Kulturë
Sapo u ktheva nga puna, si zakonisht, hapa postën elektronike dhe pash se sa miq e mikesha, shokë e shoqe, dashamirë e dashamirëse më paskan uruar këtë ditëlindje e cila uroj dhe shpresoj të jetë shpërblim për vendin tonë dhe gjithë ata të cilët më uruan dhe përgëzuan në këtë ditë urimi.

Urimet tuaja publike, më kënaqësinë më të madhe, që neser mbrëma, më emer e mbiemer do i barti këtu, derisa ato urime nga mesazhet private dhe telefonata do i sistemoj në radhën e arkivit të kësaj dite.

Falenderimin final për ju të nderuar/a, që më uruat në këtë ditëlindje, do ta bëj fare në fund. Më kënaqësi do ju falenderoj, ngase me këto urime në një menyerë a tjeter më keni ngushlluar në pa mundësinë e integrimit tim politik në Kosovën e pa integruar në këtë drejtim. Unë, këto ditë jam ndier keq, teper keqë si asnjëherë më parë, andaj urimet tuaja më erdhen si një lloj ngushëllimi.


Luzern 29.5.2014

 

Xun ÇettaEdhe pse pa kohe, po i postoj urimet qe pata ketu, ashtu siq premtova se do i barti , pra po i barti per te mos dal fjala ime vetem premtim fushate.

Falenderim publik

Ju bëjë falenderim publik gjithë atyre që më uruan ditëlindjen në publike, në mesazhe private dhe në telefonata të cilat nuk pushuan. Mesazh urimet në facebook, ishin të shperndara në ca paketa linkesh, ndodhi kjo ndonse me fajin tim ! nga deshira që herë pas herë të ju falenderoj më pak fjale, më këtë unë veqsa krijova shkaperderdhje të mesazheve. Unë vet kritikoj shkaperderdhjën e votës për ball kundershtarëve dhe tani vet bëra shkaperderdhje të mesazheve. Shumë nga ata të cilët më uruan, e tani nuk munda ti permendi më emër në këtë falenderim apo permbledhje emrash, i falenderoj dhe u kërkoj falje për lëshimet.

Luzern 1.6.2014

Miqësisht, ju falenderon Xuni

Fillim urimet e tutje :

Xhevdet, Xhevahire Rexhaj : Urime ditëlindja daj, pritsh shumë.
Qazim Zeqaj : Urime ditëlindja daj.
 

 

Xun Çetta :  Ju falenderoj për urimet e ditëlindjës sime, juve mbesa e nipër që sapo ju lexova, si dhe falenderoj gjithë ata, e ato që do me urojn në vazhdim. Tani mbetem me shpresë se, në mungesë të prezencës time të rregullt në këtë link urimesh, edhe pse ditëlindje, unë tërë ditën jam në punë, por gjithësesi në fund fare, më vemendje e kënaqësi do ju lexoj dhe më kënaqësi të ju falenderoj të gjithëve.

Miqësisht Xuni
.

Rexhë Kelmendi : O EDHE NJEQIND TE TJERA TE LUMTURA O XUN CETTA ... !

Betim Kelmendi : Oh Xun Xun Çetta urime te perzemerta o i pathyeshmi jonë !

Ajet Shala : Shum urime dhe pergëzime i nderuar miku im edhe 100 me lumturi

Halil Geci : Urime Xun i kalofsh edhe 100 tjera ne paq dhe ne gezime.

Tafil Cetaj : Urime urime.

Avni Kurteshi : Urime Xun e pritesh edhe shume te tjera

Mirela Gega : Gezuar ditelindjen Xun Çetta,urimet me te mira per JU

Naim Elshani Legjenda: Edhe 100 te tjera .shum urime per juve Xun Çetta lus zotin qe ta pritesh Bashkimin Komtar

Rexhep Rifati:  Xun shume urime miku im i nderuar. Me vjen mire qe e kemi ditelindjen e perbashket!

Shaip Ademi : Urime urime e ishalla edhe 100 vite te tjera me shendet....

Ilmi Mahije Gashi : shum urime kusheri, paq shendet tan jeten afer familjes tuaj

Berat Luzha : Urime edhe nga unë, Xun! Shëndet e suksese!

Shkëmb Manaj : Urimet me te perzemerta z. Xun. Edhe shume e shume tjera te lumtura se bashku me te dashurit tuaj !

 Ramë Ahmet Gashi : Shum urime. ..gjitha te mirat bashk me familje

Naser Kuka Urime Xun! Shëndet, mirësi e suksese!

Gani Berisha : Urime urime edhe shum vite te lumtura i nderuari Xun çtta.

Xhemajl Ramosaj : URIME O BACA XUN IBOFSH 110 PAQ FAT SHENDET TE MIR NE JET

Bajram D Mulaj : Urime Kusheri i Festofsh edhe 100 tjera

Aziz Morina : I NDERUARI XUNE,TA UROJ DITELINDJEN,I BEFSHE EDHE SSHUME TE TJERA,ME PERPJEKJE TE PA KOMPROMIST PER TI NXJERR SHUME GJERA NE SHESHE.

Pas linkut tim me foto, Sot 29.5.2014, ditëlindja ime, ditë pune dhe gëzimi:

Bujar Kelmendi : Urime urime edhe 101 tjera me gezime i kalofsh

 

Dedë Musë Martini Hajdari : Urime

 

Rexha Islamaj : Urime urime shoku xun qeta shendet e Jet familjare te xhat

 

Ajet Shala : Shum urime edhe 100 me lumturi i nderuar z. Xun Çetta

 

Amaxhekaj Rexhep : 101 Urime Kush pritsh shumë

 

Niman Blakaj : Urime e gjithë te mirat ne jetë

 

Mehmet Arifaj : Urime o Xun i bosh 100 vjet

 

Reshat Badallaj : U BEFSH 100 e burre!

------------------------------.

Kenga : Shum urime per ty nga .
Thoma Duka :

http://www.youtube.com/watch?v=SIFcWfHyx18

U befsh 100 vjec dhe te u plotesofshin t`gjitha deshirat e tua. Nga Mikeli
Xun Çetta : E shijova pak relaks, flm i nderuar.

----------------------------------.

Me shume:

105 shokë kanë postuar në kohështrirjen tuaj me rastin e ditëlindjes tuaj.

Fran Tanushi : Urime ..., z.Çetta!

Formularbeginn

Flamur Mavraj :Urime ditëlindjen i nderuar daje, edhe 101 tjera.

Formularbeginn

Blerim Imeraj : Urime ditelindja daja Xun, pritsh edhe shum te tjera me shendet e suksese,kalovsh mirë pereshendetje t`fala.

Formularbeginn

Salih Kabashi : Urime e suksese, shumë e shumë vite të shëndetshme e të sukseshme.

Formularbeginn

Lorik Ramosaj : Urime Xun ditëlindja edhe shumë vite të lumtura !!!

Formularbeginn

Shaban Isufi : Gezuar ditelindjen XUN.
Edhe 100 te tjera te lumtura me familje !

Formularbeginn

Maxhun Osmanaj: Xun,urime ditelindja!Pac shendet,sukses dhe harmoni familjare ne jete.

Formularbeginn

Halil Haxhosaj : Urime! Edhe 100 te tjera te lumtura!

Formularbeginn

Shezair Koko : Ju uroj gezuar datelindjen!

Formularbeginn

Avdi Berisha : Urime ditelindja xun, e festofshe 1oo vjetorin

Formularbeginn

Samka Luta : Urime!

Formularbeginn

Ismail Rugova : I dashuri Xun, me kënaqësi të vecantë ju nisi urimet e mia të sinqerta me rastin e pervjetorit të lindjes! Ju uroj njëqind të shëndetshme e me mendje të nditur! Gëzuar ditëlindja miku im i dashur!

Formularbeginn

Adem Loshi : Urime xun......

Formularbeginn

Ibish Neziri : XUN, URIME DITËLINDJA! EDHE NJËQIND TJERA TË SHËNDETSHME E TË SUKSESSHME!

Formularbeginn

Lulzim Çetaj : Urime baci xun edhe shum te lumtura me familje

Formularbeginn

Haxhi Grabovci : Shoku i nderuar e i respektuar Xun Urime Ditlindjen thasht zoti edhe shum vite te tjera me gezime e shendet te mir ne jet

Formularbeginn

Ramiz Mavriqi : Urime ditelindja mik i nderuar.Edhe 100 vite jete te shendetshme dhe te lumtur !

Formularbeginn

Ramiz Kasumaj : URIME XUN EDHE 100 LUMTURA FAMILJE KLM

Formularbeginn

Naim Limani : Urime Baca xun ishalla 100 vjeq...

Formularbeginn

Fadil Jashari : Urime

Formularbeginn

Gjok Spaqi : Urime.....

Formularbeginn

Gani Kuci :Urime ditlindja paq shendet te mire dhe jete te gjate.

Formularbeginn

Xhavit Ramosaj : Urime ditëlindja! Edhe shumë vite të lumtura!!

Formularbeginn

Avdi Krasniqi : I nderuari miku im Xun, Urimet ma te Perzemerta per Ditëlindjen tënde, deri ketu kaluan si kaluan e tjerat,i i festofsh si ta dashtë Zemra yte ne gjiun Familja,nga Zoti t,ardhshin t,gjitha te mirat nga unë Avdi Krasniqi

Formularbeginn

Fadil Trena : Shume urime!

Formularbeginn

Çetaj Shkelzen : Urime o Xuné me te gjitha te mirat e kesaj bote

Formularbeginn

Shefqet Cakiqi-Llapashtica : Urime për Ditëlindjen

Formularbeginn

Rrahim Sadiku : Urime Xun, duke të dëshiruar jetë të gjatë, me shëndet të mbarë e me shumë arritje.

Formularbeginn

Munir Hoxha : Gëzuar edhe 100 vite te tjere.

Formularbeginn

Murat Gashi : Urime ditelindja .I gezofshit 100 pranevera.

Formularbeginn

Gani Ahmetxhekaj : Urime kusha im !

Formularbeginn

Ismet Uke Mehmetaj : Xun, urime te perzemerta per ditelindje. Te uroj shendet, jete te gjate dhe te lumtur.

Formularbeginn

Ajet Nuro : Gëzuar ditëlindjen, edhe 100!

Formularbeginn

Bashkim Istogu : Edhe pse më vonesë, të uroj ditëlindjen Xun.

Formularbeginn

Sadik Berisha : Urime daj ishalla 100 te lumtura me familje

Formularbeginn

Lavdim Uka : URIME

Formularbeginn

Mentor Shoshi : URIME

Formularbeginn

Demir Reshiti : Urime ditelindjen mik. U befsh 128!

Formularbeginn

Vladimir Beja : Ju uroj Ditelindjen !-- e gezofshi Jeten tuaj !

Formularbeginn

Besnik Arifaj : Urime

Formularbeginn

Ardit Arifaj : Urime

Formularbeginn

Kujtim Bytyci : Gezuar ditelindjen.

Formularbeginn

Frasher Demaj : Jete te gjate e te begate

Formularbeginn

Nue Oroshi : Urime i nderuar ditlindjen e paq fat e lumturi ne jet.

Formularbeginn

Verona Çeta : Urime.

Formularbeginn

Isuf Ahmeti : Urime ditelindjen.

Formularbeginn

Tefik Syla : Urime dhe shume shendet,,,

Formularbeginn

Mustaf Neziraj : URIME SHENDET TE PLOT DHE LUMTURI FAMILJARE

Formularbeginn

Dafina Çeta : Urime ditëlindja.

Formularbeginn

Selman Etemi : I çmuar mik Xun, gëzuar kjo Ditë e shejtë për Ju!
-Jetë të gjatë, shëndet e mbarësi të plotë edhe për shumë dekada!

Formularbeginn

Agron Gervalla : Xun Ceta I befsh edhe 100 te tjera te shendetshme.

Formularbeginn

Kujtim Kurti : Urime ditlindjen Xun,suksese dhe shendet paq gjithmone!

Formularbeginn

Agim Vuniqi : Gezuar festlindja, e festofh me te afermit tu ashtu sic di me se miri...

Formularbeginn

Skender Tolaj : Urime Xun ditlindja shendet dhe jete te gjat!

Formularbeginn

Driton Hetemi : Urime Ditelindjen i nderuar Xun, edhe 100 tjera ti gezoni te lumtura e me shendet..

Formularbeginn

Avdi Avdijaj : Gezuar Ditelindjen shoku im i nderuar Xun Çetta,i gezofesh edhe 100 tjera te lumtura.

Formularbeginn

Hafiz Gagica : Urime ditëlindjen Xun, uroi të kesh shëndet të mirë, jetë të gjatë e të lumtur..

Formularbeginn

Fioritravel Agjensia : Happy BirthdFormularbeginn

Formularende

Anton K. Cetta : Urime Kushëri edhe shum tjera të lumtura e të shëndetshme ..

Formularbeginn

Xhafer Zeqiri : Xun urimet me te mira, pritshe dhe festofshe edhe shum tjera.

Formularbeginn

Agim Krasniqi : Urimet më të mira për ditëlindje!

Formularbeginn

Rifat Miluka : URIME XUN

Formularbeginn

Bajram Ajeti : Urime.U bëfsh 100 vjeç miku im i dashur dhe i respektuar me shëndet të plotë dhe gjithë të mirat në jetë në të gjitha aspektet e saj.

Formularbeginn

Nuhi Bytyçi : Urime paq fat shëndet dhe sukses në jetë! Gëzuar.

Formularbeginn

Islam Sadiki : Urime ditlindjen i nderuar!

Formularbeginn

Fatos Çeta : Urime

Formularbeginn

Enver Miftari : GËZUAR....UROJ EDHE 99 VITE TJERA PËRPLOT SUKSESE DHE LUMTURI....Formularbeginn

Formularende

Mehdi Dardani : Urime-

Formularbeginn

Arben Kqira : Urime Ditelindja!Formularbeginn

Formularende

Demë Jashari : Gëzuar!

Formularbeginn

Afrim Buleshkaj : Urime Ditëlindja jetë te gjatë e te lumtur

Formularbeginn

Burim Etemaj : Urime!

Formularbeginn

Brahim Cekaj : Urime Jete te gjate dhe realizim deshirash

Formularbeginn

Alush Kajdomqaj : URIME DITELINDJEN TUAJ I NDERUAR SHENDET E JETE E TE GJITHA TE MIRAT

Formularbeginn

Njazi Tafilaj : Urime,shendet e lumturi paq ne jete te gjate

Formularbeginn

Mustaf Ameti : E gezosh datelindjen, shendet dhe jete te lumtur edhe per shum mote...

Formularbeginn

Prend Buzhala : Gëzuar për shumë mote ditëlindjen!
Edhe njëqind të lumtura!

Formularbeginn

Nazlie Krasniqi : Gezuar Ditelindjen,Xun!

Formularbeginn

Esad A. Rizai : GEZUAR DATLINDJA

Formularbeginn

 

Jozef Radi : O Xun çeta… Allahile, mos u plaksh kurre… e ashtu te potershem e te vrullshem te ndjefsha gjithnji…!Formularbeginn

Kamer Canolli : Urime dhe shum fat.

Formularbeginn

Sevdije Qetta Shabanaj : Urime...Gjithe t'mirat...

Naser Rugova : Urime!

-----------------------------------------

Fatmire Kamberaj: Gezuar ditelindjen!

Qazim Doda: Urime ditëlindja Xun! I pritsh edhe 100 ditëlindje të tjera me shëndet të mirë e me shumë gëzime ne familjen tuaj!

Xhevdet Berisha : Urime Xun Çetta, pac shendet të mirë e jetë të gjatë.

Beqir Hoti Mixha : Xun Cetta, edhe 100 vite ne lumturi

 

Mehdi Berisha : O i nderuari Xun Urime ditëlindja Shendet e gjith t'mirat ne jeten tuajë

------------------------------.

Agim Gashi : Një lule të kuqe all për Ty në Ditëlindje.Edhe njëqind tjera vlla i dashur!  

 

Beschreibung: Foto: Një lule të kuqe all për Ty në Ditëlindje.Edhe njëqind tjera vlla i dashur!

 

Formularbeginn

Alfred Salku : Shume Urime,,,,!!! — Foto në Salku Serviced Rooms.

 

Beschreibung: Foto: Shume Urime,,,,!!!

 

Formularbeginn

Qeta Tun : SHUM URIME –Foto Torta panoramë

 

Beschreibung: Foto: SHUM URIME

 

Formularbeginn

Ibrahim Egriu : Foto panoramë më tekst:

 

Beschreibung: Foto

 

Agim Kelmendi : SHUME URIME...Panoramë

Beschreibung: Foto: SHUME URIME...