Info Çetta

Publicistikë e pavarur

Artikel-Archiv


04.07.2020  

Dita e pavarësisë së Amerikës sot 04.07.2020 dhe bashkë më të një afishim tjetër si paralajmëtim 04.07.2012
Sot dita e më të perkushtuarve në vendin dhe per vendin...

01.07.2020  

Afishim nga dje kur ska kuptim të shkruajsh sot
Pasojat e mos dëgjimit politik për kaq vite tashmë po...

30.06.2020  

,, Sistemi rregullativ i paqës në Ballkan po fillon”!!! BE apo SHBA këtë në heshtje po ndihmon ?
Lexo ,, shkendi të para paqje në Ballkan" dhe ta pyesim...

29.06.2020  

Musli Saiti facebook 29.06.2020 Pas emisionit 27.06.2020
Pas emisionit foto kujtim me Xun Çetta Koment: Martha...

25.06.2020  

Unë po heshti mbi publikimin e aktakuzave ngase kam aq shumë për të thënë , jo vetëm mendim por shumë mendime ndryshe dhe jam i sigurt se në rezonime
Që dje kur plasi bombula e gaznave politike për kaq vite...

23.06.2020  

Duke percjellur seancën e kuvendit të Kosovës, ora po afron 24 dhe mbeta pa e përgëzuar tashmë Kryetarën e sapo zgjedhur të Kuvendit Kan. Luzern zonjë
Këtu në Zvicër nuk ka nevojë të shkruhet aq...

21.06.2020  

Ta lëm për një moment foktorin kombëtar e ti kthehemi atj nderkombëtar, është një javë e jashtëzakonshme kjo
Java e cila po fillon mud të jetë një javë e...

21.06.2020  

Kur do ta vrasim heshtjën viktëmë për ball kaq zhurme politike dhe disa ,,luftetarëve*
Unë, pas kaq lojërave, keqperdorimeve dhe pervetsimeve nga...

20.06.2020  

Edhe një provim politik i LDK-së sot 20.06.2020, kalon apo jo ? ta presim rezultatin
Sa e sa procese duhet ti kalojm që demokracia e mirëfillt...

19.06.2020  

Vetëm për gazetar, analist e hulumtues të rrjedhave si dhe për politikanët e karrjerës në Kosovë
Njerëzit po harrojn e pastaj po befasohën ! Vdekja e Hilmi...

18.06.2020  

Politikan vendor e nderkombëtar në variantat e tyre krejt të ndryshëm po i dëgjojm po pupulli çfarë bënë ?
Edhe ne ishim në errësirë, lagjën tonë e...

17.06.2020  

Ky shkrim këtu, është një pershkrim i praktikave të gjitha pushteteve të cilat tradicionalisht percjellin humbjët dhe ardhjët e tyre zingjir
Po ta lexojm më vemendje, pa iante e gjelozi, të gjithë ,...

17.06.2020  

Një koment urimi i dyfisht për një rikujtim si sqarim
Ashtu siq e kam uruar në qeverinë Kurti po sot e uroj në...

16.06.2020  

Idiot e as fajtor sikur nuk po dihët më kush janë ? Dihën more dihën
Më falni por Deda është fajtor i cili mi hapi syt në...

15.06.2020  

Këtu gjashtë (6) perkujtime nga FB Afishime sot 15.06.2020 mbi zgjedhjet 2017 : në info-cetta
Afishimi -I- Pergjigja ime inkluzive politikës në...

15.06.2020  

Një prezantim se si shkohët në politikë tek ne po si në skijim !!!
Një mesazh privat Fadil Aliut që të ja perkujtoj se tek...

12.06.2020  

Shqiptarët në Kosovë marrin ndihma nga Serbia, pse jo kur për ta nuk po mendon qeveria
Derisa ne po bëjm politika të ashpëra pa qarë...

11.06.2020  

Për modesti mos vrapimi, në vend postimi këtu komentimi mikut tim mbi ditën e çlirimit të vendit tonë
Xun Çetta : Kjo foto e tjerat kudo si kjo, jan i vetmi kualicion...

11.06.2020  

Këtu katër (4) perkujtime nga FB Afishime sot 11.06.2020 mbi zgjedhjet 2017 :
Afishimi -1- Një thirrje e shkurtër e cila do të...

10.06.2020  

Ja nga po vuaj dhe po me mundon kjo ditë sot ndryshe nga shumë hera tjera
Sa e rëndë qenka të mos premtoj koha e as ta kem durimin...

08.06.2020  

AAK si parti politike më e demokratizuar se LDK ! a besohët kjo ?
Duke percjellur emisionin në TV Dukagjin më mysaforën e...

04.06.2020  

Unë në këtë politikë mora 5 ditë pushim që të pushoj nga ky maltertim
Mora apo i dhash vehtës 5 ditë pushim në politikë...

03.06.2020  

Dëgjoni nga diplomaci të ekuilibruara, Daniell Server 03.06.2020 RTK 3 :
Daniell Server 03.06.2020 RTK 3 : Lidhja VIDEO :...

03.06.2020  

Pushteti kancer i shtetit në vend se e kunderta në Kosovën e lirë ! ( Kujdesë)
Mjerisht më duhët ta thëm publikisht dhe ta shprehu...

02.06.2020  

Tragjedia e cila na goditi në mengjas ishte tragjedi natyrore dhe si e tëllë sadopak allshiti zemrat tona
Tragjedia e cila ndodhi në Minierën e Artanës, si lajm i...

01.06.2020  

Dy fjalë më një këshillim, nese ka dëgjim para daljës më qeverinë në perpunim
Pas daljës më qeveri të re e cila sa po dukët do...

01.06.2020  

Urime dita nderkombëtare për fëmij
Do duhej të kishte ndodhur e kunderta por edhe kjo formë...

31.05.2020  

Gati iku pandemia dhe sot më u rikthy rinia ! Dita e parë që nga Marsi serish pa mjekërr
Më mirë apo më keq, më shkonte mjekrra apo jo. fare...

31.05.2020  

Një nismë e mirë bashkëpunimi çfarë Mergata Shqiptare gjithëandej po insiston dhe nuk do ndalon së vepruari
Tani sapo më erdhi një marrveshje e shkëlqyer...

29.05.2020  

Mendimi i ish-diplomatit serb, z.Vladislav Jovanoviq qoftë ashtu si ai e mendon dhe në vesh të zotit kjo, në mënyerë që i madhi të na ndihmon
Ndoshta nga frika Jovanoviqi këtë mrekulli Shqiptare po e...

29.05.2020  

Ditëlindje paskam por festa e madhe për vendin nuk po më vjen, edhe ajo do të vie, po, po do të festojm bashkë
Unë tash e 20 ditë nuk kam lidhje më VEIBER ngase e kam...

27.05.2020  

Unë po e shoh, po e ndij dhe po e preku rrezikun i cili po i pergaditet vendit derisa tjerët vetëm po ja ndijn erën
Në gjitha rrethanat, faji dhe pergjegjësia për gjitha...

26.05.2020  

Mendoj se ende ka nevojë të dëgjohët drejtperdrejt personalisht z. Shkëlzën Gashi për të par sakt se çfarë ka thënë e jo se si tjerët e interpretojn.
Kur po them tash sa here e sa vite që mos të citohet tjetri...

26.05.2020  

Njihën debatet mes meje dhe z. Nexhmedin Spahiu plotë një muaj mbi ,,Kombin Kosovarë” një frymë e mirë debati mes nesh dhe tani po e ndaj edhe këtë de
Njihën debatet mes meje dhe z. Nexhmedin Spahiu plotë një...

24.05.2020  

Urime dita e Fiter Bajramit
Mengjesin e kësajë feste e cila ekskluzuvisht...

20.05.2020  

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, viziton “Trepçën”. 20.05.2020
Deshtëm ta pranojm apo jo, qeverija në detyrë po ushtron...

19.05.2020  

Dy kunatat, Ganimete dhe Blerina Dibra Këngë në Prishtinë Mai 2020
Nga lodhja e madhe, tepër lodhje sot, kur pa pritmas më erdhi...

18.05.2020  

Shkrimtari i njohur Sylejman Krasniqi, më plotë kënaqësi ma dhuron librin duke më thënë : Je personazh e respektuar në këtë libër. Tiranë 12.01.1997
Më fal i nderuar Mehdi Hyseni, ju bashkangjita ftesës suaj...

18.05.2020  

Ta dëgjojm më vemendje z. Albin Kurti Kryeminister, si po i thojn në detyrë, në një bashkëbisedim me Studentët e Harvardit
Ftoj të gjithë, bash të gjithë pa dallim partive...

18.05.2020  

Këtu filloj, që të vazhdoj rezistenca e shekujve për të mos u ndalur deri në ditën e çlirimit të vendit tonë
Po, nuk gaboj kur them dhe tash sa vite më plotë fakte po...Wählen Sie einen Zeitraum, der angezeigt werden soll:

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

 • dhjetor (9)
 • nëntor (2)
 • tetor (0)
 • shtator (0)
 • gusht (0)
 • korrik (0)
 • qershor (0)
 • maj (0)
 • prill (0)
 • mars (0)
 • shkurt (0)
 • janar (0)

2009

 • dhjetor (10)
 • nëntor (10)
 • tetor (0)
 • shtator (0)
 • gusht (0)
 • korrik (0)
 • qershor (0)
 • maj (0)
 • prill (0)
 • mars (0)
 • shkurt (0)
 • janar (0)[ Artikel-Archiv Startseite | zeige alle Artikel ]