Info Çetta

Publicistikë e pavarur

Artikel zur Kategorie: Komentime


Pesë shqiptarët e Zvicrës nuk janë tradhtarë. Lexo komentet (Komentime )

Nga Express 10 Shtator 2012 15:01


Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe deputeti i Partisë Socialiste, Pandeli Majko, një ditë para takimit mes kombëtares së Shqipërisë dhe Zvicrës, për pesë lojtarët shqiptarë që luajnë për Zvicrën, ka thënë se ata na nderojnë duke luajtur me Zvicrën.

Ky është një shkrim i ndjerë dhe njerëzor për pesë futbollistët shqiptarë që luajnë me skuadrën e Zvicrës…Ata janë Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemajli. Janë sportistë dhe shqiptarë të mirë që padyshim vuajnë sipas mënyrës së tyre përballjen me përfaqësuesen kombëtare të Shqipërisë. Kam dëgjuar fyerje karshi tyre. Dhe ky është turp! Ata nuk janë “tradhtarë”! Ata thjesht na nderojnë duke luajtur me Zvicrën. Është vetëm futboll, një ndeshje dhe pesë djem shqiptarë të mrekullueshëm që kanë krijuar një histori dashurie për kombin e vet në mediat zvicerane”, thotë Majko në profilin e tij në Facebook

Përgjigje „neuropsikiatrit “ tim Xhavit Halitit dhënë TV 21. Nga Murat.Jashari (Komentime )

Më 05.09.2012

Përgjgjje „neuropsiatrit“ tim Xhavit Halitit ndaj deklaratës dhënë TV 21 dhe në një varg portalesh tjerë më 4 shtator 2012, thuhet në përgjijen e Murat Jaharit ndaj akuzave të Xhacvit Halitit ditëve të fundit kundër vëllait të ndjerit Ismet Jasharit- komandantit “Kmanova”.Më në fund media e detyron kryemafian e Kosovës të përgjigjet ndaj një pjese të pyetjeve publike që ia kam parashtruar kohë më parë. E vetëkuptueshme, duke i ikur ballafaqimit ai hidhet në sulm, dhe më akuzon si person të papërgjegjshëm juridikisht dhe „të sëmurë psikik“! Dhe kush e bënë këtë akuzë kaq të pacipë?

Pas katër ditë ngarkesash dhe me kohë të kufizuar 04.08.2012- (Komentime )

Pas katër ditë ngarkesash dhe me kohë të kufizuar që pata,mora edhe këtë mesazh nga ku po filloj përgjigjet e tyre,pa dallim në E.Mail apo Facebook.

Kandidat Zeqir Sadrijaj per St.Gallen Xuni Koment (Komentime )

Ahmet Asani-në Facebool 09-01 9:21.MD


Sonte ne lokalet e klubit „BESA“ ne St.Gallen, janë mbledhur miq e sipmatizant të Z. Zeqir Sadrija, kandidat i partisë së të gejlbërtve, kandidat per deputet në parlamentin e qytetit te St.Gallenit. Atmosferë festive, atmosferë pergaditore per nje fitore te z. Zeqir Sadrija. Apelojmë te të gjithë shqiptarët nga qyteti St.Gallen që kanë te drjetë vote që me datë 23.09.2012 të dalin në zgjedhje dhe t`ja qesin votën z. Zeqir Sadrija. Votoni listen 6 numern 20. Shtabi Zgjedhor. Lazër Lazer Ukgjini dhe Ahmet Asani

Të mësojmë nga shteti ku jetojnë 300.000 Shqiptar –Komenti im: (Komentime )


Nuk është kjo foto nga radari i komunikacionit por në Zvicër kështu te del foto nëse kundërshton.


----------------------------------------------------.

Dy artikuj qe ja vlen ti lexojmë (Komentime )

Dy artikuj lexuar më 28.08.2012 e qe ja vlen ti lexoni dhe analizoni për kohën qe po jetojmë...


Artikulli i parë është i mirë madje shumë i mirë ku pasqyron realitetin pa kompleksin përbaltës të këtyre praktikave,vlerë kjo e cila sinqerisht më mungon por arsyeja pse jam pa këtë vlerë është shumë e madhe...

Artikulli i dytë po ashtu pasqyron realitete të hidhura të jetës sonë si popull por është me ngarkesa sociologjike ku kam frikë se shumë nga lexuesit nuk mund ta kuptojnë sa dhe si duhet për ta ruajt veten nga situatat dhe për ta godit të keqen nga po kjo filozofi.

Miqësisht Xuni

Komenti i parë pas pushimeve ditë Bajrami (Komentime )

Demush Zefi


Urime e me fat Festa e Bajramit

Facebook 18.08.2012


Po u nda Kosova do thyhen shumë zemra... (Komentime )

Po u nda Kosova do thyhen shumë zemra dhe pasojat do jenë të pa parashikueshme i nderuar z. Rasmusen.

Zoti e bekoftë Kosovën dhe miqt e saj. 

Jahjaga: Amerikën e kemi shumë për zemër, zoti e bekoftë!


Publikuar: E marte 3 Korrik 2012, 22:23

Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka marrë pjesë në ceremoninë festive të organizuar nga Ambasada Amerikane në Prishtinë, me rastin e 236 vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.
 “Sot ju bashkohemi qindra milionë amerikanëve, qytetarëve të botës së lirë, që po kremtojnë 236 vjetorin e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, tokës së mundësive të mëdha”, ka thënë presidentja në fjalimin e saj.

 

641 Artikel (81 Faqe, 8 Artikel pro Seite)