Home » Artikel

Quick links: Springe zum Inhaltsbereich der Seite, Springe zur Seitennavigation, Springe zur Suche.

flag-german flag-albanian

Artikel zum Thema: PolitikëPa djallëzia, nuk shet retorikë patriotizmi , si ndihësh, thjesht shprehësh

 Meti Belaj fb 10.10.2018 ora 11

Bashkë me përfaqesues të krahinave të Shqipërisë Natyrale : Luginës, Shkupit, Plavë-Vuthaj-Gucisë, dhe Dukagjinit, në Akademinë kushtuar Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriotit-Skenderbeut, nderojmë shqiptarinë !

m.b.

më shumë...

Sot në Prishtinë, u mbajt parada e dytë e komunitetit të LBGTI-s

 

Një temë e vështirë kjo ta komentosh LBGTI-n, por jo aq e vështirë sa të mos thuhet mendimi i lirë për këtë komunitet ashtu siq ata, ligjerosht janë të lirë të marshojn në kryeqytetin e vendit tyre.

më shumë...

Pagat e stafit të AKI-së mund të jenë publike e jo konfidenciale si u kërkua por

Mbledhja e mbyllur për media lidhur më pagat e AKI-s ka mund të jetë e hapur dhe të informohët për shumë gjëra e pse jo edhe për pagat e stafit të AKI-së, paga këto legale e ligjore  të cilat mund të jenë edhe publike e jo, pra në asnjë mënyerë konfidenciale si ka kërkuar AKI por, pjesa tjetër i financave në këtë institucion ashtu si kudo në botë, duhët të jetë strikt konfidenciale.

më shumë...

Burrërinë po e vret pa burrëria në politikë o i nderuar z. Haradinaj

Ramush Haradinaj, sot në RTK 3 : ,, Thaçin mund ta kem mik, por burra ma të mirë kanë qenë Shkëlzeni e Luani (vëllezërit e mi )“.

Xun Çetta : ,, Unë do ta thojsha pak më ndryshe ngase veshi nuk po ma tingllon bash si burrëri as këtë që thotë Ramushi !!!

Për mua, më Burrë është Ramushi se Hashimi derisa nuk po vazhdon pa burrërinë çfarë bëri më demarkacionin e kufirit më Malin e Zi në këmbim të postit për Kryeminister të vendit.

Të pendohësh për lëshime pas shumë premtimeve, është një farë burrërie në politikë të cilën unë si keqardhje e kuptoj. Zëmra është lënduar, besimi është zbe por të presim dhe shohim, mos zot ruana po na kërset diqka akoma më e re“

më shumë...

Xuni, më të gjitha partitë politike dhe kundër të gjithëve(më pozicionojn tjrët)

Mustafë Alimusaj fb 06.10.2018

Ju përshendesim nga koncerti në Francë

Xun Çetta : Urime kooalicioni Mustafë, shoqja në LDK e ti në AAK, po LVV-në ku po e lini ?

Mustafë Alimusaj : ha ha, sipoduket po aty ku ishim te gjithë ishin ldk por na jemi te gjith Shqiptar, ne fund te fundit aaaaa te erdhi dita ty!

Mustafë Alimusaj : O xun dikush po thot tani per tani aak po e udheheq Qeverin prandaj ju te ldk-s pritne rendin ha ha !

më shumë...

Kufinjët ndryshojn edhe pa luftë, aty edhe është vlera e civilizimit por…

   

Kurr nuk duhë të themi e as mendojm se nuk ndryshojn kufinjët pa luftë, ata, pra kufinjët shumë mirë ndryshohën edhe pa luftë, më në fund kjo edhe është vlera e civilizimit të njerëzve dhe shteteve të cilat tregojn integrim shtetëror mbi baza të vlerave të shekullit tonë të ri por, gjithëherë duhet dijt sakt se çfarë po bënë ? po ngatrron apo po zgjidh problemet e territorit të vendit tuaj ?

më shumë...

Nga tmerri çfarër po shoh, je i mrekullueshëm mik i nderuar Mehdi

Mehdi Hyseni fb 06.10.2018 0ra 18  · 

Të nderuar miq, 
a po ju duken si politikanët tanë ?

Dy anash kundër
Një i vetëm përpara
e lëshojnë rrugën
e bien në ara
duke e mat forcën
e praptojn karrocën.

më shumë...

Ta dëgjojm dhe pa anime ta vlerësojm këtë Video siq thuhët e paparë deri tani

Po ta dëgjojm më vemendje këtë vudeo edhe ashtu të cenzuruar rëndë, nese njeriu mbahet i pa anshëm do mund të kupton shumë çka.

Nuk është punë e vogël ta vlerësosh konstatimin ( guximin ) e z. Rrahman Morina kur thotë :

,, LKJ ka ardhur deri në dezintegrim të plotë dhe këtu ka punë për gjithë të tjerët e jo vetëm për Komunist që të ndihmojm që vendi mos të perplaset më keq ! në këto protesta ka edhe njerëz e student të mirë të cilët mund ti keqperdorin të tjerët“

më shumë...

928 Artikel (116 Faqe, 8 Artikel pro Seite)