Info Çetta

Xun Çetta, Arkivist i pavarur

Home » Lajme
flag-albanian flag-german

Kush ku është..?

Gäste (20):

Internes

Artikel zum Thema: Rrefime • mehr...
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2274 mal gelesen

Publikimi i ditarit të jetës, mund të jetë i vonuar keq ngase njerëzit po vdesin (Nga Foto albumi-)

Rrefime

Të mos i thuash gjërat derisa personazhet janë gjallë , mendoj se ditari dhe pershkrimet e jetës detyrimisht do dalin më të zbehta dhe jo aq më vlerë.

Andaj, është mirë të fillojm e ti zbardhim realitetet politike tani derisa shumica akoma janë gjallë.

Sapo ndodhi fatkeqësia eksplozive në Gerdec, unë shkova atje kontaktova dhe u informova më aq sa premtoj koha dhe aq sa pata mundësinë e hulumtimit.

Ky plak në foto, pasi degjoj më vemendje opinionin tim mbi politikat në Shqiperi dhe kuptoj se, sapo kisha ardhur nga Zvicra , u ndal e më pyeti :

,,Po ti ke jetuar në Shqipëri apo nga e njeh kaq mirë gjendjën dhe politikat këtu ?

Pas pergjigjës time kur i thash se, kam pirë ujin dhe lëngun e politikave këtu vite më parë, ai mori qeleshën e bardhë si bora dhe ma vuri mbi kokë. ..E paske hallall“ më tha plaku…

Është gjall ky plak apo jo një zot e di, por kam një pershtypje të mirë për aq sa më ra ta njoh e dëgjoj.

Në shfletim të foto albumit Ditar.

Luzern 10.01.2018

Xun Çetta

 

 • mehr... (6 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 3147 mal gelesen

Kënaqësia e shetitjës së kësajë mramje (Nga Foto albumi-)

Rrefime

 Nese vazhdon e bie borë siq ra tani e një orë e gjysmë, neser nuk e di se a do dal në bjeshkë apo jo, besoj se jo, bjeshkë do e kemi këtu. Ah sa kënaqësi solli bora e shpejt në këtë mbramje !!!. Pllëmbë për pëllëmbë, këmbë pas këmbe, hap pas hapi i rash rreth e qarkë këtij rejoni këtu. 

Luzern 29.12.2017

Xun Çetta

 • mehr... (4089 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2919 mal gelesen

Xun Çetta në facebook 16.12.2015 në 7:28.MD KOMANDANTET (Nga Foto albumi-)

Rrefime

 

Më lejoni të spekuloj edhe unë, vetëm më spekulime ia dilet në politikë

Sot pata shumë takime dhe më sukses ato drejt daljës nga kriza politike në të cilën e kanë perplasur vendin tonë. Nuk mjaftuan vetëm takimet dhe konsultat politike, u dash të takohën dhe konsultohën edhe komandant të UÇK-së si rival politik ata.

 • mehr... (5669 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2847 mal gelesen

Një ditë hulumtimi shëndetit tim e jo të vendit tonë as të politikave atje (Lajme)

Rrefime

Plotë një muaj në gjurmim të shëndetit tim dhe në perpjekje të qetësisë e cila tash sa kohë me mungon.Në këtë ditë as s`lexova as s`shkruajta dhe as nuk bëra diqka për vendin, ishte dita e shëndetit tim.

 • mehr... (3982 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2737 mal gelesen

Kuvendi i rrethuar nga dhunues institucionesh për dallim nga ky vit 2017 (Fushata Zgjedhore)

Rrefime

  Dje tërë ditën isha në Spital, sot qenkam i lodhur për të shkruar por ndoshta e ngjajshme më tjera forma po na perseritet edhe tani pas zgjedhjeve të këtij viti. Sillu, sillu politikë e ndyer. Unë më shëndet do detyrohëm të bëjë më mirë..

 • mehr... (3158 mehr Zeichen)
 • Druckoptimierte Version
 • Komente (0)
 • 2457 mal gelesen

Në aktivitete e sipër njoha edhe një klerik të mrekullueshëm

Rrefime

 Siq kem publikuar më parë, i tërë muaji tetor-nëntor, për mua ishte një perpjekje e ngjeshur aktivitetësh pa dallim suksesit i cili më mungoj, pa dallim pengesave që pata madje edhe më disa fatkeqsi siq ishte ndeshja në komunikacion, ndeshje kjo e cila më solli probleme tepër serioze edhe më sigurimin i cili nuk permbushi kontratën dhe si i tillë, sigurimi aspak i pergjegjshëm, më bëri ta harroj ndeshjen krahasuar më çfarë më bëri Euro Asistanca CH e këtij Sigurimi këtu në Zvicër.

 

 


191 Artikel (32 Seiten, 6 Artikel pro Seite)