Info Çetta

Xun Çetta, Arkivist i pavarur

Home » Lajme

Kush ku është..?

Gäste (23):

Internes

Artikel zum Thema: Kulturë • mehr...
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 1269 mal gelesen

Nga sot pusho i qetë mes deshmorëve të shumt o Hilmi Haradinaj (Akademi Perkujtimore)

Kulturë

Sot 16.06.2018 përcilët për në amshim një Baba dëshmorësh i cili dha aq shumë për vendin tonë dhe çlirimin e tij. I tillë do mbetët tani i ndjeri Hilmi Haradinaj.

Ngushllime gjithë familjës Haradinaj,bashkëluftetarëve të gjallë dhe atyre të rënë për çlirimin e vendit të cilët nga sot do të i shoqëroj edhe fizikisht vet Hilmiu. U preht në paqe dhe pushoft i qetë trupi i Hilmiut në tokën për të cilën dha aq shumë. LAVDI

Informim për ceremoninë e varrimit:

Ceremonia e varrimi të ndjerit bëhet sot e hënën 18.06.2016 në ora 14:00 në fshatin e tij Gllogjan.            

Luzern 18.06.2018

Xun Çetta

 

 • mehr... (3069 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 1551 mal gelesen

Si e prita lajmin për vdekjën e të pa vdekshmit Fadil Vokrri (Akademi Perkujtimore)

Kulturë

 

Në rrugë e sipër më tren relacioni Luzern-Wienë më telefonon shoqja dhe thot : ,,Ngushllime Xun, tani sapo dëgjova, Fadil Vokrri paska vdekur, sipas gjitha gjasave paska pas Infrakt“

 
 • mehr... (5117 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 1963 mal gelesen

Urimi im për këtë Bajram solidar mes nesh si popull (Komentime )

Kulturë

  

Urime Fiter Bajrami për gjithë të besimit Islam po edhe ata të cilët e ndiejn ketë festë solidariteti mes nesh si popull dhe kështu mendojn për njëri tjetrin dhe festojn bashkë, i pasuri dhe i varfëri pa dallim besimesh për të pirë kafën dhe ngrën drekën festive të Fiter Bajramit.

Vizitoni, uroni dhe ndihmoni njëritjetrin që të jemi bashkë në këtë ditë të Bajramit solidar.

Më fat Bajrami

Luzern 14.06.2018

Xun Çetta

 • mehr...
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 1593 mal gelesen

Pusho i qetë në tokën e vindit të çliruar pjesë e të cilit çlirim je o Din Ahmet (Akademi Perkujtimore)

Kulturë

Këtu lexova e kuptova më vonësë për humbjën e Dinës dhe po më këtë foto po perqoj ngushllimet e mija tërësisht i pikëlluar.

Ngushllime familjës Ahmeti, ty Ibish dhe gjithë bashkë veprimtarëve e luftetarëve të Dinës, vdekja e të cilit paska ardhur tragjike ashtu siq ishte tërë jeta tij për kaq vite në sherbim të vendit dhe çlirimit të tij.
U preht në paqe trupi i Dinës . LAVDI veprës dhe perkushtimit tij të pa lodhshëm.

Luzern 14.06.2018

Xun Çetta

 

 

 • mehr... (1326 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2660 mal gelesen

Porosija e të parëve, hulumtimi për ta dhe arsyeja që ta përmbushim porosinë (Akademi Perkujtimore)

Kulturë

 

Epitafi më porosi në pllakën e varrit të babit tim, porisi e cila obligon si dhe një shkrim i kohës për babën Mustafë.

Luzern 08.06.2018

Xun Çetta

 • mehr... (1490 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2738 mal gelesen

Lajmerim për pritje percjellje ngushllimesh nga miq e dashamir të Xhavitit (Akademi Perkujtimore)

Kulturë

E publikojm si lajmerim për pritje percjellje ngushllimesh të miqve e dashamirëve të Xhavit Muharrem Çetaj i cili këto ditë na la krejt pa pritmas.

Ishte ky vetëm një lajmërim për gjithëata të cilët na kanë ngushlluar në forma të ndryshme dhe kanë marr pjesë në ceremonin e varrimit, varrim masiv ky i cili nuk mbahet mend por, familja e Xhavitet në Austri, ishte e vetëdijshëm se janë disa e kryesisht nga Austria të cilët do donin te jenë edhe fizikisht pran të afermve të Xhavitit ndjes pat.

Luzern 07.06.2018

Xun Çetta

 


358 Artikel (60 Seiten, 6 Artikel pro Seite)