Home » Artikel

Quick links: Springe zum Inhaltsbereich der Seite, Springe zur Seitennavigation, Springe zur Suche.

flag-german flag-albanian

Jeta e paska kështu,më të mira e të këqia,me suksese e dështime,kujtimet mbesin

Metaforat politike imponim i kohe
Më në fund jeta e paska kështu, më të mirat e të këqiat, me suksese e dështimet tona, vetëm kujtimet realitete mbesin.

I vetun e pa njerëz nuk punohet, më njerëz të cilët rrallë takohën, po ashtu vështirë që ata të koordinohën, kështu tek tjetrët pastaj ata afrohën. Ishin këta dikur në një parti e tash sa dukët janë në tri, por unë edhe gjithëherë më ta mbetëm në shoqëri.

Miku, shoqi, dashamiri i mirë, për mua kudo që ishte , ka qenë, është dhe mbetet më shumë se parti, tash, a kam gabuar e jam keqmashtruar apo ja kam qelluar dhe arsyeshëm nuk jam penduar, këtë akoma nuk po e di se cila në fund po më del sahi.  Mos u habitni, kjo nuk është poezi.

Luzern 13.02.2017

Xun Çetta

Komentet në facebook:

Hysen Bajraktari : Mir e paake thur e nderthur po asht e vertet ajo qa thu ti 2 nga ata nji koh ishim bashkpuntor ishim se bashku po qka u bo se di po e pys veten athu a jemi ata qe ishim se ne u mashtru mendum se te gjitha punet politike do naj kryjn te huajt vrapum kush po munet ma shum e me shkatrru venin te pasurohem prap su mushem men nuk u interesum as pak per shtresen tjeter vetem nji gja asht e vertet ni fjal e urt thot kungulli mi uji tanaheret nuk shkon

Halil Berisha : O daj ju pershendes.

Zeqir Mehmetaj : Haj more Xun haj. Jo ne 3, por në 5 parti e 4 veta. Ec e biri n'fije.

Isuf Qetaj : Kqyrni kush e takon Ali Laçin, thuani se ka me na kthy orën me inicialet e LDK-se, qe ja kemi dhënë dhuratë na LDK-ja e Minhenit.
Marrveshja ka qenë, nese e tradhtonë LDK-ne e del ne Parti tjeter me na kthy orën.

Xun Çetta :Ai kur ka dal nga LDK e cila nuk i respektoj iniciativat e tij për reforma , besoj e ka humb edhe orën dhuratë nga ju Isuf por ne ja marrim parat dhe një deniom për mos respektim tradicional të dhuratës nga tjetri.

Isuf Qetaj :Jo nese e ka humbur , ne rregull jemi.
Vetem nese e ka te na kthej, sepse i kemi ato tri germa ( LDK ) per merak edhe per tonet
Hahahaha. Edhe fjalt i kemi pas qashtu

Zeqir Mehmetaj : Isuf. Qka huptë, mos u gjetë, thot populli. Kështuqe tashmë te dytë janë të humbur. Edhe Aliu, edhe ora. Asnjani spom dhimen aq fort.

 Jeta e paska kështu,më të mira e të këqia,me suksese e dështime,kujtimet mbesin

Keine anonymen Kommentare möglich, bitte zuerst anmelden

Für den Inhalt der Kommentare sind die Verfasser verantwortlich.