Home » Artikel

Quick links: Springe zum Inhaltsbereich der Seite, Springe zur Seitennavigation, Springe zur Suche.

flag-german flag-albanian

Artikel zum Thema: Lajmet aktualeNese po e heshti dhimbjën, ajo nuk po ma sheron plagën perkundrazi lendon !

Miku im Bekim Lumi, që nga keqësimi i shendetit tij më ka shkaktuar dhimbje të mëdha shpirtërore, heshtja e dhimbjës e cila më ka dridhur në shpirt, po e shoh se nuk po ma sheron plagën, andaj ftoj të bëjm aq sa mundemi për mikun, artistin, regjisorin, profesorin tonë, atdhetarin e paritur në patriotizëm, të pa vdekshmin Bekim Lumi.
më shumë...

Nga mesazhi im publik mora një mesazh në privat :

Betim Qeta facebok 27.03.2018 -Urime ditlindja Faruk Qeta, i bofsh 100 vite Bossi i Çetaj

Xun Çetta :Bjeshkën e keni bërë mbretëri, kujdes mos po u bëhët merak Mali i Zi,  KLM andej. Shihe, shiheee po a detëlindje paskit ! 100 të lumtura Faruk po Muratin ku ma ke lënë ?

Një pergjigje në privat : Një deshmi kjo Xun, se nuk luftojm për fe por për bjeshkët tona, për vend e atdhe.

Link lidhja :

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1798713967096411&id=100008734757156

Luzern 27.03.2018

Xun Çetta

 

 

Harta e rrumbullakt është më e sigurt mos me kap por luhet më të si më top

Jo nuk e japim pa interes, po duam ta bëjm një hartë  rrumbullak mos me pas ku më na kap. Kemi pretendues shumë që të na kapin e mos na lëshojn. Më hartën e rrumbullakt e kanë më vështirë me na kap por më leht të luajn më ne si me top.

Luzern 23.03.2018

Xun Çetta

Xun Çetta : Po e shoh dhe lexoj se demarkacioni në humor kaloj dhe deshta që edhe këtu të ndikoj, pse jo edhe të deshmoj se ja thëm paksa humorit, amater ndoshta po, por ku e preku më e pa humor, nuk e prishi, por mirë e bëjë.

 

 

Prap demarkacioni shqetsim i qytetarëve në vend se i politikanve

Kërkesa në mesazhin tim privat ku më shkruan, Publiko dhe Shpërndajeni:

APEL PUBLIK DREJTUR GRUPIT PARLAMENTAR TË DEPUTETËVE TË LDK-së..!!! 

Të nderuar deputet të LDK-së, Ne, banorët, pronarët, qytetarët, intelektualët, punëtorët, burra e gra, pleq dhe të rinj, atdhetarë e patriotë, veteranë e ish luftëtarë, familjarë dhe jetimë të dëshmorëve të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës nga treva e Rugovës, e Podgurit dhe e Deçanit me rrethinë, po iu drejtohemi me këtë; THIRRJE-KËRKESË:

më shumë...

Dhimbja e vdekjës dyfishohet më varrimin jasht vendit ! Pse po ndodhin këto

bish Neziri facebook 13.03.2018 ora 21 e 20 para 49 Min · 

NJOFTIM MORTOR


Me rastin e vdekjes së Agron Bajramit

Të nderuar!
Të deruara!
Miq e shokë
Bashkatdhetarë të nderuar!


Ju njoftojmë se të premtën me 16 mars 2018 në varrezat e qytetit në Aarau, nga ora 8 deri në orėn 10 do të bëhën homazhe për Agron Bajramin, ndërsa në orën 11 do të bëhët varrimi. 


Adresa:
Friedhof Rosengarten
Rosengartenweg 1
5000 Aarau 

Luzern 13.03.2018

Xun Çetta

 

Përvjetori historik i gozhduar që nga 1981

Përvjetor i injoruar institucionalish, i urrejtur pjesërisht, i pa zbardhur budallakisht por krenar plotësisht. Krenari më të cilën do ti turpëron të gjitha lajkat, eskaviemet dhe tendancat më të sëmuera për ta shkel këtë vitë historik të kthesave tona.

Viti 1981-2018 ende po mdetet pa shtratin e vet në histori. Sado që vonon zbardhja e atij viti kthesash të shekullit tonë aq më i lavdishëm do të dal viti jon i madh 1981. Unë për vehte, ende po percjelli dhe gjurmoj realitete të reja ku  nuk kam mund të jem çdo kund dhe në çdo cep të vendit tonë.

Po tjerët çfarë bëjn ! hulumtuesit ku janë ?

Luzern 11 Mars 2018

më shumë...

Tri temat kryesore në RTK sot 09.03.2018 :

  

Vrasje e dyfisht për motive te ulta, tepër të ulta (Plaqkitje në shtëpi ) -Lirohet i pafajshëm nga akuza z. Fatmir Limaj si dhe vazhdon aventura më demarkacionin e kufirit më Malin e Zi.

KOMENTET:

1-Nese nuk mbrohësh më ligj, vetmbroju kunderligjshëm. Mino me bomba pluhur dritarën apo derën, kulmin apo nen kulmin ku mund të joshet hajni dhe kështu të mbetet i verbuar për jetë e mot krimineli e jo të vritësh si i pa fajshëm në shtëpinë tënde po nga kriminelët.

2-Deri kur më perseritje akuzash në prag fushatash ? Kjo është lojë e ngritjës apo e devalvimeve të emrave në politikë. Stop këtyre lojërave. Specialja të mos perserit këto aventura juridike.

3-Të mos i lejohet askujt her djathtas, her majtas, her pro e her kunder ratifikimit të demarkacionit të kufirit më Malin e Zi.

më shumë...

Politikani, fshatari dhe zgjedhjet të cilat po ofrojn

  

Si të doli viqi, a e kishte mishin e mirë dhe a ja vlefti më këto zgjedhje ? E pyeti politikani fshatarin.

Po, i mirë më doli viqi, mishi i tij akoma më i mirë por Lopën nuk e kam bash mirë, u pergjigj fshatari.

Lopa e cila ta ka bërë atë viq aq të mirë edhe vet është e mirë por sa dukët e paske mendjën më lëviz në kërkim të ndonjë Lope tjetër ! Kujdesë se Lopët më të mira janë në partinë tonë, mos u largo nga këtu se mbetësh pa Lopë e pa viq, a e shëh se tek ne ke lloj, lloj mishi, ja kthej politikani.

më shumë...

233 Artikel (30 Faqe, 8 Artikel pro Seite)