Home » Artikel

Quick links: Springe zum Inhaltsbereich der Seite, Springe zur Seitennavigation, Springe zur Suche.

flag-german flag-albanian

Tani, sapo u lirova nga aktakuza i dyshuar : Xun Cetta njeri i luftës speciale

Rrefime

Ja sikleti im i hetuesisë deri në pafajsi :

Kush mbet pa u akuzuar për gjitha të këqijat të cilat po i vijn vendit tonë ? Kjo është një pyetje e cila nga tani urgjentisht kërkon gjetjën dhe hapjën e kutisë së zezë të anijës sonë të cilën po e fundosin jo pak njerëz të cilët po thirrën në emër të po idealeve tona.


Kamë thënë dhe do ta barti lidhjën apo vegzën për të parë se që kur kam konstatuar se krimi mbi veprimtar e patriot të vendit tonë ,ka filluar menjëhere pas lufte dhe pikërisht për mes internetit në kohën kur qytetarët nuk kishin njohuri për internetin e as për facebook-un.

Sapo të zbardhët ky lloj krimi i cili është bërë menjëhere pas lufte, qytetari do ta kupton më leht se çfarë ka ndodhur dhe pse u perplas vendi në këtë gjendje.

Jam i revoltuar tej mase kur lexova dhe ja si e komentova postimin e z. Rexhep Kastrati në facebook:

Rexhep Kastrati nuk e meriton të vuan as për egzistencë familiare e as psiqikisht

Nese nuk mundem ta ndihmoj, qofsha mekatar para zotit nese më qellim e lëndoj.

Ky njeri,  nuk e meriton të vuan as për egzistenë familiare e as psiqikisht. Vonë, ndoshta shumë vonë kam kuptuar se si dhe me sa peripeci po perplasët më këtë jetë dhe më jetën e tij në Kosovë !!!

Kam një grup shokësh këtu në Zvicër si dëshmitar ku kemi bërë përpjekje të organizojm dhe bëjm diqka për këtë njeri të cilin nuk po e kupton shteti e besa as partia për të cilën po shqirret Rexhepi.

Kam një radio lokale dhe një shoqatë humanitare në Kosovë ku kam prekur rastin e tij për ndihmë, kuptohet vetëm nese Rexhepi ma jap të drejten që ti kontaktoj ata më të, kuptohet pa lakuar emrin e tij por janë të pershkruara aktivitetet dhe rejonin nga është Rexhepi.Gjitha këto Rexhepi i dinë mirë dhe kemi komunikuar rregullisht, madje jam ndier shumë keq kur isha në pozita dhe krejt i pa forcë ti ndihmoj më shumë.

Sapo ka perfunduar aj tubim në Koshare ,disa foto nga një fotoalbum i tërë të cilin e ruaj për arkivin tim, unë i kam publikuar dhe jam munduar që në pika të shkurtëra ti komentoj, mundësisht sa më origjinal më realitetin. Për këto publikime ka qenë i informuar edhe z. Kastrati. Tani nuk di nga erdhi ky dyshim i luftërave speciale ku lakohet foto dhe emri im !!!

Nese aludohet në mua, bombat e luftës speciale çfarë aludohet shperthefshin mbi kokën time , nese nuk ka shperthime ngase nuk jam njeri i luftërave speciale, zoti më marrt hak për këtë  akuzë, e zotin nuk e diktoj unë, e lë të ndeshkoj ai nëse terthorazi apo drejtperdrejt akuzohem krejt pa hak as hile si njeri i luftërave speciale.

Sa për sqaeim, në fotot e atyre publikimeve të asajë dite ka pas edhe kryetar komunash të LDK-së krah per krah më z. Thaçi, por a ka diqka kjo më luftën speciale  ? Jo, kjo me lë pa mend po ta mendoja e lere më të dyshoja.

Shumë nga ajo që do thoja unë, ato i lexova nga shumë komentues  këtu të cilët ishin shumë më në nivel se ju miku im Rexhep.Unë nuk dua të kem prishje barku e as zemre më ty ngase me ka ndodhur njëhere dhe pikërisht për të mos u bërë më keq si pasojë e keqkuptimeve, unë kam shkëputur komunikimet më ju dhe pikërisht po atë ditë në Koshare të ftova për ti thënë të gjitha dhe te tregoj se nuk kam pas hidherim, por nuk dua të ketë keqkuptim.

Ndoshta dy muaj të mijt aktivitete dhe publicistikë, nuk guxojn të peshohen më 20 vite tuajat në këto beteja jete mik i nderuar Rexhep, por ja se po gaboj edhe unë.

Unë kur e kam bërë publike aktivitetin e asajë dite në Koshare te kam lajmëruar menjëhere, a ju mik i nderuar paskeni hapur temë dhe po të mos me informojshin miqt e mi, nuk do dija gjë për çfarë po thuhet e shkruhët.

Sa unë jam pro politikave të pas luftës, luxuesi i rregullt e din, por se, a iku nga fotografimet me njerëz publik, kjo nuk guxon të ndodh i nderuar Rexhep, ikja nenkupton diqka !, ndoshta Nasimi më të drejt te pyeti : Mas te ka marr në pyetje ndokush ?

 Ja këtu një foto kolektive e asajë dite, foto nga e cila ti Rexhep ike :

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1467269253293200&set=t.100000304171597&type=3&theater

Shpresoj të takohemi dhe ta pijm kafen pas një muaji ngase kësajë radhe për herë të parë pushimet e ndave në dy pjesë.

Shendet e dëgjofsha mirë për ju dhe familjën tuaj

Ja lidhja e postimit në profilin e Rexhepit dhe breshëri komentesh deri në momentin kur nderhyra për sqarim :

Rexhep Kastrati facebiik 03.09.2017  në orën 6:56.MD  postin fiton e shkrepur nga unë dhe …

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1460396583997477&set=a.150058031698012.17689.100000814494872&type=3&permPage=1

Të nderuar miq, kjo foto po qarkullon në facebook, e që mban datën 9 prill 2017, pra datën kur në Koshare është shënuar përvjetori i 18 i betejës së Koshares. Dhe kjo foto është shkrepur derisa isha duke zbritur rrugës nën shoqërinë e Xun Çettës, dhe të ndonjë tjetri, i cili me sa di e ka bërë publike në atë kohë. Nuk kam nevojë të them se kjo foto është bërë rastësisht, ndërkohë që Hashim Thaçi ka ardhur nga mbrapa nën shoqërinë e komantandit dhe kuvendarit Rrustem Berisha, si dhe të stafit të tij.
Unë ndjej keqardhje që disa mjeranë kujtojnë se me foto të rastësishme mund të zhvillojë luftë speciale kundër meje, pasi që e kam thënë edhe më parë, njeriu kur futet në jetë publike dhe kur ballafaqohet me sfida të shumta, nuk duhet t'i ha palla për luftë speciale.

E sigurisht, unë jam njëri nga ata që nuk më ha palla për luftë speciale, as për obstruksione të ndryshme. Angazhimet e mia publike nuk varen nga qejfet as inatet e të tjerëve, aq më pak nga ata që kanë fikë nga e vërteta dhe nga vendosmëria ime për të qenë konsistent në qëndrimet dhe angazhimet e mia kundër linjës së Tiranës/Kretës, asaj udbasho-jugosllavo-komuniste dhe gjithë atyre që në skenën publike, politike e medietike janë për të cenuar dhe rrënuar interesat kombëtare.


Përndryshe, e vetmja dhimbje e shpirtit tim është Fjolla, dhe fëmijët e mi që po vuajnë pasojat e angazhimeve të mia publike dhe të vendosmërisë sime për të mos u ndalur. E për këtë pjesë vjen dita e do të flas hapur.


Këtë sqarim e dhashë vetëm për miqtë e mi, për mbështetësit dhe për të gjithë ata që kanë sakrifikuar dhe po sakrifikojnë për LDK-në dhe për vendin, kurse atyre që janë të përfshirë në luftë speciale dhe intriga, u them: bëhi burra e dilni me emrat tuaj e jo me emra fiktivë, dhe, kuptohet, mos ndali fare.

Komentet në facebook :

Idriz Ademaj : Skeni nevojë per asnje arsyetim i nderuar vetem vazhdone rrugen e bekume

 

Idriz Ademaj : Ne Luftetart e Koshares i Respektojm Te Gjith Qe Vin Atje Pamarrparasysh Llojin e Njeriut Dhe Poziten qe Kann

 

Hajrush Kqiku : o Rexh mos u gajlo ,kanjihere i vjen reni edhe kesi lloj te takohesh,por na e dime shume mire kush je,mbremje tmire

 

Fazli Kastrati : Ate dit isha edhe un kemb ca metra me para mundet gjdo kush te ben foto qasti shpeshëher edhe te pa deshiruara po ne fund te fundit jemi shqipetar gje te keqe nuk ka

Sinan Bajraktari : Po qka ka te keqe kjo foto o i nderum ti e ke rrugen e qartsume edhe Thaqi te veten.Respekt i nderum!

 

Gani Abazi : Megjithatë mirë po dukesh në foto Rexhë!

 

Enver Kolgeci : mos ka qen me 1 prill te Hashimit

 

Lazer Ramaja : Me kone e kishte nofken ndryshe e jo Gjarperi por edhe ti nevoje me keshe ske pase hahaha

 

Milazim Jashari : Tash po më pëlqen më shum o Rexhë! edhe s'ësht puna me u rrëfye askujt.Ti je ai që gjërat i thua troq,nuk është me randsi se ku dhe më kend je.spaku unë kështu mendoj e ti vazhdo e shkruaj pa doreza.Respekt!

 

Mehdi Dardani Prushi : Hahaha i nderuar jan disa huligan me bataria mund te largojn nga miqesia nuk do te thot asgje edhe Thaqi eshte shqiptar

 

Ilir Katana : Regjë, lume për ata që ta njofin biografinë e kuku për ata që s'të njofin. Te përshendes me plotë deshirë .

 

Ramë Dërguti : Per ata qe se din Rexha nuk ja ka qit doren ne krah po e kunderta prsndaj qdo gja eshte e kjart ju pershendes Rexh miku

 

Xhevdet Rexhaj : Sa bukur qe,me ne fund me dole qefi!
Qenke 5 ftyresh! Sorry po shkrimet tuaja ma nuk do I lexoj. Pak ma ka pre mendja qe je I shitur.....por tani po e shof te verteten. Nje foto ma shume vlene sesa 1ooo fjale.
Nuk do kisha besu kurre qe qenke I tille.....urime.

 

Xhevdet Rexhaj : P.S.
Bile ke qene nr.1 per mua!!!!
Edhe PSE mu ke hidheru kur e kam quajt Eqremin......
Por,tani te kuptova:
Qenke me te vertet I ligë!
Zoti te bekofte e ta ndrroft mendjen.
Me ke befasu !!!!!

 

Lazer Ramaja : Foto Aksidentale ishte se isha deshmitar i asaj Ecje Epike te tere Zyrtareve te Shtetit nga Qendra Memoriale e Koshares deri te Restoran Kosharja dhe jane bere mijra foto

 

Xhevdet Rexhaj : Lazer. Sorry. Ndoshta po Gaboj....

 

Lazer Ramaja : Mos ma nguxe Rexhep Kastrati se eshte Djale i forte

 

Isuf Qetaj : Kamë qenë deshmitarë atë ditë
Jemi kanë duke u zhdjergë nja 7/8 veta me Rrusten, Antonin e disa te tjerë. Gjatë rruges eshte bashkangjitë edhe Hashimi. Pas pakë eshte bashkangjitë edhe Nasimi. Ma poshtë ju kemi taku ty edhe Xun Cettajn.
Xuni ka fotografu, qysh e ka zakon panderpre

 

Nasim Haradinaj : Shum e saktë kjo që thua ti, aty pikrishtë ka fue edhe ai pizavengu i VV-së e pastaj e vllaqiti Ismet Beqiri !!!
Hahahahaa

 

Isuf Qetaj : Nasim Haradinaj atij qe ju pergjigje ti
Hahahaha

 

Lazer Ramaja : Sa Bashibuzukun e kame pa ate dite si Tareqt tuj u zdjerge teposhte

 

Burim Gashi : Po besa edhe po buzëqesh haaa

 

Rexhep Kastrati : Isuf, personalitetet publike janë në qendër të situatave të këtilla dhe të ngjashme. Unë nuk kam as kohë, as nevojë të sqaroj çdo foto, apo çdo koment që mund të bëhet për mua, sepse janë nja 20 vjet gati që nuk është lënë gjë pa thënë kundër meje. Më vjen keq vetëm për disa që me qëllim apo pa qëllim bëhen pjesë e luftës speciale kundër meje. Kurse unë si natyrë jam njeri i lirë dhe nuk kam asnjë kompleks. Për hir të angazhimeve të mia publike, dhe për shkak të vendosmërisë për të mos lejuar njeri të ndikojë në qëndrimet e mia, unë kam rrezikuar seriozisht mirëqenien e familjes, për dallim nga shumica e atyre që përfshihen në luftë speciale kundër meje, që janë bërë milionerë. Unë nuk e kam ndërmend të ndalem, sepse nuk i bëj këto angazhime për emër, për famë dhe për pasuri, por i bëj në emër të Zotit, të vendit dhe të interesave kombëtare. Është e vërtetë se këtë vullnet dhe përkushtim timin të tjerë po e keqpërdorin për të më vënë në pozitë të palakmueshme materiale, por ky është një kapitull tjetër, është kapitull që do të tronditë njerëzit që do të kapin kokën me duar kur të kuptojnë peripetitë e mia dhe të familjes sime. Përndryshe, jam i qetë, ashtu siç kam qenë çdo herë, dhe sigurisht do të jem i qetë dhe i vendosur në anagzhimet e mia publike që po i trazon ata që janë bërë milionerë duke punuar kundër LDK-së dhe kundër vendit, sepse koha e tyre po përfundon.

 

Jozef Duljaj : Mik i nderuar - thot populli- Armiku vjen gjithnji mbas shpine !!- Miku del perpara –haha

 

Osman Ferizi : Je i pathyeshem Rexhe,qente lehin.ulurisin por karvani i punes tuaj nuk ndalet,kush ka shkruar ma shume se ju.Idriz Zeqiraj.Shefqet Jashari.Bardhyl Ajeti.Bekim Kastrati kunder ketyre krimineleve ordiner...askush dhe tani hapi gojen disa pjatalepires e spiun te tyre...Hipokrizi.kamrleon!

 

Rexhep Kastrati : Osman, kur sheh se kaq shumë intrigantë ka, nuk ke si të mos jesh i pathyeshëm. Unë jam mësuar dhe jam në një betejë 20 vjeçare që po vazhdon dhe nuk ka mundësi të ndikojë kush që të ndalem, edhe pse më luftojnë edhe me mirëqenien e fëmijëve të mi.

 

 

Isa Shabani : Mos qaj shumë kokën për këtë, se nuk ke pse dhe nuk ke nevojë t'i arsyetohesh askujt.

 

Valdet M Ziba : O Rexhep Kastrati,kurgja ska te keqe ktu,presidenti i Kosoves ta ka qit doren ne krah,te cillin e ka votu Ldk-ja.

 

Rexhep Kastrati : Valdet, unë jam njeri i lirë dhe me mendje të hapur dhe nuk më bëjnë përshtypje as kush ma vë dorën në supe, as me kë rri dhe asgjë tjetër. Për mua ka rëndësi që nuk ka njeri që mund të ndikojë në qëndrimet e mia. Të tjerët, pra ata që janë të përfshirë në luftë speciale kundër meje, le të mos ndalen për asnjë moment.

 

Valdet M Ziba : Rexhep,te gjithe jemi ka i njohim,20 vite jan kogja te gjata,nuk eshte ka ja vlen ma me u marr me askend per asnje gje e sidomos per politike!Te uroje shendet e jete ty dhe familjes!

 

Shpend Ahmetaj : Rexhep Kastrati te rrezikuem jan ata te cilet nuk dalin ne foto nuk jemi kundra te kti ne foto vetem per te bemet e tyre ne emer te luftes dhe gjithnji kundra partis qe krijoj shtet?!!!

 

Xhevdet Rexhaj : Kurve, apo lavire nuk mund te behesh....vetem nese mirresh me politike!
(CH.Bukovski)

 

Halim Shurdhani : Z.Rexhep, rri i qet, skemi dilema për qendrimet e tuaja fisnike,stoike,principele, i pa luhatur,ska limë që të bren; po te jen militantët e LDK-s vetem 10% si JU, na do i kishim punët ma mirë!

 

Xhevdet Rexhaj:  Ma ka pre mendja qe je PDK-ist,por aq budalla jam sa qe akoma kam besuar qe je i LDK-sé.
Ti qenke nji njeri,nji foshnje,nji qingj ,nji bashkkriminel I PDK........zoti te ndihmoft!
Pershendetje!!!!!

 

Nasim Haradinaj : Hajjajaaaaaa, Eu Rexhep Kastrati po çtë paska shitue Xuni..!!!
Tash është droja se ta qet edhe ndonjë me mua së bashku,e që e di se i ka nja 30 copë..!?
Ti apet arsyetohësh diqysh, po çka me ba une se..!!??
Por kur po e kujtoj,se qka ka me i dal Hashimit tash problem , une e ti apet pshtojm disi...!!!
Hahahhaaha

 

Rexhep Kastrati : Nasim, askush Rexhep Kastratin nuk mundet me shitue, sepse ka 20 vjet që po mundohen, por kot. Këta që po mundohen kështu, po tregojnë vetëm sa frikë kanë angazhimet e mia publike. Dhe ata që kanë frikë, ata janë për keqardhje.

 

Nasim Haradinaj : Ani qka po jap llogari pa te kerku askush..!?
Apo ndoshta edhe të kan kerkue llogari dikush, përderi sa e ke ba kete sqarim....!!!
Tash ma shtine friken mue se po me shitojn bashkpartiakët e mi...hahahhahaa !!
Bëhët mire, e bien sendet në vend o Rexhep Kastrati !!

 

Rexhep Kastrati : Nasim, unë kam vetëm keqardhje për ata që edhe pas 20 vitesh kujtojnë se mund të arrijnë gjë kundër meje. Këtë e di edhe Hashimi, edhe Kadriu, edhe Ramushi, edhe të tjerët si këta. Dhe e dinë që nga viti 1998 e këndej.

 

Nasim Haradinaj : Prandaj ske qka sikletohësh
Sepse as ata pèr njerzit qe lexojnë vetin e tyre e kan të qartë..
Keta qe vete e din me siguri po kta të LDK-së po hezitojnë
Hahahajaahaa
Të përshëndes !

 

Rexhep Kastrati : Jo Nasim, unë nuk sikletosem. Të tjerë do të sikletosen shumë shpejt. Kurse sa për foto, le të vijë kush të dojë të bëjë foto me mua, pra edhe Hashimi, edhe Kadriu, edhe Ramushi, edhe Albini dhe kushdo tjetër. Kurse sa i përket LDK-së vazhdon të jetë forca politike avangardë e vetëdijes shtetërore.

 

Nasim Haradinaj : Qka u ba allahile, a u formue qeveria ???
Rexh te kam thën se ata që jan msue....me qeverisje nuk muj rrinë pa të ...!
E shef kur te hyn edhe LDK-ja mbas zgjedhjeve...veq kur ta shofish,kryeshyt e në të...!!!

 

Rexhep Kastrati : Nasim, Qeveri me 63 kuvendarë nga të cilët 20 nuk janë shqiptarë, vetëm Ramushi drejton. Ia pafshit hajrin kësaj Qeverie!

 

Nasim Haradinaj : Bashk bashk...!
Edhe pak e erdhen edhe ata sejment tu,veq sa te kryhen zgjedhjet lokale e ta merni Prishtinën..na kemi zemër e ju ndihmojmë !!

 

Rexhep Kastrati : Nasim, të kam thënë moti se AAK do të duhej të tërhiqet nga PAN dhe bashkë me LAA të bënte një bllok të fortë me kryeministër nga LDK. Tash Qeveri me 43 kuvendarë shqiptarë e 20 joshqiptarë. Të shohim se si do të përfundojë Ramushi.

Nasim Haradinaj : Nja 4 vjet të mira me ndihmën e LDK-së nga anash..!

 

Rexhep Kastrati :Harroje 4 vjetshin! Asnje Qeveri deri sot nuk ka qëndruar aq.

 

Kosova Demokratike : Kush i ka lexuar shkrimet e Rexhep Kastratit, pas luftes, ne gazeten Bota sot, e dine kush eshte ky gazetare dhe sa munde te "shitet". Po ta njihnit personalisht ne çfare kushte dhe si jeton, ndoshta ndryshe do te silleni me te..!! Keshtu qe i nderuar, sa per kete foto, nuk keni nevoje per asnje aresyetim...

 

Feriz Demolli : No koment!Nuk u met me besue ma askujt pas luftes të gjith ishum kurreshtar se çfar lajmesh do të sillte Arbana Xharra dhe mendonim se kjo grua kaq e fort po e lufton krimin por u zhgënyem në pafundsi kur e pam në fotografi me Kadri Veselin ku pastaj dhe ju bashkue atyre që ju thoshte parti vrastare!Unë nuk dua të shpresoi që Rexhep Kastrati do të vazhdoi rrugën e Arbana Xharres.

Ferinaze Isufi : Shumë i pa nevojshem ky sqarim se mirë e paske ndi veten ne at qast kjo po shifet! Por shumë apsurde po me duket qe e paske permend LDK-në qka ka lidhje ku je, nuk jan partit te shejta, e shejt është vetëm lufta per atdhe.

 

Meri Berisha : Sèrbia I kryn llogarit e veta, shqipètarèt hargjojn gjith kèt energji pèr njé foto.Kush ma qet dorèn mu pak ka rèndèsi, kujt un ja qes dorèn , atè e vendos une.ncncncnc

 

Skender Beqiri : qe besa po trathetaret lkd po i voton dhe poj bjen ne pushtet ne kosov mbas mrani poe trathetojn e poe len mbas gugjes me ndjek shkopin turp ----po shpresojm qe prisit e ldk do din ken poe bien ne pushtet tash e mar trethto hashimoviqi tretheto sejdioviqi tretheto dacoviqi tash smrami edhe faqe perzhituri behgjet pacoviqi turp.

 

Ramiz Mavriqi : Edhe ty mik i mire buzqeshja dhe krenaria qe te ka prekur "gjarpri" nuk po mungueka !
Vertete shume interesant !

 

Sokol Halili : Eshte nje element bukur bindes , Rexhep Kastrati , se nuk eshte me deshiren tande , kjo shfaqje - foto . Shihet haptas , se doren nuk ia ke qite ne krah atij , pir , ai ty ! Bile , sa pi shihet ne foto , edhe e ke rrudhe , terhjeke ka trupi doren ... e njeriu , kurkuj s'mund t'i thot largohu , se s'eshte etike . Nuk e kam me e mbrojte R . Kastratin , por , te verteten , dhe faktin !...

 

Elmi Karaqica : Ai ka infektuar shum njerz, ka provuar qe edhe Rezhep Kastratin ta infektoi por e kote se Rezha ska qen kurr i infektuar as ska per tu infektuar ndonjiher.

 

Qibrije Hoxha : Rexhe është ba zor me dalë edhe në rrugë se njeri hiq se din se kush ta qet krahun e kush të pret me kamerë hahaha...Mos u merr hiq me këtë punë sepse fjala yte është vulë e qëndrimeve dhe kontributit tënd.

 

Jakup Kastrati : Po ani çka bre?

 

Myzafer Jusufi : Ani xhevdet shkruj ti 1000 .fjal kunder krimit ne kosov dhe kunder korrupcint i munden fotja tek fundit esht gazetar mund edhe intervist ti mrre kryetarit H Thaqit

 

Bekë Osmonaj : O Rexhep shoqi, duke të njohur mirë rreth 30 vite më parë...për mua jeni një burrë që nuk jeni dorzuar asnjëher para faqëzinjëve,dhe bandave mafioze që e sollën Kosovën dhe popullin tonë në ketë gjendje të mjerushme që e kemi sot fatkeqësisht.
Ju them më përgjegjēsi të plotë disa komentuësve, se po t'ishte shoku im ( Rexhepi ) në grupin e servilëve, lakmiqarëve, uzurpatorëve, bandave mafioze, me siguri gjëndja e ti materiale d'o ishte më ndryshe në familjën, dhe jo siç është në një gjendje tepër të renduar... juve shoku im ju përgezoj për qendrimin tuaj të pa lëkunduar, dhe në vazhdimsi e luftuat më gjuhën e argumentëve t'keqën që ka ndodhur, dhe është duke ndodhur në vendin tonë.
Atë ditë që është berë kjo foto, edhe une isha në Koshare dhe çdo gjë ishte publike gjatë rrugës kembë deri tek Hoteli poshtë !
Respekt, dhe gjitha t'mirat !

Mehuka Gjilan : E pa nevojshme asht ky sqarim,sasht marre pse ke dal ne foto me ta

Xun Çetta : Rexhep Kastrati nuk e meriton të vuan as për egzistencë familiare e as psiqikisht

Nese nuk mundem ta ndihmoj, qofsha mekatar para zotit nese më qellim e lëndoj.

Ky njeri,  nuk e meriton të vuan as për egzistenë familiare e as psiqikisht. Vonë, ndoshta shumë vonë kam kuptuar se si dhe me sa peripeci po perplasët më këtë jetë dhe më jetën e tij në Kosovë !!!

Kam një grup shokësh këtu në Zvicër si dëshmitar ku kemi bërë përpjekje të organizojm dhe bëjm diqka për këtë njeri të cilin nuk po e kupton shteti e besa as partia për të cilën po shqirret Rexhepi.

Kam një radio lokale dhe një shoqatë humanitare në Kosovë ku kam prekur rastin e tij për ndihmë, kuptohet vetëm nese Rexhepi ma jap të drejten që ti kontaktoj ata më të, kuptohet pa lakuar emrin e tij por janë të pershkruara aktivitetet dhe rejonin nga është Rexhepi.Gjitha këto Rexhepi i dinë mirë dhe kemi komunikuar rregullisht, madje jam ndier shumë keq kur isha në pozita dhe krejt i pa forcë ti ndihmoj më shumë.

Sapo ka perfunduar aj tubim në Koshare ,disa foto nga një fotoalbum i tërë të cilin e ruaj për arkivin tim, unë i kam publikuar dhe jam munduar që në pika të shkurtëra ti komentoj, mundësisht sa më origjinal më realitetin. Për këto publikime ka qenë i informuar edhe z. Kastrati. Tani nuk di nga erdhi ky dyshim i luftërave speciale ku lakohet foto dhe emri im !!!

Nese aludohet në mua, bombat e luftës speciale çfarë aludohet shperthefshin mbi kokën time , nese nuk ka shperthime ngase nuk jam njeri i luftërave speciale, zoti më marrt hak për këtë  akuzë, e zotin nuk e diktoj unë, e lë të ndeshkoj ai nëse terthorazi apo drejtperdrejt akuzohem krejt pa hak as hile si njeri i luftërave speciale.

Sa për sqaeim, në fotot e atyre publikimeve të asajë dite ka pas edhe kryetar komunash të LDK-së krah per krah më z. Thaçi, por a ka diqka kjo më luftën speciale  ? Jo, kjo me lë pa mend po ta mendoja e lere më të dyshoja.

Shumë nga ajo që do thoja unë, ato i lexova nga shumë komentues  këtu të cilët ishin shumë më në nivel se ju miku im Rexhep.Unë nuk dua të kem prishje barku e as zemre më ty ngase me ka ndodhur njëhere dhe pikërisht për të mos u bërë më keq si pasojë e keqkuptimeve, unë kam shkëputur komunikimet më ju dhe pikërisht po atë ditë në Koshare të ftova për ti thënë të gjitha dhe te tregoj se nuk kam pas hidherim, por nuk dua të ketë keqkuptim.

Ndoshta dy muaj të mijt aktivitete dhe publicistikë, nuk guxojn të peshohen më 20 vite tuajat në këto beteja jete mik i nderuar Rexhep, por ja se po gaboj edhe unë.

Unë kur e kam bërë publike aktivitetin e asajë dite në Koshare te kam lajmëruar menjëhere, a ju mik i nderuar paskeni hapur temë dhe po të mos me informojshin miqt e mi, nuk do dija gjë për çfarë po thuhet e shkruhët.

Sa unë jam pro politikave të pas luftës, luxuesi i rregullt e din, por se, a iku nga fotografimet me njerëz publik, kjo nuk guxon të ndodh i nderuar Rexhep, ikja nenkupton diqka !, ndoshta Nasimi më të drejt te pyeti : Mas te ka marr në pyetje ndokush ?

 Ja këtu një foto kolektive e asajë dite, foto nga e cila ti Rexhep ike :

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1467269253293200&set=t.100000304171597&type=3&theater

Shpresoj të takohemi dhe ta pijm kafen pas një muaji ngase kësajë radhe për herë të parë pushimet e ndave në dy pjesë

Shendet e dëgjofsha mirë për ju dhe familjën tuaj

Rexhep Kastrati : Xun, unë jam i bindur se as ti, por as Hashimi nuk ka bërë foto me mua për luftë speciale. Ato foto janë bërë krejt spontanisht dhe edhe pse i kam parë me kohë, nuk jam marr me to. Përdorimi i një foto të tillë tash dhe nga një profil fiktiv, është bërë në kuadër të luftës speciale. Kjo foto para disa kohe u është shpërndarë shumë personave si mesazh privat.

Xun Çetta : Tani nga ky moment jam i qartë i nderuar dhe me shkoj poshtë një plotësim të cilin sapo e pergadita mbi luftën speciale e cila ka filluar menjëhere pas lufte dhe pikërisht për mes internetit, plotësim ky të cilin e pata pergaditur që ta barti në Ueb faqen time info-cetta, bashkë më gjitha këto komentet këtu.
Pra nuk qenkam i dyshuar tek ju si njeri i luftës speciale, luftëra të pista këto të cilat ma kanë humbur një jetë të tërë për të ma ngushtuar rrethin dhe ndikimin tim në rrjedhat nga ku po vazhdonim si më së miri.
Bere mirë më reagim sqarimin tuaj Rexhep ngase komentuesit nuk po dinin se po akuzohëm nga ju apo jo, edhe pse mua personalisht, veprimtar të shumt të fatit tonë, pa dallim krahve apo pozicionimeve tyre politike, thënë të vërtetën më kanë kursyer dhe nuk janë bërë vegla të pisllëkut politik, të paktën publikisht jo a në prapaskënë apo prapa shpine ka marr erë pakë kjo e keqe e disave qoftë edhe pakicë kjo. Shëndet e KLM

Luzern mesnatë 04-05.09.2017

Xun Çetta

Tani, sapo u lirova nga aktakuza i dyshuar : Xun Cetta njeri i luftës speciale

Keine anonymen Kommentare möglich, bitte zuerst anmelden

Für den Inhalt der Kommentare sind die Verfasser verantwortlich.