Home » Artikel

Quick links: Springe zum Inhaltsbereich der Seite, Springe zur Seitennavigation, Springe zur Suche.

flag-german flag-albanian

Artikel zum Thema: KulturëUrimi im për këtë Bajram solidar mes nesh si popull

  

Urime Fiter Bajrami për gjithë të besimit Islam po edhe ata të cilët e ndiejn ketë festë solidariteti mes nesh si popull dhe kështu mendojn për njëri tjetrin dhe festojn bashkë, i pasuri dhe i varfëri pa dallim besimesh për të pirë kafën dhe ngrën drekën festive të Fiter Bajramit.

Vizitoni, uroni dhe ndihmoni njëritjetrin që të jemi bashkë në këtë ditë të Bajramit solidar.

Më fat Bajrami

Luzern 14.06.2018

Xun Çetta

më shumë...

Pusho i qetë në tokën e vindit të çliruar pjesë e të cilit çlirim je o Din Ahmet

Këtu lexova e kuptova më vonësë për humbjën e Dinës dhe po më këtë foto po perqoj ngushllimet e mija tërësisht i pikëlluar.

Ngushllime familjës Ahmeti, ty Ibish dhe gjithë bashkë veprimtarëve e luftetarëve të Dinës, vdekja e të cilit paska ardhur tragjike ashtu siq ishte tërë jeta tij për kaq vite në sherbim të vendit dhe çlirimit të tij.
U preht në paqe trupi i Dinës . LAVDI veprës dhe perkushtimit tij të pa lodhshëm.

Luzern 14.06.2018

Xun Çetta

 

 

Porosija e të parëve, hulumtimi për ta dhe arsyeja që ta përmbushim porosinë

 

Epitafi më porosi në pllakën e varrit të babit tim, porisi e cila obligon si dhe një shkrim i kohës për babën Mustafë.

Luzern 08.06.2018

Xun Çetta

më shumë...

Lajmerim për pritje percjellje ngushllimesh nga miq e dashamir të Xhavitit

E publikojm si lajmerim për pritje percjellje ngushllimesh të miqve e dashamirëve të Xhavit Muharrem Çetaj i cili këto ditë na la krejt pa pritmas.

Ishte ky vetëm një lajmërim për gjithëata të cilët na kanë ngushlluar në forma të ndryshme dhe kanë marr pjesë në ceremonin e varrimit, varrim masiv ky i cili nuk mbahet mend por, familja e Xhavitet në Austri, ishte e vetëdijshëm se janë disa e kryesisht nga Austria të cilët do donin te jenë edhe fizikisht pran të afermve të Xhavitit ndjes pat.

Luzern 07.06.2018

Xun Çetta

 

më shumë...

Neser paskam ditëlindjën

Po, neser kam ditëlindjën, një fillim i ri me përvoja të vjetra. Jeta që neser për mua duhet ta gjëjë drejtimin e duhur, drejtim i cili nuk do ti ngatrron vitët, momentet, kohën as njerëzit.

Mosha më e mirë për koordinimin e viteve është kjo !  FLM z. Fadil për urimin që veq paske filluar që sot dhe FLM gjithë atyre të cilët do më urojn neser.

E ngris një gotë që sonte ora 23 më ju dhe për ju Gëzuar…

Luzern 28.05.2018

Xun Çetta

Kommentet ne facebook, këto dhe mbi 200 tek kronika e urimeve te ditëlindjës :

 

Skender Berisha : 100 vjet inshallah shendosh e mir

Musa Dakaj : Urime dhe gezime.

Shemsi Reçica : Urime Xun, edhe 100! Shëndet, fat dhe jetë të lumtur!

Sadik Cukaj : Urime xun qeta edhe 101 vite tjera shendet fat harmoni paq e dashuri me familjen tate gezuar te lumtura

Haxhi Grabovci : Urime o inderum thasht zoti edhe shum vite te tjera me Gezime e shendet te mir

Mehmedali Jashari : Urime

Shaqir Qetaj : Urime o djali ri edhe 50 te shendetshme

Selman Fetaj : Urime Urime edhe shumë tjera me shendet dhe suksese

Sejdi Sopi: Urime dittëlindjen miku Xun!

Tafil Cetaj : Urime urime Xun Cetaj edhe 100???? tjera te lumtura

Xhafer Leci : Gëzuar edhenjëherë miku Xun Çeta !

Agron Cetaj : Urime urime

Pashk Desku : Urime

Ramë Jahmurataj : Shumë urime! Shendet dhe gjith te mirat.Respekt

Muhamet Avdijaj : Urime ditëlindjen i nderuari Xun Çetta, nga zemra të uroj edhe shumë e shumë të tjera ,të shëndetëshme ,të gëzuara dhe të mbara .Të paçim edhe kaq sa ke tani.Me respekt të madh

Bedrush Nezaj : Urime

Cetaj Ramadan : Urime edhe 100

Adem Shala : Urime, shendet, gzime e suksese!

Xhevdet S Ademaj : Urime!
Festofshi edhe shume ditelindje tjera te lumtura!

Avdi Ceta : Urime urime jet te gjatè .

Tima Arifi : Urime ditelindja Xun

Muhamet Gerguri : Gezofsh edhe shume tjera me shendet !

Bajram D Mulaj : Edhe 111 tjera i gezofsh baca Xun Çetta

Sylë Maksutaj : 100 te lumtura me familje.

Xhavit Belaj : shum urime !

Zekë Sinanaj : Urime edhe shume tjera me te lumtura.

Driton Hetemi :  Urime Ditelindjen XUN edhe shuuuuuuuuuume tjera te lumtura..

Idriz Çelaj : Shume urime, jete te gjate pa brenga dhe shendet gjate gjithe jetes...!!!

Rexhe Kelmendi : Urime, z. Xun, gezofsh e festofsh perhere !

Cen Desku : Shumë urime, shëndet e lumturi në familje!

Kenda Qetaj Gashi : Urime mixhë edhe 100 të lumtura plot me shendet pran me te dashurve tu

Xun Çetta : Falenderim për gjithë juve klikues e komentues këtu Sot 29.05.2018 vërtet ishte ditëlindja ime por ishte edhe ditë pikëllimi, plotë 7 ditë zie pa Xhavitin e sinqert dhe mirëkuptues ndaj tjetrit. Urimet tuaja miq e mikesha, zonja e zotërinj për ditëlindjën time më ndihmuan shumë që sadopak të ngushllohëm e qetësohëm përqka ju falenderoj dhe dasht zoti vetëm për gëzime të ju kthej urimet dhe lutjët e mia për ju.
Edhe njëherë një falenderim për ju qpe klikuar e komentuat dhe gjithëata të cilët me telefonuan dhe uruan në mesazhet private

Selim Krasniqi : Urime ditlindja Xun Gezofsh edhe shume tjera me Shendet

Murat Çetaj : Urime shëndet jetë të gjatë e të lumtur.

Esat Halilaj : Urime edhe me shume tjera te lumtura.

---------------------------------------------------.

Falendeerimi im i mesnatës 

më shumë...

Ne perkujtojm të tjerët facebook-u të gjithë neve na perkujton

  

Xun Çetta fb 25 Mai 2016 un 22.07

Nga fletorët e vetme të cilat i shpetuan flakës së luftës 1998-99

Sa puna më shkrime të tërat në digjital sot, po si tu bëj këtyre tani ! a ka njeri i cili më ndihmon që të ia dalim gjithë çfarë kam pshesh më shpresë se do i perjetojm synimet tona, ta përjetojm më sukses vullnetin tonë më po atë shpresë që kishim ?

Unë nuk po vdes, por sa të jem gjall, si i vetëm, nuk do mund ti dal në fund gjithë çfarë kam bërë më shpresë se të gjitha do pasqyrohën një ditë. Ajo ditë nuk po vjen, apo ndoshta po ngadalëson ardhjën për të akomuluar gëzime akoma më shumë ?

Luzern 25.05.2016 
Xun Çetta

info-crtta:

http://info-cetta.com/modules.php?name=News&file=article&sid=910

Facebook :

https://www.facebook.com/xcetta/posts/1174762462543882

Sot 25.05.2018 

Vdiq akademik Kolec Topalli emer i njohur ky jo në politikë sa në shkencë

 

 

Albanologu Kolec Topalli, veqse në shkencë si albanolog i perkthyer në shumë gjuhë të huaja, ai pati fatin të len gjurmë të mira edhe në politikë, fushë kjo e cila po varfërohet për ditë e më shumë duke mbetur pa njerëz të shkencës e studimeve siq ishte tani i ndjeri Kolec Topalli.

Ngushllime familjës Topalli, familjës së Akademisë së Shkencave dhe gjithë kolegve tij në gjitha hapsirat e vendit tonë të cilët sjellën vlera për vendin.

I përjetsjhëm qoftë emri i Kolecit, lavdi viprave tij, u preht në paqe trupi i Kolecit.

Luzern 25.05.2018

Xun Çetta

 

Lajm vdekje i cili na goditi e la pa forcë që ta ngushëllojm njëritjetrin

Paska vdekur djali i agjës tim Xhavit Muharrem Cetaj një Mergimtar, në moshë i ri por Mergimtar i vjeter.

Ngushëllime gjithë familjës time e më gjërë lagjës tonë atje në vendlindje e në Mergim kah jemi tretur.

U preht në paqe trupi juaj Xhavit LVDI.

Luzern 23.05.2018

Xun Çetta 

Tek sot 25.05.2018 Shtesa për kohën e ceremonisë së varrimit dhe një falenderim juve :

Ceremonia e varrimit të trupit pa jetë të urtit, më të mirit Xhavit Muharrem Cetaj bëhët sot e shtunë 26-05. 2018 në ora 14:00 aty ne varrezat e fshtit tonë Trubuhoc.
Edhe njëhere ju falenderoj për ngushllimet dhe ju kthefsha për të mira e më gëzime 

Facebook Link-lidhja :

https://www.facebook.com/xcetta/posts/1882970755056379?comment_id=1883504908336297&notif_id=1527155921274322&notif_t=feed_comment

më shumë...

242 Artikel (31 Faqe, 8 Artikel pro Seite)