Home » Artikel

Quick links: Springe zum Inhaltsbereich der Seite, Springe zur Seitennavigation, Springe zur Suche.

flag-german flag-albanian

Ditëlindja e gruas time sikur shpërthej dashuri të re edhe tani në pleqëri

Familiare

Po gruaja ime, po ta kushtoj edhe ty pak në këtë fillim ditëlinje ngase që tani me prite shumë mirë dhe e mereton një pershkrim të këtij momenti i cili më bëri të ndihem mirë.

Urime ditëlindja Sevdije, dhe bashkë më ditëlindjën të uroj shëndet të mirë, harmoni dhe ngrohje shpirtrore në familje për të shkuar kështu drejt 100-shit.


Më djemt që i ke ti Sevdije, ndonse e ke leht ta gjejsh ngrohtësinë shpirtërore por me Xunin !, shumë kush do të thoshte se, është e pa mundur dhe e ke kotë, nese tenton të na bindish se e ke apo e gjënë atë ngrohje shpirtërore më të. E njohim ne Xunin më mirë se ti që e ke burr.

Kështu, apo këtë gjë, do donin ta thojn disa nga maja e politikës, por ja se ti gruaja ime, po ma thuan të kundertën, dhe dua të te besoj, nese nuk po më bënë politikë edhe ti, ashtu si ata të cilërt fluturuan shumë shpejt e pa krah fluturimi në politikë.

,,Faliminderit për urimin por unë do doja të jem deri 99 më ty dhe asnjë ditë pa ty burri im. Ato 100 e më shumë, uroj ti jetosh ti i cili ke çfarë jep nga vehtja“

Kështu ma bëri qejfin gruaja ime sikur të ishte e regjur në diplomaci e jo në politikat e sodit !!! Pra kështu dhe në këtë mënyerë, ditëlindja e gruas time sikur shpërthej dashuri të re edhe tani në pleqëri.

Publikisht po e thëm se, për herë të parë u ndala dhe i kerkova falje pse ne, nuk u bashkuam të barabart dhe sa duket po vdesim të pa barabart por, ma bënë hallal gruaja ime.

Gëzuar, gëzuar

Luzern 23.08.2017

Xun Çetta

Facebook:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1598440540176070&set=a.101831929836946.4245.100000304171597&type=3&permPage=1

Komentet ne facebook :

Burim Januz Blakaj: Urime e veq gezime paçi gjate gjithe jetes.

Mustaf Alimusaj : URIME dhe gezuar miku im per nusen

Xun Çetta : Ohooo edhe komplimente të tilla Mustafë ! FLM por si martesë e vonuar, po. po nuse

Bedrush Nezaj : Urime edhe shume te tjera

Kristë Markaj : Urime urime dhe u plakshi se bashku - gezuar

Gani Podrimaj : Shum urime

Shaqir Qetaj : Urime urime jet te gjat per te dyt

Ismajl Gashi : U R I M E deri ne shekull jete te perbashket me shendet te mire e harmoni te lumtur.

Fatmir Perpalaj : Urime Ditlindjen u plakshi se bashku .

Enver Bajraliu Hoti : Urime miku Xun.. Te ty Juve të dashuruarve.

Xun Çetta : FLM, uroj ta presim dhe ta kemi fatin e pleqerisë të lumtur e të hareshme kështu i nderuar

Fevzie Zejna Sadiku : Urime shume per zonjen

Murat Çetaj : Urime shëndetë jetë të gjatë e të lumtur.

Safete Shala : Urime dhe gezime past gjithmon...

Bexhet Pulleja : Urime

Ejup Ahmeti : URIME XUN SHENDET HARMONI MIRQENJE.

Hysen Bajraktari : Xun urime per zonjen sa gjat do jeni bashk ??? por èsht shum normale qe njeriu gjat jetes ndryshon por shum normale qe njeriu ka nevoj ta ket mbeshtetje e mbeshtetja ma e mir gruja me pelqeu shkrimi i juaj respekt

Sanije Boletini : Urime edhe 100 tjera te lumtura se bashkue

Kenda Qetaj Gashi :  Urime ditelindja e Sevdies ishalla edhe 100 t`lumtura plotë shendet pran teje migjë, u plakshi bashkë

Lisi Shqiperis : Urime Xun edhe shum tera te lumturaj

Rita Hajzeraj Beqaj : Shume urime per Sevdien jetofshi gjate e te lumtur!

Isa Maliqi : Urime Xun, jetofshi edhe shumë vite të lumtura së bashku me shëndet e çdo të mirë në jetë!

Betim Qeta : Urime urime Edhe shum vite se bashku.

Xhafer Ahmetaj : Shendet e rehati deri në 100 vite!

Musa Tolaj : Urime, Urime edhe shumë vite tjera me shëndet, gëzime dhe të.

Mehdi Dardani Prushi : Urime

Demir Reshiti : Edhe 100 te tjera. Bashke e te lumtur!

Lisa Ferro : Urime Ditëlindja!

Demë Hajzeraj : · Shum Urime kusherina ime e familjesë gjithë të miratë.

Agron A. Gërvalla :  Edhe shume te tjera se bashku te shendetshme !

Selami Huruglica : Shume urime

Emanuel Demaj : Urime!

Adem Shala : Xun, e gëzoftë këtë dhe një qind të tjera bashkë më ty dhë tanë familjen. Kunata ishte sojnike së vërtetë, nuk e ka lehtë më ty. Unë i kam pas thënë një herë, kur ishim të ftuar në drekë të ti në Lucern më Lan Avdiun (e ndjerë), me Jahja Lluken etj. " se Çetajtë i donë gratë, por janë bukur të vështirë. Prandaj dhe nuk është lehtë më e kalue jetën më ta". Këtu e kam pasur fjalën për ne që jemi pak më shtyer në moshë, se qjeneratat e reja janë më përparimtare... Pershendetje vëllazërore ty dhe nusës tane...

Xun Çetta : Adem i nderuar, ne te Cetajve kemi pas merak me i rrah grat ngapak, tani rrahjes së grave i ka vdekur Nëna në Fshat e në Qytet, per Mergim te mos flas. Pra nuk jemi më ata që ishim.dhe më ato të këqija. Sa i perket vizitës suaj menjëhere pas lufte, mos fol se Jaha do mi këkonte fotot, e fotot i ruaj me perkushtim. Lani ndjes pat ka qenë edhe disa herë për tu konsulltuar rreth aktiviteteve. Si i perket moshës së gjeneratave, ti nuk me paske keq kuptuar kur i kerkoj falje gruas pse u bashkuam dhe mend të perfundojm si te pa barabart. Kët ma kishte keq kuptuar nje miku im e sot në kafe ma tha para të gjithëve mos e kusha fjalen tek mosha mes meje e gruas, por jo, kjo nuk kishte lidhje më këtë. Nuk u bëm bashk dhe do vdesim pa u bërë të barabart. Shendet se nga ky moment ika në punë, iku pauza e drekës.

Xhavit Blakaj : Urime Urime jet te gjat dhe te lumtur me familje

Fatlindë Çeta : Urime edhe 100 vite tlumtura.

Famuz Shatri : Ju uroj shendet,jete te gjate pa sfida,harmoni te mirefillt bashkshortore dhe e besoj katerciperisht se jeni kalors i ketij shekulli dhe dhe respektoni ne plotni hirearkin familjare,pa i ndare principet gjenetike te trungut familjar se jane te lindura.Rrofshi ju familja dhe populli shqiptare.

Selman Etemi : Rrugëtim të mbarë në jetëgjatësinë tuaj të përbashkët, i nderuar Xun!

Muhamet Kelmendi : Urime dhe shendet!

Sevdije Çetta Shabanaj :  Urime! Festofshi gjithmonë e u plakshi bashkë!

Xhafer Leci : Gjithmonë qofshi së bashku të lumtur e të gëzuar !

Ymer Halimi : Urime zonjes se juaj per ditelindje, po edhe ju urime z. Xun.

Nerxhivane Sejdiu Ferati : Uriime për zonjën tënde!

Fatos Aliu : Urime e lumturi paqi!

Xhevdet Xhevahire Rexhaj : Daja Xun urime per shoqen ishalla edhe shume tjera se bashku

Tafil Cetaj : Urime urime edhe shum tjera te lumtura

Shpetim Çetta : Urime edhe shum tjera plot shendet

Mustaf Mustafa :  Urime xun sebashku

Majlinda Shala :  Urime ishalla

Jashar Pollozhani : Ju uroje shendet dhe jete te lumtur

Xhafer Zeqiri : Urime urime

Deaa Andii Qetta : Urime ishalla

Ilir Krasniqi :  Shumë urime Sevdije, edhe një shekull jetë bashkë me më të dashurit tuaj

Zekë Sinanaj : Urime edhe shume tjera. Heshte krejt..

Hikmet Arifi : Uime ditlindja z, Sevdije festofshit edhe shume te tjera te lumtura se bashku...

Sami Krasniqi : Edhe shume tjera se bashku.Urime

Shyhrete Qetaj Camaj : Urime per sevdin edhe shum tjera te lumtura bashk me familje

Xun Çetta : Krejt në fund pas shumë aktiviteteve tjera, vizita profilesh, postimesh, komentimesh dhe gazetash etj. Kthehëm këtu dhe ju falenderoj ju të gjithve të cilët apo cilat, me rasdtin e ditëlindjes sajë, ma respektuat Mbretëreshën time Sevdijën e cila nuk ka hapur profil facebook-u por ja kësajë radhe ashtu erdhi puna dhe e urova për mes profilit tim në facebook.

Edhe në emrin e sajë e cila është ndier shumë mirë , ju falenderoj mikesha e miq të nderuar/a kahdo që jeni.

Muhamet Avdijaj : Urime shoqes suaj të jetës shoku dhe miku im Xun Çetta, uroj qe ju dy së bashku të plakeni kështu në harmoni dhe u bëfshi nga 120 vjeç . Nga zemra ju uroj gjiitha t'mirat ,ty dhe familjës në përgjithësi ! Respekt përherë

 

 

Ditëlindja e gruas time sikur shpërthej dashuri të re edhe tani në pleqëri

Keine anonymen Kommentare möglich, bitte zuerst anmelden

Für den Inhalt der Kommentare sind die Verfasser verantwortlich.