As nuk jemi kuqalosh pse rasitsisht jemi të veshur në të kuq e zi, e as nuk jemi kunder besimit tonë Islam pse shoqja më shoqëron me nga një gotë verë, po më shoqëron gati çdo të shtune. Gjithëherë kam thënë se, fotografia nuk flet bash gjithëqka nese nuk e sqarojm atë me pak fjalë.

Shoqja preferon të dëgjoj lahi fetare nga emisione të besimit Islam, tërë ditën dëgjon këshilla e lahi të cilat i pelqen dhe u beson. Por nuk harron, ndoshta falë këshillave të mia dhe besimit që ka në mua se,  gjitha këshillat e mira për njerëzimin pa dallim besimesh , janë të mira për ne dhe fëmijt tonë.

E shtunja, me ndonjë perjashtim kur na ndryshohet agjenda siq jan vizitat etj,  gjithëherë është dita e relaksimit tonë, fëmija tashmë të rritur, njeri në sport e tjetri në punë.

Luzern 07.04.2018

Xun Çetta

Komentet në facebook:

Ilir Krasniqi : O Xun ju bëftë mirë

Xun Çetta : Mirësevjen, vjehrrën gjall e paske, thojshin këtyne herë

Fatos Aliu : E gezofshi!

Ismajl Gashi : Gezuar juve Xun.

Hikmet Arifi : Kalofshit bukur e gjithmone qofshit keshtu te lumtur e ne harmoni, ju pershendes me shume respekt i madhi Xun Cetta

Flori Bruqi : Paqë fatin e bardhë shoku im i mirë !Të fala siç themi na të dy: u takofshim për gëzime në Prishtinë apo Isniq!!!

Metush Ahmetaj : Pershendetje te perzemerta Xun
Qetta, Ju befte mire.

Xun Çetta : Po vërtetë ditë vikendi e plotë relaks, por kopshti mbeti me arsyetimin se, ende është lagshti nga shiu që ra këto ditë !!!. Kjo është kur e dëgjon Gruan e jo kohën kur veq po rrëzon dielli a apangjiku i kepëve mund të na mbinë këtu në pritje të mjelljes tij…

Jo kopshti në Isniq Flori djali, e as në Trubuhoc por në Emmenbrücke të Zvicrës !.

Tash mund më thotë Idriz Shoqi nga Berni se, as kupshtin vet nuk e ke punu ashtu siq me tha para pak dite se nuk i ke qar vet gjitha ato dru.Disi duhet jetuar, mundësisht shëndetshem e pa u vet maltertuar 

Xun Çetta : Tash kur iku shiu edhe kopshti po edhe baraka e sezonit te veres po vinë

Flori BruqiMua ma merr mendja se Isniqi e Trubohoci është më i mirë edhe për nga njerëzitë edhe për nga natyra më i mirë se sa Emmenbrûcke!
Këtu tek na është tash Parajsa o Xun shoqi!!!
Me respekt për ju dhe familjën tuaj të ndritur!!

Ramë Ahmet Gashi : Gezuar edhe nga une! Qofshi te lumtur edhe shumë e shumë vite tjera me bukuroshat e juv ❤/ziza

Mehmedali Jashari : Zoti ju bekoft

Xhafer Leci : Shumë bukura ia keni dhënë kuptimin kësaj foto. Mëpëlqeu shumë gjithçka që keni shkruar. Ju lumtë, miku im, Xun Çetta. Respekt dhe përshëndetje !

Idriz Çelaj : Pershendetje! Lum ajo grua ke ka burre! Jeni nje qift i perkryer. Lum Kosova qe te ka e Shqiptaria mburret me ty.

Xun Çetta : FLM Idriz, shumë mirë bëre që e qove edhe një mesazh alarmi se diqka kah pleqëria po ndodh e po livritin punët si keq. Gruaja ime edhe njëhere pas ketij komenti tuaj më u betu se kurr nuk ka me më lëshu !!! Moj gru, këtyne herë gruan e lëshonte burri dhe i thuhej, gru e lëshume, vetëm tani të degjova se po u leshojka burri, po i thëm gruas. Po pse je burr te thash o Xun se burrecat sa po lexoj në gazeta e dëgjoj radio po lëshohen për ditë, kështu ma kthej gruaja…. Ah more Idriz po si nuk po shkojke jeta pa humor. Uroj gjitha të mirat për juve andej i nderuar Idriz.

Pashk Desku : Kaloni sa me bukur Ju pershendes