Home » Artikel

Quick links: Springe zum Inhaltsbereich der Seite, Springe zur Seitennavigation, Springe zur Suche.

flag-german flag-albanian

Artikel Übersicht


UEB FAQET E INSTITUCIONEVE TONA DHE SERIOZITETI I TYRE :

Përgjigje vetëm në një pyetje mikut tim

Pyetja më 29.09.2012 ishte :

I respektuar z Çeta

I lexova materialet e kërkesës për këshillin,kuptova mendoj mjaft nga ato pjesë sa për ta shtruar një pyetje të cilën besoj e merr si miqësore :

A e ke dërguar kërkesën në adresat e përmendura,apo vetëm kështu u drejtohesh atyre dhe opinionit publikisht dhe pa obligime ?.

Nëse po urime dhe ju përgëzoj,nëse jo pse gabon në këto forma dhe provokon reagime ?

Kalofsh mirë dhe suksese nga unë S....H....
më shumë...

Dy shokë ish të burgosurish politik më kuptojnë në dy forma të ndryshme dhe :

 Duke ju falënderuar për respektin e treguar,ju shkruaj‏:

Shkrimet e juaja i lexoj me një frymë si thoni edhe ju. I keni shkrimet të thëna troç e shqip. Ne ish të burgosurit politikë mendoj se e ndajmë mendimin së bashku më ju. E kemi këtë të metë ,të i themi të bardhës e bardhë e të zezës e zezë që nga angazhimet e para organizative në çështjen kombëtare;dhe përderisa edhe para gjyqeve serbe mbajtëm qëndrim dinjitoze, pse mos te mbajmë qëndrim të dinjitetshëm sot ,kur angazhimet tona dhe puna jone u tregua e suksesshme...valle për ke u burgosëm ne dhe për çfarë luftuam si komb ?,luftuam për të jetuar kaq keq e ne varfëri ?,jo as së si ,ka dhe shumë për të thëne e për të shkruar por edhe njëherë të faleminderit për shkrimet dhe sinqerisht ju dëshiroj një ditë të mbarë- me respekt

 

 M.B

më shumë...

Kush nuk po qëndron në vi,po saboton projektet dhe kërcënon më trazira në Kosovë

Më keqardhje me duhet ta them se publikimin e kësaj kërkese për institucionet e Kosovës dhe thirrje për qytetaret e vendit po e imponon situata politike e cila po vlon në vendin tonë,po imponon hyrja e vendit në procese të reja si dhe po imponon fakti se tash e një muaj kjo puna e këshillit kombëtar veç morri frymë dhe nuk po konkretizohet se për çfarë është fjala.
më shumë...

Shoqata e ish të burgosurve politik dhe unë. NJË PLOTËSIM

Para pak ditësh,kalimthi në një mesazh ngushëllimi më rastin e vdekjes së veprimtarit Zeqir Hajrizi,unë duke shprehur reagimin Nr 1 pa u thelluar në detale çfarë do të publikohen më vonë,këtu kam përgjithësuar dështimet e Shoqatës pa veçuar punën e pa lodhshme çfarë kanë bërë dhe po vazhdojnë ta bëjnë siç shihen në Foto Nr 1.

Nexhmedin Kelmendi dhe Sherafedini të vetmit në punë duke kompletuar regjistrin e ish të burgosurve politik ,punë kjo tepër e vështirë kur mungon bashkëpunimi dhe prezenca i ish të burgosurve në këtë shoqatë. Gusht 2012
më shumë...

Një vlug akuzash,arrestimesh dhe çoroditje opinionesh

Pse thuhet çoroditje opinionesh ? Arsyeja është e thjesht : Për arsye se po luhet më nervat,ndjenjat dhe krenarin e qytetarit të ndershëm i cili nuk lajthitet në politike. Tash e sa vite nen kulmin e një shoqërie më korrubcion,krim të organizuar etj,jemi dëshmitarë edhe të sa e sa arrestimeve,ngritje akuzash nga më të rëndat dhe në fund lirime të pafajshme...Kjo tash më,është bërë praktikë dhe përditshmëri e matjes së opinioneve në mënyrat më të paskurpullta për të i manipuluar si më keq qytetarët e ndershëm të cilët akoma shpresojnë në drejtësinë e humbur. Kjo nuk ka si të shpjegohet ndryshe veçse vërtet aktorët e krimit po luajnë me nervat tona,po matin impulse dhe asgjë më shumë.
më shumë...

Durimi,shoqata e ish të burgosurve politik dhe unë reagimi Nr 1 !

Dje më 13.09.2012 sapo lëshova një mesazh ngushëllimi në Facebook dhe po pritja se çfarë po bën Shoqata e ish të burgosurve politik në këtë drejtim,shoqatë kjo e cila ka dështuar plotësisht në emisionin dhe obligimet e saja. Në pritje të arsyeshme,ja sot fatmirësisht përcjella në televizor se si kjo shoqatë kishte organizuar një takim kushtuar vdekjes së veprimtarit të viteve të bujshme tani të ndjerit Zeqir Hajrizi.


Hera tjera do merrem më shoqatën,por sot megjithatë ishte një aktivitet i mirë aty.
më shumë...

Pesë shqiptarët e Zvicrës nuk janë tradhtarë. Lexo komentet

Nga Express 10 Shtator 2012 15:01


Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, një ditë para takimit mes kombëtares së Shqipërisë dhe Zvicrës, për pesë lojtarët shqiptarë që luajnë për Zvicrën, ka thënë se ata na nderojnë duke luajtur me Zvicrën.

Ky është një shkrim i ndjerë dhe njerëzor për pesë futbollistët shqiptarë që luajnë me skuadrën e Zvicrës…Ata janë Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemajli. Janë sportistë dhe shqiptarë të mirë që padyshim vuajnë sipas mënyrës së tyre përballjen me përfaqësuesen kombëtare të Shqipërisë. Kam dëgjuar fyerje karshi tyre. Dhe ky është turp! Ata nuk janë “tradhtarë”! Ata thjesht na nderojnë duke luajtur me Zvicrën. Është vetëm futboll, një ndeshje dhe pesë djem shqiptarë të mrekullueshëm që kanë krijuar një histori dashurie për kombin e vet në mediat zvicerane”, thotë Majko në profilin e tij në Facebook
më shumë...

Aleanca Kuq e Zi dhe mërgimtaret të cilët nuk po ndalën së vepruari.

Aleanca Kuq e Zi në prag të ndeshjes fudbolistike Shqipëri-Zvicër,ndeshje kjo e cila do mbahet më 11.09.2012 në Luzern (CH) Kuq e Zi-të, për së mbari më datë 09.09.2012 mbajtën një tubim më bashkatdhetarë po këtu në Luzern të Zvicrës ku edhe do zhvillohet ndeshja.


Organizimi i këtij tubimi ishte në nivel dhe kaloj si më mirë,ndihmën organizative si nikoqir i këtij vendi,Aleanca Kuq e Zi e pati nga Lëvizja Popullore e Kosovës LPK më të cilën në një mënyrë edhe po shkojnë në koalicion.
më shumë...

1672 Artikel (209 Faqe, 8 Artikel pro Seite)