Home » Artikel

Quick links: Springe zum Inhaltsbereich der Seite, Springe zur Seitennavigation, Springe zur Suche.

flag-german flag-albanian

Artikel zur Kategorie: Komentime


Kohë kjo e cila po çmend njerëzit më aferat më të ndryshme politike

Tashmë jemi në kulmin e një kohe të pa shembullt në politikat e e larta të pushtetarëve tanë, kohë kjo e cila po çmend njerëzit më aferat më të ndryshme politike dhe më akuza për të cilat as nuk kapën të akuzuarit e as nuk pergjigjët kush për çfarë thot e shkruan.

Nuk është fjala këtu për z. Joseph DioGuardi i cili më bindje publikon të dhëna trishtuese për vendin tonë i cili po rrezikon të vetfalimenton si shtet nese nuk mirrën masa për ndryshimin e gjëndjës sa nuk është bërë tepër vonë. 

më shumë...

Artikulli pa autor përgjegjësia e redaksisë për tendencat e sajë

 

Duke pershkruar më tendencë portretin e z. Adem Demaçi, nder tjera lexoj të pa vertetën e madhe e cila sa e vrazhdë po aq më tendencë në stilin, sulmo njërin dhe mbështetu në mbrojtje tek tjetr !!!

Këto politika mes nesh i urrej më shumë se vet pushtuesin dhe jam tepër i ndieshëm ndaj frikacakve politik të cilët sulmojn njërin gjoja në mbrojtje të tjetrit për të u strehuar diku nen qadrën e tij.

më shumë...

Vendi ynë ka nevojë për mirënjohje të njëritjetrit e jo njëri mbi tjetrin

Ismail Syla : Mes dy burrave të mëdhenj të Kosovës.

Xun Çetta : Sa mirënjohës duhet të jemi në politikë, Ismaili  mes dy burrave të mëdhenj të Kosovës siq pranon dhe krenohet ai, në të cilët investoj dhe për të cilët bëri aq shumë sa edhe vet të jet i madh mes tyre !

Mirënjohje dhe interës i ndersjëll e pa lajka është ky në natyrën e politikave të vendit tonë. Pa ty i nderuar Ismail ndoshta nuk do rriteshin kaq shumë për jo plotë 20 vite si dhe pa ta, ndoshta nuk do ishe kaq i sistemuar e i rritur mes tyre mik i nderuar Ismail Syla...

më shumë...

Edhe një koment mesazh i ime njërit nga ato postime të miqëve të mij

Ibish Neziri  facebook 10.04.2018 ora 14 para2 oreësh

Buchs AG

KË PO E PENGON EMRI I AUTORIT?

Është një njeri që nuk jeton në atdhe, por me atdheun është fort i lidhur. Sipas këti njeriu, që kur ai din për vete ka qenë në shërbim të kombit dhe atdheut, madje edhe sot pretendon se është në të njëjtën linjë me atdheun.

më shumë...

Kritiku politik dhe koqjashi i kuajve duhen pas kujdesë z. Reçica

Një komentim i një foto-s aktuale nga z. Shemsi Reçica të cilën e pash dhe e lexova në këtë mengjes, më bëri pershtypje dhe nuk kishe si mos ta komentosh më tej:

Shemsi Reçica facebook mesnat 09-10.04.2018 para 8 oresh

më shumë...

Komenti im një rikujtim opinoni të z. Adem Shala 2015:

 

Një rikujtim i hidhur sot por dëshime e mirë kohe mik i nderuar Adem. Tani sapo iku Demarkasioni dhe po fillon Asociacioni …
Kam frikë se shpejt do ta perjetosh fatin e Shpejtim Bulliqit me demarkacionin dhe nuk ke ku shkon mbi vendimet politike dhe deplomacive të pergjakshme. 
Jemi në pritje të hapave të cilët do merren, para dhe pas finalës së kësajë drame. Ju pergezoj për opinionin në kohë të dugur.

Më shumë :

më shumë...

Sejcili nga ne kemi nevojë për ndihmën e njëritjetrit kur është e mundur ajo

Edhe një falenderim sternipit Artan Çetaj tani pas tri (3) vitësh për ndihmën atëhere më rastin e pervjetori 1981-2015.

FLM tani për atëhere Artan, kështu i dilet tjetrit në ndihm kur e sheh se diqka po i ndodh e nuk po i shkon.  

Artan Qetaj an Xun Çetta 2.April 2015  

Nga mos mundesia e publikimit nga ana e xhaxhit Xun Çetta qe ka hasur ne probleme per te postuar lajme dhe info ne facebook, me posht e keni linkun për të parë postimin e fundit nga ana e tij. Ju Faleminderit për mirëkuptim! :

Pervjetor dëshmorësh 1981 info-cetta:

http://www.info-cetta.com/modules.php?name=News&file=article&sid=633

Profili i Artanit :

https://www.facebook.com/xcetta/posts/952953921391405

Luzern 02.04.2018

Xun Çetta

 

Një përgjigje publike mikut, bukur të afërt z. Maloku i cili shprsoj të më kupto

Naim Mik i nderuar, pse jo edhe i respektuar si viktimë e gjithë kësajë mafije politike në vendin tonë, që nga pas lufta e deri më sot. Po Naim Maloku, je vektimë e kulluar por mos harro, ndalu, e pyete dhe njëkohësisht tregoj vehtës, pse të ndjeku Ramushi apo vullnetarisht ike nga AAK ? .Nese nuk rrezikon sinqeritetin në këtë poker politik, pergjigja do ishte bukur e gjatë dhe pa koment veqse pajtim më realitetin e hidhur, ja ku po i hapi thonjëzat e përgjigjës dhe deri në mbylljën e tyre mos u ndal mik i nderuar:

më shumë...

539 Artikel (68 Faqe, 8 Artikel pro Seite)