Home » Artikel

Quick links: Springe zum Inhaltsbereich der Seite, Springe zur Seitennavigation, Springe zur Suche.

flag-german flag-albanian

Artikel zur Kategorie: Lajme


Një ditë hulumtimi shëndetit tim e jo të vendit tonë as të politikave atje

Plotë një muaj në gjurmim të shëndetit tim dhe në perpjekje të qetësisë e cila tash sa kohë me mungon.Në këtë ditë as s`lexova as s`shkruajta dhe as nuk bëra diqka për vendin, ishte dita e shëndetit tim.

më shumë...

N J O F T I M

Si njoftim e mora nga disa në mesazhet private, e lexova dhe vlerësova si një akt humanitar dhe si të tillë duke falenderuar ata nga përtej Atlantikut të cilët kanë ardhur të shpetojn fëmijt tonë, unë po e shperndaj tutje.

Luzern 28.08.2017

Xun Çetta

Komentet në facebook:

 

Fatos Aliu : Kosova është tokë e bekuar Xun, po bashkë me pushtimet asimiluese osmano-sllave është përvjedhur fara e mallkuar e soji degen që nuk po len me pa drite sot e kësaj dite. Vetëm po të kishte pasë sjellje dinjitoze e kulturë politike, do të kishte begati e përparim për të gjithë, në prani e mbështetje të botës humaniste e jo asaj retrogarde nga e kaluara e errët!

Xun Çetta : Po, ashtu është dhe më mund e sakrifica si popull po shkojm drejt shërimit të atyre plagëve tepër të thelluara i nderuar Fatos.

Alban Y. Neziri : I nderuar Xun! Ka kohë të gjatë që Mjekët e Gift of Life International së bashku me Profesorin e nderuar Mazllum Belegu janë angazhuar për t'iu ndihmuar fëmijëve me sëmundje të lindura të zemrës. Deri tani janë dërguar me dhjetra fëmijë për shërim përtej atlantikut, të cilët janë kthyer të shëruar në Kosovë. Aksioni i kontrollimit të fëmijëve për këtë vit, është kryer gjatë gushtit. Më poshtë një video nga YouTube:

Alban Y. Neziri  VIDEO :

https://www.youtube.com/watch?v=qxc_vYEweJY&feature=youtu.be

Xun Çetta : E kam përcjellur këtë emision, edhe si lajm pe edhe si emision më vonë pas lajmeve, ju kam përcjellur dhe lexuar edhe juve Alban i nderuar kur keni qenë i angazhar në disa Spitale Italiane, madje na ke raportuar për sukseset e dy pacenteve nga atje.

FLM për këtë lidhje video të emisionit i nderuar Alba

Fajtorët tek ne, ende nuk po e pësojn, e pëson i ndershmi !!!

 

Ah mjerë unë po ç`fat kam që të lexoj vetëm dhimje, dhimbje e vai , nganjëhere vai pa lot që do të thotë lëndim i rëndë në shpirt.

Ja dita e heshtjës zgjedhore, turpi ynë :

Vetëvritet veterani i UÇK-së Njazi Bytyqi në Ferizaj më shumë...

Na la edhe një Mergimtar, bashkëfshatari im Ragip Hysen Osmanaj


Maxhun Osmanaj
facebook 09.05./media/images/Ragip Hysen Osmanaj vdiq 09.05.2017 .png2017, lajm për vdekjen e vëllaut, Ragipit

Sot më 9 maj 2017 , në Bruksel të Belgjikës, ndërroi jetë vëllai ynë, Ragip Hysen Osmanaj. (1965-2017)

Xun Çetta : Ngushllime për vdekjën e Ragipit dhe për mes jush Maxhun u shprehu ngushllime gjithë familjës Osmanaj. U preht në paqe dhe qetësi trupi tij. Lavdi

PS.

më shumë...

Sot 23.04.2017, portali info-cetta, rrumbullakësoj numrin prej pesë(5) milion


Sot 23.04.2017 në info-cetta, u rrumbullaksu numri prej pesë(5) milion klikues nga të cilët çdo ditë faqen time e vizitojn mesatarisht 3000 deri 4000 lexues. Jo më e deshirueshmja për mua kjo por sukses i mirë.

më shumë...

Dy lajme më rëndësi si nisma për zgjidhje të dy problemeve për vendin tonë

-1- Në Holandë edhe pse në egzil, shpallët pavarësia e Çamerisë, formohet Qeveria e cila do merret shumë më seriozisht dhe më zyrtarisht më gjitha dokumentacionet dhe faktet e deponuara deri më tani mbi trojet tona të pushtuara në Greqi. Çamërija po fillon rrugëtim të ri.

Në këtë ditë gëzimi, siq din z. Blakau gati e prishi këtë atmosferë që ishte arritur më sa mund e sakrifica, sigurisht jo më qellim por nga vlimi i pa kontrolluar.

Urime Çamëri, presim më na u kthy.

 

https://www.facebook.com/KosovaPressOfficial/videos/1288573897829376/

2-Hiqet Barrikada afër Lagjes së Boshnjakëve

http://kallxo.com/hiqet-barrikada-afer-lagjes-se-boshnjakeve/

Dy plagë këto të cilat po pikojn dhe nuk mund të thahën dot:

më shumë...

Tri lajme suksesesh të Shqiptarëve në Zvicër sot 14.05.2015

  Linku 1-

Besart M. Kuçi 14.05.2015 facebook : Lojtaret Shqiptar nga lozana CH, në Kosovë 


Mirserdhet ne vendlindje dhe suksese ne ndeshjet qe do zhvilloni te nderuar daje … + musteqja, daja Shaban.

Komenti im:

Xun Çetta : O urime arritja juaj në vendëlindje, Uroj ta kaloni si më mirë por edhe fitorën e dy lojërave e pres ta sillni në Zvicër. Ju jeni në pozitën e cicmicit,( degergjik ) luani sa të mundeni e si dini për fitorën, por edhe nëse humbëni nuk e keni lën larg atë, pra në vendëlindje.

Pa anashkaluar të tjeret, Frashëri dhe Shabani do gjobiten nese vinë pa fitore. Kalofshi mirë dhe përshtypjet nga atje na i sillni po ashtu të mira…

më shumë...

Prap lajme pikëllimi !!!

Sot 11.6.2014, isha përgaditur që në mengjes të hershëm të udhëtoj drejt Tiranës. Nuk mora rrugë andej, ngase mbrëmë vonë mora lajmin se më vdiq gruaja e agjës. më shumë...

36 Artikel (5 Faqe, 8 Artikel pro Seite)