Paska vdekur djali i agjës tim Xhavit Muharrem Cetaj një Mergimtar, në moshë i ri por Mergimtar i vjeter.

Ngushëllime gjithë familjës time e më gjërë lagjës tonë atje në vendlindje e në Mergim kah jemi tretur.

U preht në paqe trupi juaj Xhavit LVDI.

Luzern 23.05.2018

Xun Çetta 

Tek sot 25.05.2018 Shtesa për kohën e ceremonisë së varrimit dhe një falenderim juve :

Ceremonia e varrimit të trupit pa jetë të urtit, më të mirit Xhavit Muharrem Cetaj bëhët sot e shtunë 26-05. 2018 në ora 14:00 aty ne varrezat e fshtit tonë Trubuhoc.
Edhe njëhere ju falenderoj për ngushllimet dhe ju kthefsha për të mira e më gëzime 

Facebook Link-lidhja :

https://www.facebook.com/xcetta/posts/1882970755056379?comment_id=1883504908336297&notif_id=1527155921274322&notif_t=feed_comment

Komentet në Facebook :

Burim Januz Blakaj : Ngushellime familjes dhe ju Çetajve ne pergjithesi,Xhaviti pushofte ne paqe!

Nazmi Gashi : Ngushellime

Naser Kuka : Ngushëllime!

Besnik Kada : Zoti ju lashtë shnosh Xun!

Mentor Mushkolaj : Ngushëllime!

Bashkim Bekaj : Ngushëllime Xun!

Nerxhivane Sejdiu Ferati : Ngushëllime

Xhyla Luta : Ngushellime!

Egzon Thaqi : Ngushllime.

Shaban Isufi : Ngushëllime për ju dhe familjen.Çetta !

Naxhi Krasniqi : Ngushllime

Xhafer Vishaj : Ngushllime

Martin Cuni : Ngushllime!

Ajet Shala : Ngushëllime

Avdi Avdijaj : Ngushëllime Xun ju dhe familjes Çetta,

Muhamet Avdijaj : Ngushëllimet e mia më të sinçerta ,ty i nderuari Xun dhe mbarë fisit tuaj Qetaj !

Naser Tupella : Ngushëllime Xun Çetta

Beno Pejani : Ngushllime upreht ne paqe

Bekim Demaj : Ngushellime

Ernest Luma : Zoti ju lashte shnosh, Xun, juve dhe mbare familjen Çetta!

Albert B. Shala : Ngushllime

Bajram Rexhepi : Ngushëllime!

Lule Lejla : Ngushllime!

Agron A. Gërvalla : Ngushellime!

Cen Desku : Ngushëllime!

Sali Lukaj : Ngushëllime

Muamet Imeraj : Ngushllime familjes Qetaj. Te jeni te forte. Lavdi

Rexhep Rifati : Ngushëllime dhe keqardhje

Pashk Desku : Ngushllime

Hilmi Obertinca : Ngushellime

Demir Reshiti : Ngushëllime!

Fadil Jashari : Ngushëllime

Nazmi Doçi : Ngushellime

Dervishaj Bajram : Zoti ju lasht shnosh

Rasim Sinani : Ngushllime ju e mbare familjes!

Tush Marniku : Ngushellimet me te sinqerta juve dhe mbare visit tuaj Qetaj

Lulzim Peci : Ngushellime

Shaqir Qetaj : Zoti te lasht shnosh

Tahir Bajgora : Ngushellime !

Rifat Berisha : Ngushllime!

Sejdi Sopi : Zoti ju lashte shnosh, gjithe familjaret miku Xun!

Sylejman Rexhepi : Ngushëllime

Shyqëri Bytyqi : Ngushellime

Frasher Racaj : Ngushëllime

Ibrahim Egriu : NGUSHELLIME FAMILJES, FAREFISIT DJE MIQVE!

Esat Halilaj : Ngushllime !

Frasher Demaj : Ngushëllime!

Gani Blakaj : Ngushllime

Deme Berisha : Ngushellime Xun!

Emrush Çeku : Ngushllime

Avdi Berisha : Mgushllime

Tahir Kida : Ngushllime ty e gjith familjet Qetta

Blerim Shala : Ngushllime

Xhevat Gjini : Ngushellime! I qofte i lehte dheu i tokes arberore!

Ukë Shala : Ngushëllime!

Ilmi Cakolli : Ngushëllime Xun Çetta ty dhe mbare familjes!

Sadik Berisha : Ngushllime daje zoti ju lasht shnosh

Bedrush Nezaj : Ngushëllime

Alban Y. Neziri : Ngushllime Xun!

Mehdi Berisha : Ngushëllime!

Skender Berisha : Zoti u lasht shendosh shpirti ne xhenet inshala

Burim Imeraj : Ngushllime familjes.

Safete Shala : Ngushllime!

Vrana Konti : Ngushllime familjes, shoqërisë dhe mbarë farefisit!

Hazir Osman Berisha : Ngushllime !

Bujar Kelmendi : Ngushllime ty dhe mbarë familjes Qetaj

Selim Krasniqi : Ngushllime!

Sefedin Berisha : Ngushllime ju dhe familjes Çetta!

Ramë Jahmurataj : Ngushëllime juve dhe familjes!

Mustë Rugova : Zoti ju lashte shnosh!

Shaqir Aziri : Ngushëllime !

Fadil Berisha : Ngushellime

Xhafer Ahmetaj: Ngushllime!

Kadri Asani : Ngushllime!

Fatmir Gashi : Ngushëllime familjes. Qoft i Xhennetit.

Zelfie Pllana : Ngushllime!

Ymer Berisha : Ngushëllime të thella Xun Çetta, ty dhe mbarë far e fisit!

Hajrullah Tërnava : Ngushllime...!

Ibish Neziri : Ngushëllime tezak!

Xhevdet S Ademaj : Pranoni ngushllimet tona!

Arif Molliqi : Ngushllime!

Ismajl Gashi : Ngushllime .

Agim S. Kelmendi : Ngushêllime

Driton Hetemi : Ngushllime

Hazir Kabashi : Ngushllime mbar gamiljes Qetaj dhe farefisit !

Muharrem Kosumi : Ngushllime miko!

Bashkim Kllobocishta Varvarica : Ngushellime

Nexhmedin Syla : Ngushllime juve, mbare familjes dhe farefisit!

Amir Mjekici : Ngushllime!

Musa Dakaj : Ngushllime Xun ju dhe mbar familjes Qeta.

Naim Elshani Legjenda : Ngushllime familjes Qetaj.

Osman Shahini : Ngushëllime.

Shyhrete Qetaj Camaj : Zoti tlasht shnosh per Xhavitin ty dhe mbare familjes ton qetaj

Alban Çeta : Ngushllime per Xhavitin ty Xun e te gjith neve se vertet na ka trondit...

Hamze Morina : ngushllime e mbahuni te fort

Shefqet Kryeziu : Ngushllime Xun.!

Adem Kicaj : Ngushlime familjarve

Nysret Lipa : Ngushllime te gjithë ju Çetaj

Shaqir Bajrushi : ngushllime f qetta

Fitim Kuklecaj : Ngushllime

Zenel Kelmendi :
I nderuari mik, Xun Çetta, 
Ngushëllime juve, familjës dhe mbarë farefisit tuaj!

Naim Shalq : Ngushllime daja Xun

Ilaz Bylykbashi : Ngushllime!

Fetah Bakija : Ngushllime të gjithëve.

Metush Ahmetaj :Ngushllime familjes, farefisit
miqeve, shokeve ( Foto text-U preht në paqe )

Agron Balaj : Ngushllime

Anton K. Çetta : Ngushllime!

Shemsi Reçica : Ngushëllime Xun! Qëndroni të fortë!

Smajl Elezaj : Ngushllime

Ramiz Hysenaj : Ngushellime!

Arton Mushakaj  Ngushllime

Agron Cetaj  Ngushllime per xhavitin zoti ne gjenet te bahem te fort familja Çetaj sa e mora ket lajm Shum te hidhur ndahet nga ne djali axhes

Sefedin Avdijaj  Ngushllime o Xun ty dhe mbar familjes Çeta

Jack Jane Rexhaj  Ngushllime te gjithe dajve

Durim Dibra : Ngushllime !

Albana Cetaj Kurbogaj : Ngushllime!

Alush Alo : Ngushllime!

Arsim Thaçi : Ngushëllime juve dhe familjes Cetaj!

Mehmedali Jashari : Ngushllime

Rexhep Salihaj : Ngushllime!

Fazli Hajdaraj : Ngushllime Familjes dhë juve përsonalisht Xun!

Tony Vranja : Ngushllime

Mahir Shala Belushi : Ngushllime

Xhevdet Berisha : Ngushllime Xun!

Selman Fetaj : Ngushllimet më të sinqerta Ju zoti Xun dhe tër familjës.U prehtë në paqë

Tahir Zekaj :Ngushëllime!

Sabrije Gaxherri : Ngushëllime.

Niman Blakaj : Ngushllime Xun juve dhe gjith familjes Çetaj

Hashim Thaci : Ngushllime

Avni Resa Bellaina : Ngushllime

Menti Ceta : Ngushllime per familjen

Xhavit Belaj : Ngushllime !

Jon Qetta : Ngushllime familjes

Ajete Pavata : Ngushëllime!

Jetullah Fetiu : Ngushëllime !

Bexhet Pulleja : Ngushellime

Fran Buzhala : Ngushëllime

Haxhi Grabovci : Ngushllime familjes Qeta e gjith atyre qe e njoften

Ibrahim Kelmendi : Ngushellime!

Ramadan Pllana : Ngushellime !

Esad A. Rizai : Ngushllime Familjes Cetaj !

Mustaf Alimusaj : NGUSHLLIME

Mehmet Ramosaj : Ngushllime familjes Çeta

Sami Krasniqi : Ngushllime!

Rifat H Brahimaj : Ngushllime

Naim Blakaj : Ngushllime

Gramos Shabanaj : Ngushllime

Bekim Alirexhaj : Ngushllime!

Shtjefën Ivezaj : NGUSHLLIME.; PUSHOFTË NË PAQË. LAVDI!

Gani Nikqi : Ngushllime familarve dhe ty miku im Xun Qeta . Pushoft i qet!

Muhamet Çetta : Ngushellime, zoti ju lashte shnosh xun qe na e dhe kete lajme te hidhur, familjes se ngusht dhe te gjere te xhavitit, dhe te gjithe mre te afermeve dhe te dashurve te tij

Verim Blakaj : Ngushllime

Lorenc Prenaj : Ngushllime!

Florim Zeqa : Ngushellime!

Nikoll Gjoni : Ngushllime dhe pushoft ne paq

Bekim Sutaj : Ngushllime

Istref Tafaj : Ngushëllime!

Fatos Varosi : Ngushullime !

Nazif Xhafiqi : Ngushellime!

Ramë Ahmet Gashi : Ngushllime Xun, gjith familjes e fisit Çettaj! Sa vdekje e rand, sa njeri i mir, bujar e i dashur ishte e te till do ta kujtojm gjithmon! Me preku thell ne zemer kjo vdekje e papritur per xhavitin ton qe e kemi dashur te gjith! Pushoft ne parajs shpirti i tij!/Ziza

Albert Metaj : Ngushllime

Emanuel Demaj : Ngushllime!

Sabit Gashi : Ngushellime!

Hysen Bajraktari :Lajmi i hidhur per vdekjen e Gjavitit zot ju lasht shnosh te gjithve familjart te gjavitit na ishte shum i urt e i nderum djal me virtyte tamon shiptare i fshatit ton

Murat Çetaj : I randë qenka lajmi për vdekjen tuaj i dashuri Xhavit,më dhimbjen ma të madhë murëm kët lajm.Ngushëllime të gjithvë,Xhaviti të pushoj i qetë në botën e pa sosur,shpirti i ti i paster të prehët në Parajs (Xhënët))! Ngushëllime Ngushëllime!

Ismet Sopi : Qoftë në Dritën e Hyut!
Ngushëllime familjes suaj të gjerë!

Enver Berisha : Ngushllime!

Sadik Cukaj : Ngushllime familjes ma te ngusht ( Foto text –Pushoft në paqe i padt dritë shpirti )

Lokali Ise Boletini : Ngushellime !!!!

Losh Cetaj : Ky eshte lajme shumë i hidhur,vllazni zoti ju lashte shnosh

Gjergj K. Dodaj : Ngushllime, I ndrit drita e pa marume pushoft në paqe.

Lulzim Hajdaraj : Ngushllime

Haxhi Kamberi : Ngushellime!

Ismet Sopi : Ngushëllime! Pushoftë në paqe!

Shefit Xhaferi : Ngushllime!

Pren Marleku : Zoti ju lasht shnosh o Xun.Qofi ju.

Arlinda Linda Gashi : Zoti ju lashte shnosh ! Ngushllime

Jup Ameti :Ngushllime

Musa Gjoci : Ngushllime tegjithve mar

Dedë Bala : Ngushellime

Gani Ahmetxhekaj : Ngushëllime!

Idriz Mehmeti : Ngushëllime shoq....

Malush Qeta : Ngushllime

Ilir Krasniqi : Xuni ngushellime gjithe familjes, u preht ne parajse

Zeqir Ramqaj : Ngushllime

Janez Frrokaj : Ngushllime

Fadil Pollo : Ngushëllime!

Jusuf Demiri : Ngushllime!

Blerim Imeraj : Ngushllime e zoti ju lasht shonsh krejt familes Qetaj.

Mehmet Arifaj : Ngushllime familjes

Brahim Çetaj : Zoti ju lasht shnosh

Haqif Mulliqi : Ngushëllime për ty dhe famuljen, Xun. U prehtë në paq kusheriri!

Safet Sadiku : Ngushllime

Lirie Mavraj : Ngushellime daja Xun, krejtve na ka godit vdekja e dajes Xhavit!

Shefki Arifaj : Ngushllime

Alush Kajdomqaj : Ngushllime juve miku im dhe gjithe familjarve dhe miqve te Qetajve.

Mustaf Lajqi : N G U S H E L L I M E...!

Shaban Lajci : Ngushllime

Musa Tolaj : Ngushllime, zoti ju lashtë shendosh dhe ju focoftë Xun Çetta, ishalla në gjenet, të rroni e ta kujtoni.

Xhavit Blakaj : Ngushllime

Afrim Buleshkaj : Zoti ju lasht shnosh

Osman Osmani : Ngushëllime!

Smajl Shala : Ngushllime

Famuz Shatri : Drite past shpirti i ti,uroj zoti ju dhasht forc dhe fuqi ta mundni humbjen dhe dhimbjen kusheri!

Adem Shala : Ngushllime!

Nysret Rabushaj : Ngushllime

Besim Kuqi :Ngushllime

Imer Ukaj : Zoti Ju lashtë shnosh!

Fatmir Bardh Haziri :Ngueshëllime.

Rrustem Rugova : Ngushellime!

Fisnik Cetaj : Ngushllime

Arber Sadiku : Ngushllime gjith familjes dhe ju personalisht baci Xun

Hamdi Zymberi :Ngushëllime!

Cetaj Sulejman Ngushllime ( Foto text )

Pajazit Jashari : Ngushllime!

Kastriot Berisha : Ngushllime...

Hysni Elshani : Ngushllime ty dhe familjes Çetaj pushoft ne parajs

Miftar Ziba : Zoti ju laftë shëndosh e ju shtoft gajretin të gjithëve në familje.

Nazim Shatri : Ngushllime

Muhamet Shatri : Ngushllime!

Avni Haziraj : Ngushllime

Bashkim Vokshi : Ngushllime. juve Xun dhe mbare familjes Cetaj dhe farefisit Zoti ju letesofte merzin

Shaqir Berbati : Ngushlline familjes

Gjokë Paloka : Ngushllime familjes.

Jusuf Ejupi : Ngushlime familjes,miqve dhe farefisit!

Blerim Mehmetaj : Ngushllime familjes qataj allahu me gjenet e shperbleft

Rahmon Shala Belushi : Ngushllime familjes dhe farefisit zoti ne gjenet

Tima Arifi : Ngushllime ty dhe gjith familjes Qetaj

Mejreme Kelmendi – Qeta : Ngushllime Zun Xhavit u prefte ne paq

Alil Elezaj : Ngushllime

Agron Kelmendi : Ngushllime familja Cetaj

Dedë Musë Martini : Ngushllime, Xun
i ndjeri pushofte ne paqe!

Baki Avdyli : Ngushllime

Ardita Shala Gashi : Ngushllime

Isam Imeri : Ngushllime

Kristë Markaj : Ngushëllime !

Bashkim Alaj : Ngushlime e ndeerua familje Qetaj

Faik Demaj : Ngushllime

Mujedin Zylfijaj : Ngushllime familjes Çetta.

Bekim Kelmendi : NGUSHLLIME FAM QETAJ.

Mejreme Maloku : Ngushllime familjes Qetaj

Besnik Berishaj : Zoti ju lasht shnosh !

Myrt Haxhija : Ngushllime ju dhe mbare families Qeta

Niti Bimi : Ngushllime

Gani Berisha : Ngushllime

Rabije Blakaj : Ngushēllime

Adem Shabanaj : Ngushllime!

Gani Mavraj : Ngushllime!

Rrustem Salihu : Ngushllime

Genti Mehmetaj : Ngushllime

Driton Bacaj : Ngushllime

Palushaj Zef : Ngushllime familjës e gjith të afermive !
Pushoftë në paqe !

Enver Pajazitaj : Ngushllime!

Nuki John : Ngushllime,Familjes

Bajram Kaqorraj :   Zoti e dergofte ne Parajse

Fadil Hadergjonaj Bjeshka : Ngushllime familjes se ngushtë e të gjërë, miqve e farefisit!

Ismet Mataj : Ngushëllime!

Islam Sejdaj : Ngushellimet Ju dhe mbar familjes Qetaj,Zoti paste meshire per shpirtin e tij!

Mehdi Hyseni : Ngushëllime Xun!

Ramadan Gashi : Ngushllime familjes Çetaj.

Sadie Berbatovci Krasniqi : Ngushllime Fatmushe ishalla pushon i qetë në xhenet !!

Kurti Kurti : Ngushllime

Qazim Hatixhe Zeqaj : Ngushllime

Arbi Cetaj : Ngushllime

Flamur Rexhepi : Ngushllime

Valdet Qetaj :  Ngushllime

Avdi Ceta : Ngushllime .

Fadil Tolaj : Ngushllime zoti u forcoft!

Sam Eliot : Ngushllime

Xhafer Zeqiri : Ngushllime

Maxhun Osmanaj : Ngushellime familjes dhe ju Xun Cetta!

Mevlyde Mehmetaj-Lajqi : Zoti ju lasht shnosh!

Zymer Lajci : Ngushllime

Loni Kuma Çetaj : Ngushllime! I shallah në Xhenet!

Gjok Spaqi : Ngushellime familjareve!

Sadri Murtezaj :Ngushellime!

Xhavit Ramosaj : Ngushllime

Armend Gashi : Ngushllime daj, ishalla ne Xhehnet!

Adem Zuka :  Ngushllime o Xun, Zoti e shperbleft me xhennet…

Skender Hajdinaj : Nhushllime

Xhemajl Haxhiu :  Ngushllime Xun Çetta ju dhe familjes Qeta në Turbuhovc dhe kudo që jan.

Aziz Morina :  NGUSHLLIME ;FAMILJESE DHE TY XHUN.

Ismet Bardhoshi :  Ngushellim Xun, zoti ju lashte shendosh!

Miftar Bajraktaraj : Ngushllime gjithë familjes se juaj.

Njazi Zika G :  Ngushëllime!

Isuf Ponxhaj : Ngushllime familjes Qeta

Mirash Sokoli : Ngushellime familjareve, miqve e te afermeve ! Pushofte ne paqe !

Rexhe Kelmendi : Ngushellime, Zoti e shperblefte me parajse

Kushtrim Shala :  Ngushllime

Shefqet Mavraj : Ngushëllime!...

Sylë Maksutaj : Ngushllime families

Cetaj Ramadan :  Zoti na lasht shnosh Xun fort mu ka dhimt

Shkelzen Isniqi :  Ngushllime familjes qetaj

Xhafer Leci : Ngushëllime për djalin e axhës,Xhavitin ! Zoti e pastë shpërblye me Parajsë !

Muzli Berisha :  ngushllime per familjaret ngushllime per ata qe e njohen se me te vertet na preku lajmi i pa pritur .!!?

Bajram FerizajNgushllime

Zekë SinanajNgushllime Xun juve dhe gjithe familjes Cetaj ne Trubohovc e ne mergim.

Naim Zulfiji : Ngushllime

Gani Mehmeti : Ngushëllime!

Smaijl Morina : Ngushellime

Lonardi Qeti : Ngushllime

Skender Shala : Ngushllime

Flamur Gashi : Ngushellimet me te thella...
U prehte ne parajsen e perjetshme .

Dashnor Duraku : Ngushellime Familjes

Dashnim HebibiNgushllime!

Avni Kurteshi : Ngushllime Xun juve dhe gjithë familjes Çetta.

Sadri Gashi : Ngushellime!

Xun Çetta : Tani i ngushlluar e i qetsuar nga gjithë ju klikues/e e komentues/e të nderuar/a dhe gjithëata, ato të cilët, cilat me telefonuan, ju falenderoj për ngushllimet dhe tek tani, ju bëj më dije se ceremonia e varrimit të trupit pa jetë të urtit, më të mirit Xhavit Muharrem Cetaj bëhët sot e shtunë 26-05. 2018 në ora 14:00 aty ne varrezat e fshtit tonë Trubuhoc.
Edhe njëhere ju falenderoj për ngushllimet dhe ju kthefsha për të mira e më gëzime 

Esat Brajshori : Paçit forcë për ta përballuar dhimbjen Xun,ngushëllime!

Ahmet Gashi :  Ngushellime!

Haxhi Demiraj : Ngushëllime

Shukri Gorqaj : Ngushllime o xun

Eni Kamishaj : Ngushllime Familien Cetaj

Qetaj Sulejman : U preht në paqe

Sejdi GegaNgushëllime!

Xun Çetta : U preht në paqe trupi i Xhavitit aq njerëzor që ishte. FLM për VIDEON, për më shumë shko në VIDEO nga kjo ditë varrimi në facebook nga Zeqiri :

https://www.facebook.com/radiofontana.istog/videos/2012084768864486/