Home » Artikel

Quick links: Springe zum Inhaltsbereich der Seite, Springe zur Seitennavigation, Springe zur Suche.

flag-german flag-albanian

Artikel zur Kategorie: Nga Foto albumi-


Tani duke marr materiale nga këtu për botimet e radhës, foto album nga Burgu :

Foto që edhe sot përkujton qëndrimet e mia prej kokëfortësie jo vetëm përball pushtetit por edhe shokëve që nuk kuptuan.

Kjo foto më këta katër gishtërinj për kohën kur isha fotografuar, tek shokët e mi ka pas kuptimin i cili edhe më ka kushtuar, sa më pushtetin po aq edhe më shokë të cilët nuk më kanë kuptuar drejt.

më shumë...

Lamtumirë rini, mirësevjen pleqëri e artë, krenaria mes nesh qoftë e zjarrtë


Kaq pak jetova dhe më kaq fate e fatkeqësi disi kalova, vetëm tani në 61 vjetorin po ndalem dhe më zemër të hapur, dua të te kuptoj e pranoj ty pleqëri, të te pranoj si fillim pleqëri e cila së fundi fillove më mua në shoqëri më hy, por unë nuk të kuptova ty.

më shumë...

E kam matirat, thojshin dhe e kam dëgjuar kur isha më i ri


Tash nuk po dihët kush kënd po e matirat e as kush kujt po ia lëshon, ndoshta dy më një, është një rezultat i llogaritjes.

Zbardhja në permbledhje pershkrimesh në kohë kah nuk po te qojka !!!. 

Tërë ditën në lëvrim të kujtimeve dhe mjerisht më pak me aktualitetin edhe pse situata po vlon.

Luzern 29.04.2017

Xun Çetta

 


më shumë...

Jo bash ditë e mirë e më diell por Bjashka ka bukurit, ajrin dhe kënaqësin e vet

Sot, nuk ishte bash ditë e mirë e më diell por Bjashka ka bukurit, ajrin dhe kënaqësin e vet. Ishte një ditë kjo paksa më re, erëra dhe më pak të ftoht, por katër ditë pushimi nuk mbyllet në banesë pranë kompjuteri e mos të shkohët në bjeshkë ku i ke gjitha të mirat.

Tani ikem nga nalt diqka më heret se zakonisht, ngase bëri të ftoht para se errësira ta mbuloj tokën.

Luzern 17.04.2017

 

Xun Çetta

 

Komentet në facebook :

Fadil Qetaj : Xun a tu ka prish karrika ne shtepi se koke hip maje ati guriaaaa

 

hajde klm

Xun Çetta : Jo Fadil, nuk më është prishur karrika në të cilën nuk jam ulur kurr, ti e din sa vite të tëra kam punuar në PC në sistemin e punës në këmbë, tani vonë kam filluar pak më ndryshe por prap jo në karrikë. Punën e dua karrikën jo ngase i frikësohem…Shumë pak dhe shumë rrallë ulëm në karrikë.

Naser Tupella : O knaqu Xun ne ajr të paster se boll ke hjek prej serbije ,te lumtë se ti kurrë per karrikë ske mendua,respekt

Xun Çetta :  Kjo që thuani ju, ka qenë dhe mbetët jeta, puna ime më të cilën ndihëm mirë dhe nuk pendohëm, për tjerat nuk e kam problem o i nderuar Naser. Nuk e kam problem as me ata të cilët me njohin mirë siq jeni ju e shumë tjerë, por e kam problem me ata të cilët me njohin akoma më mirë dhe nuk lëjn gurë pa levizur për karrikën dhe mbrojtjën e sajë, e unë, mjerisht shumë shpejt sikur jam reflektuar kundër karrikave tyre pa mbulesë e pa aftësi ti kenë apo uzurpojn ato. Kjo më ka kushtuar shumë i nderuar dhe mjerisht, jo rrallë kanë gjet mbështetës edhe në mesin tonë. Shëndet dhe gjithë të mirat në familje i nderuar

 


më shumë...

Mengjesi i hershëm 23.03.2017, shetitje buzë Liqenit të mrekullueshëm Luzern.


A mbytet malli për vendin dhe gjendjen atje nga Parajsa këtu në Zvicër ? Jo, është e kunderta…

  më shumë...

Edhe argëtimi nganjëhere vjen posi dielli dhe krejt pa pritmas


Në kulm të merzive të mia duke shkruar, Iliri më bëri të ndihëm më mirë kur pa pritmas më pyeti : Babi, a po i perngjaj Gjyshit tim ?

Luzern 15.03.2017

Xun Çetta

 


Politikat e organizimit dje nen pushtim, vullneti dhe mundësit qe po mungojn sot


Për herë e më mirë po e kuptaj faktin se, me paskan duruar vetëm derisa vendi ishte i pushtuar dhe kishte nevojë për rrebelim, për dallim nga tani kur nuk po me durojn të jem kritik e lere më ta shtrij rrjetin e rrebelimit progresiv e pa dhunë.
më shumë...

Ja pse po mungoj më shkrime dhe publikime tash sa kohë


1-
Aktualitetin e ngjarjeve e percjelli dhe mbaj agjendë të rrjedhave si dhe i piketoj ato që janë më prioritet për ti piketuar por jo të i komentoj si më parë ato.
më shumë...

15 Artikel (2 Faqe, 8 Artikel pro Seite)