Home » Artikel

Quick links: Springe zum Inhaltsbereich der Seite, Springe zur Seitennavigation, Springe zur Suche.

flag-german flag-albanian

Artikel zur Kategorie: Fushata Zgjedhore


Kuvendi i rrethuar nga dhunues institucionesh për dallim nga ky vit 2017

  Dje tërë ditën isha në Spital, sot qenkam i lodhur për të shkruar por ndoshta e ngjajshme më tjera forma po na perseritet edhe tani pas zgjedhjeve të këtij viti. Sillu, sillu politikë e ndyer. Unë më shëndet do detyrohëm të bëjë më mirë..

më shumë...

Urime fitorja më votën e popullit z. Kryetar Gani Dreshaj

 Edhe LDK në Istog ka meritat e veta të cilat nuk mund ti mohohën kaq vite pas lufte por, kishte edhe lëshime të dukshme në menaxhim të paras së taksapagusve, kishte lëshime në ndertimet e egra e pa leje, kishte pervetsime nga pushtetarët në prapaskënë të cilët nuk dukëshin publikisht, kishte e çfarë nuk kishte.

më shumë...

Urimi im z. Ramush Haradinaj dhe stafit të qeverisë tij

Kultura ime politike dhe realiteti sado i brisht në teren, si dhe fakti që andej kam shumë shokë , miq e veprimtar, ma imponojn ta uroj Qeverinë e Re në krye më z. Haradinaj.

Është kultura ime politike ta njoh realitetin edhe kur nuk më pelqen. Nuk e deshta Ramushin kryemenister me gjitha këto vershime kunder tij po as me gabimet çfarë bëri, më shumë se një herë.

Per veq Ramushit, tani kryeminister, i uroj edhe disa ekstermist të pa kontrolluar tij të cilët ishin kategorik se, nuk guxon të ketë kandidat e as Kryeminister tjetër pos Luanit të Kosovës z. Ramush Haradinaj.

Kjo ishte e quditshme për mua ta dëgjoj publikisht e lere më ta mbështes me kaq pompozitet ultimativ. Ja se kjo ndodhe dhe urimi im për ta, është i drejtë dhe shumë njerëzor.

Urime Ramushit dhe gjithë atyre të cilët nuk lanë gur pa levizur deri në këtë fitore e cila uroj të perfundoj më nderë të vendit tonë pa dallim para apo deri në fund të mandatit, gjë kjo në të cilën prap dyshoj, por ja se puna dhe sukseset na lejn para aktit të kryer. Uroj të jetë kështu. Opozita e mbetur të ketë kujdesë si do të veproj.

Urime qeveria në kryer më z. Haradinaj  

Luzern 09.09.2017

Xun Çetta

 

më shumë...

Pas zgjedhjeve vlojn pa kënaqësi dhe të kënaqur, disa edhe në fluturim

Si gjithëherë edhe kësajë radhe rezultati i zgjedhjeve do të prodhoj pa kënaqësi e hidherime por krahas kësajë edhe kënaqës e gëzime madje për disa deri në fluturim.

më shumë...

Rezultati final i zgjedhjeve doli, fund spekulimeve, vepro z. President

Tash sa ditë jemi lodhur nga komentime qytetarësh dhe analistësh nga më të ndryshmit e besa edhe nga jo pak jurist të cilët nuk po e thonë fuqishëm fjalën e tyre bazuar në të drejtën kushtetuese.

më shumë...

Pas zgjedhjeve andej e këndej, tani pritën ndryshimet. Në Tiranë po festohët

Ishte humbje kohe të merrem aq gjatë më gjithë çfarë bënte Luli po edhe tani pas zgjedhjeve , nuk kam kohë ta komentoj deklarimin e tij pas humbjës.
Për humbjën e PD-së, fajtor dhe pergjegjës është vetëm Lulëzim Basha për dallim nga humbja e PDK-së ku përgjegjës është Kadri Veseli por jo i vetëm, ngase ky i fundit, vetëm i dha goditjën e fundit partisë e asgjë më shumë.
Ja tani tri lidhje para dhe pas zgjedhjeve :

më shumë...

Unë po çmendem, jo vullnetarisht, por po me çmenden të çmendurit


Asnjëherë dhe në asnjë situatë, për gati 40 vite veprimtari, nuk jam ndier më keq se tash e sa kohë para, gjatë dhe tani pas zgjedhjeve !

më shumë...

Tomë Gashi Milaim Zekës: Nëse VV ka rrugaçë, PDK ka kriminelë


Në Klan Kosova avokati Tomë Gashi e kandidati për deputet i koalicionit PDK-AAK-Nisma, janë duke debatuar mbi debatet paszgjedhore.

Përderisa Tomë Gashi është shprehur i bindur se Vetëvendosje do të arrijë ta formojë Qeverinë, Gashi ka thënë se nuk mundet dhe këtë do ta bëj koalicioni i tij, shkruan Periskopi.

Zeka i ka quajtur rrugaçë zyrtarët e Vetëvendosjes.

Ndërsa, Tomë Gashi ka thënë se “nëse VV ka rrugaçë, PDK-ja ka kriminelë.”

Lidhja:

më shumë...

48 Artikel (6 Faqe, 8 Artikel pro Seite)