Home » Artikel

Quick links: Springe zum Inhaltsbereich der Seite, Springe zur Seitennavigation, Springe zur Suche.

flag-german flag-albanian

Artikel zur Kategorie: Komentime


PDK Zvicër, Sali Berisha, PPSH. dhe loja shpërblyese

Sali Berisha, PPSH. dhe loja shpërblyeseNga PDK Zvicër,linku facebook -06.02.2013


Edhe unë sa ty do qëndrojë në pushtet, 50 vjet do ia marrë shpirtin këtij populli. Të adhuroj, je frymëzimi im-sb
më shumë...

Fjalë e popullit tek ne : Fëmija në djep si buka në çerepë.

Fëmija në djep si buka në çerepë.Fjalë e popullit tek ne : Fëmija në djep si buka në çerepë. Prindi i vonuar nuk e beson. por realitet ky. 

Dy foto komente Xuni e Nëna 04.04.2009-dhe komenti tjetër tema Nëna 07.02.2013.

Xun Çetta më NënënFoto 1.

Nëna,kam përshtypjen se u shqetësua në vend qe të ndihët mirë kur i thash se borxhit ndaj teje nën e kemi vështirë të ja dalim por ti ke zemrën e madhe dhe na kupton.
më shumë...

Lisi i kujtimeve tona dëshmon

Lisi i kujtimeve tona dëshmon
Foto nga Kaltrina Çeta në facebook 15.11.12-afishuar 04.02.2013  

Koment:

më shumë...

Sali Berisha: Nuk mund të klonohen 5 kombe shqiptare! ( Xuni koment )Publikuar,03.01.2013

Kryeministri Berisha në ditën e dytë të punimeve të Konferencës së 49 të Sigurisë në Mynih, mbajti një fjalë në sesionin me temë “Siguria dhe Stabiliteti në Evropën Jug – Lindore dhe Kaukaz”. më shumë...

Rasti Gega-Buxhovi : (Dy të vërteta dhe dy rrena nuk mund të jenë).

Rasti Gega-Buxhovi : (Dy të vërteta dhe dy rrena nuk mund të jenë).HYSEN GEGA: ASGJË NUK HARROHET, JUSUF BUXHOVI MË KA MARRË NË PYETJE NË SEKRETARIATIN E PRISHTINËS, DHE MË I OFENDONTE VËLLEZËRIT GËRVALLA ME SHARJE

Marrë nga  :(Pashtriku.org, 26. 01. 2013) –

Hysen Gega është arrestuar më 31 dhjetor 1980. Hetimet ndaj tij kanë zgjatur rreth 6 muaj. Gjatë gjithë kohës së hetimeve e kanë marrë në pyetje udbashët Mehmet Lumi, Lorenc Selmani dhe Adem Ibrahimi. Por në fillim të janarit 1981, atë e ka marrë në pyetje edhe gazetari JUSUF BUXHOVI. Për Jusuf Buxhovin ka dëgjuar më parë se ishte korrespodent i „Rilindjes“ në Bon, por nuk e kishte parë kurrë me sy. Për herë të parë e ka parë, në lokalet Sekretariatit në Prishtinë. Ndërsa për herë të dytë e ka parë në fillim të vitit 1991 në Lokalet e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë. më shumë...

Sopa është vrarë


Sopa është vrarëIsh-zyrtari i lartë i Qeverisë së Kosovës Hamdi Sopa është vrarë. Dyshimet për këtë janë vërtetuar nga Instituti i Mjekësisë Ligjore të Kosovës i cili tashmë ka kryer obduksionin dhe se raportin i ka dorëzuar prokurorisë.

Publikuar,02.02.2013 më shumë...

Pak fjalë mbi kuvendin e -VI- zgjedhor të PDK-së

Pak fjalë mbi kuvendin e -VI- zgjedhor të PDK-së Pak fjalë mbi kuvendin e -VI- zgjedhor të PDK-së i cili po zhvillon punimet këto ditë në Prishtinë


Kuvendi i -VI- zgjedhor i PDK-së siç e quaj unë, apo Kongresi-Konventa-Evenimenti etj siç po i dëgjoj ta quajnë të tjerët, shpresoj se po kalon mirë dhe pa përplasjet e pritura nga dashakëqij të vendit tonë parasë dashakëqij të këtij subjekti i cili sa dukët mrekullueshëm ka mësuar nga përvojat e këqija që përjetuan subjekte tjera.

Përgëzim-urimi në këtë drejtim, është tepër i sinqertë nga zemra dhe shpirti im që i bëj këtij kuvendi zgjedhor.

më shumë...

597 Artikel (75 Faqe, 8 Artikel pro Seite)