)
 • März (0)
 • Februar (0)
 • Januar (0)[ Artikel-Archiv Startseite | zeige alle Artikel ]